gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bayat Ekmekleri Değerlendirmek İçin Ekmek Böreği Tarifi Buyrun

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ekmek böreği nasıl yapılır ekmek böreği tarifi

Bayat ekmek israfı ne yazık ki ülkemizin kanayan yarası melekler. Görsel ve yazılı basında sürekli israf edilmemesi ile ilgili bilgiler verildiği halde hala ekmekleri çöpe atan, bayat ekmeği kullanmayı bilmeyen insanlar var. Biz bu sayfamızda daha önce defalarca işlediğimiz konulara bir yenisini ekliyor bayat ekmekleri değerlendirmenin yolları içinden bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz. İşte ekmek böreği tarifi....

1 Yemek Kaşığı katıyağ
    4 Dilim ekmek
    50 gr peynir
    1 Adet Domates
    2 Adet biber

Ekmek dilimlerinin üzerini yağlayalım. Dometesi ve peynirleri dilimleyelim bibirle beraber ekmeğin üzerine yerleştirelim ve fırının ızgara ayarında kızartalım.

Bayat Ekmekleri Değerlendirmek İçin Ekmek Böreği Tarifi Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bayat ekmek

bayat ekmek

Cevizli ekmek dolması * Malzemesi: 1 adet yuvarlak ekmek, 1 su bardağı dolduracak kadar kıyma, 1 adet soğan, 1 yemek kaşığı domates veya biber salçası (ya da iki salçadan da yarımşar kaşık), 1 su bardağı ceviz (dörde bölünmüş), yarım demet maydanoz, tuz, karabiber, 2 su bardağı et suyu, 3 yemek kaşığı tereyağı. Yapılışı: Ekmeğin tabanından küçük bir yuvarlak kapak açılır. Açılan...
  2. bayat ekmek köftesi

bayat ekmek köftesi

bayat ekmek köftesi bayat ekmekle yapılan köfte ekmek köftesi Sevgili melekler;dünya üzerinde aç olan birçok insanı göz önüne alınca bir de israfın olmaması gerektiğini benim gibi düşünüyorsanız,işte size bayat ekmeklerinizi değerlerndirmek için fırsat.Afiyet olsun. (Ben misafirlerim gelince aparatif olarak yaptım çok beğenildi J ) Peynirli bayat ekmek köftesi Malzeme: 1 adet bayat...
  3. Bayat ekmek gözlemesi

Bayat ekmek gözlemesi

Malzemeler 1 bütün ekmek su alabildiği kadar un tuz içi için peynir maydanoz sivri biber domates yağlamak çin tereyağ Yapılışı Bütün ekmeği ıslatıp elinizle ufalayın. Tuz ve alabildiği kadar un ekleyip kulak memesi yumuşaklığında yoğurun. Ceviz büyüklüğünde parçalara ayırın. Servis tabağı büyüklüğünde açın. İç malzemeden koyup ay şeklinde kapatın. Teflon tavada önlü arkalı pişirin. Tereyağ...
  4. bayat ekmek tatlısı tarifi varmı melekler?

bayat ekmek tatlısı tarifi varmı melekler?

Selamlar bir sürü bayat ekmeğim var atmaya da kıyamam, diyorum ki bayat ekmekten bir tatlı yapılıyordu, varmı bilen tarifini yazsa..
  5. Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

Ramazan Bayramı İçin Sütlü Bayat Ekmek Tatlısı

bayram tatlıları ramazan bayramı tatlı tarifleri sütlü bayat ekmek tatlısı Sevgili melekler, hem ramazan bayramında misafirlerinize ikram edebileceğiniz harika bir tatlı hem de bayatlayan ekmeklerinizi değerlendirebileceğiniz süper bir tarif olan sütlü bayat ekmek tatlısı tarifimizi paylaşıyoruz... Malzemeler: 1.5 bayat ekmek 1.5 su bardağı süt 3 çorba kaşığı margarin 3...

Sayfayı Paylaş