gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Baykal: Önemli olan adam olmak

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

CHP lideri Baykal, "CHP 3011'de iktidar olur" diyen Erdoğan'a çok sert yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Hatay'da yoğun yağmura rağmen en coşkulu mitinglerinden birini gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat yağmur altında bekleyen vatandaşlar, Baykal'a yoğun sevgi gösterisinde bulundu.
    "ÖNEMLİ OLAN ADAM OLMAK"

Başbakan Erdoğan ile arasındaki polemiği sürdüren CHP lideri, "Baykal Başbakan olamaz' mesajına, "Başbakan, 'Baykal 3011'de Başbakan olur' diyor. Ne zaman başbakan olacağımı bırak, onu Allah bilir. Allah sağlık verir, millet de destek verir, Başbakan olurum. Olsa da olur, olmasa da olur. Sen beni bırak da iktidardan düşünce ne olacaksın, onu düşün. Başbakan olmak Allah'ın ve milletin takdiri. Ama şimdi adam olamayanlar 3011'de de adam olamaz. Önemli olan Başbakan olmak değil, adam olmaktır." diye konuştu.

"AĞZININ PAYINI VERDİM"

Başbakan Erdoğan'ın devamlı kendisini eleştirmesine değinen Baykal, şöyle konuştu: "Varsa yoksa Deniz Baykal. Gece Deniz Baykal'la yatağa giriyor, sabah Deniz Baykal'la kalkıyor. 'Baykal' diyor kesmiyor, 'CHP' diyor kesmiyor. İnönü'ye çatıyor, elinden gelse bir adım daha geri atacak; ama orda frene basıyor. Hakaret ediyordu, ağzının payını verdim. Şimdi fıkra anlatıyor, komiklik, şirinlik yapmaya çalışıyor. Komedi yapayım derken komik duruma düşüyor."

KİMLİK NUMRASI UYARISI

Baykal, konuşmasında, oy kullanmak için nüfus cüzdanlarında kimlik numarası olması gerektiği konusunda da vatandaşları uyardı.

Baykal: Önemli olan adam olmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kolay olan mutlu  olmak..........

kolay olan mutlu olmak..........

Mutluluk, bir insanın hem iç dünyasında(kendisiyle olan ilişkilerinde), hem dış dünyasında (insanlarla olan ilişkilerinde vb.) hem de ruhsal dünyasında (manevi olarak) sürekli şekilde huzuru ve rahatlığı hissetmesidir. Tanımı bu kadar kolay olmasına rağmen “olması” neden bu kadar zor diye düşünmeden edemiyor insan doğal olarak… Yazılarımı hazırlarken, genelde çevremdeki insanlara çalıştığım...
  2. Önemli olan ne?

Önemli olan ne?

Bir gün, Ebu Said Ebü‘l-Hayr Hz.lerine sordular: - Falanca kimse, keramet olarak su üstünde yürüyor, buna ne dersiniz? Ebu Said cevaben: - Bunun kıymeti yoktur. Ördek ve kurbağa da suda yüzer, dedi. - Filan adam, havada uçuyor, dediler. Ona da: - Sinek ve çaylak ta havada uçuyor, cevabını verdi. - Filan kimse, bir anda bir şehirden bir şehire gidiyor, denilince: - Şeytan da bir solukta,...
  3. Adam Olmak Adına... Nice Ayrılıklara…

Adam Olmak Adına... Nice Ayrılıklara…

Adam Olmak Adına... Nice Ayrılıklara… Bir gün daha çaldım sensizlikten. Zor da olsa vurdu saat gece on ikiyi… Şimdi önümde yeni bir sensizlik var. İçinde, beni neyin beklediğini bilmediğim yirmi dört saat daha var… Sonra o da geçecek… İşte böyle kovalayacak birbirini yarınlar. Derken unutacağım seni, unuttuğumun farkında bile olmadan. Doğrusu da bu zaten, aksi halde hatırlamış olur insan....
  4. Hayatınızda Önemli Olan İcatların İlkleri

Hayatınızda Önemli Olan İcatların İlkleri

İLK EN BÜYÜK FOTOĞRAF MAKİNASI İLK TAŞINABİLİR BOYUTLARDAKİ FOTOĞRAF MAKİNASI İLK FAKS MAKİNASI İLK BİSİKLET İLK PATENTİ ALINIP ÜRETİLMİŞ BİSİKLET İLK BİLGİSAYAR İLK DİKİŞ MAKİNASI İLK ÇALIŞAN AMA GİDEMEYEN ARABA İLK MOTORLU ARABA
  5. Devlet Adamı Olmak

Devlet Adamı Olmak

Yıl 1934, o dönemde Milli Eğitim Bakanlığı Ulus'tadır. Bakan ise Niğdeli Abidin ÖZMEN'dir.Bakan,makamında çalışmaktadır. Kapı çalınır.Bakanın gür sesi: "Giriniz!" ATATÜRK'ün yaverlerinden biri, yanında iki çocukla makama girerler. Hoş beşten sonra Yaver, Bakan Abidin ÖZMEN'e bir zarf uzatır. Konuklara yer gösterir ve zarfı açar. ATATÜRK'ten gelen bir mektuptur bu: "Bay Abidin...

Sayfayı Paylaş