gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Baykuşların ilginç özellikleri

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

baykuş bakımı baykuşun özellikleri baykuşların ilginç özellikleri baykuşların baykuş
    Baykuş denilince aklıma ıssız bir orman,büyük dev ağaçlar, korkunç sesler ve baykuşun tuhaf sesi geliyor.:DKendimi bir korku filmindeymiş gibi hissediyorum:DPeki bu ilginç sesli bay baykuşun özelliklerini merak ettiniz mi?:DEtmemiş olabilirsiniz ama bilmeniz gerekir bence:ehi:Buyrunuz... [​IMG]

Baykuşların boyunlarında memelilerin 2 katı omur vardır ve bu omurlar sayesinde başlarını 270 dereceye kadar çevirebilirler.
    Gözleri sadece bir mumun aydınlattıgı futbol sahasında hareketsiz duran fareyi görebilecek kadar hassastır.
    Duyma kabiliyetleri o kadar iyidirki zifiri karanlıkta bile avlarını yakalayabilirler hatta düşen bir ignenin sesini bile duyabilirler.

Sevimli oldukları kadar ürkütücülerde:DAma bu beyaz olanı sevdim.Pek bir şirin ya...:)

2. CutiePieMarzia

CutiePieMarzia Forum Okuru

Çok teşekkür ederim çok merak ediyodum hayvanat bahçesinde gönüllü olarak baykuşlara bakmayı düşünüyorum :)

3. sudenaz bayrak

sudenaz bayrak Forum Okuru

:) :) :)

siteniz çok güzel bana yardımcı oldunuz teşekkürler :) :) :)

Baykuşların ilginç özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BaykuŞlar

BaykuŞlar

Baykuş, tüm kuşlar içinde en sessiz uçuşu gerçekleştirir. Bu, Allah'ın baykuşa avına sessizce yaklaşabilmesi için verdiği bir üstünlüktür. Baykuş, süzülerek alçaldığında ayakları bir uçağın tekerlekleri gibi aşağıya doğru uzanır ve sessizce avını yakalayıp etkisiz hale getirir. Baykuşun sessizce uçabilmesinin sırrı kanatlarındaki özel tasarımdır.
  2. Köpekbalıklarının ilginç özellikleri

Köpekbalıklarının ilginç özellikleri

köpek balıklarının özellikleri balıkların ilginç özellikleri ilginç balıklar ve Beyaz köpekbalıkları avlarını gözleri ile takip ederek yakalarlar. Hatta fok balıkları veya diğer avlara bakmak için suyun yüzeyine bile göz atarlar. Ancak sıcak mercan kayalıklarında değil de serin okyanuslarda gezindiğinde beyaz köpekbalıklarının gözleri hızla hareket eden avlarını takip etmede çok ağır kalır....
  3. Süngerlerin İlginç Özellikleri

Süngerlerin İlginç Özellikleri

süngerlerin özellikleri deniz süngerinin özellikleri Sünger bir hayvan türüdür. Kimi yalnızca birkaç santimetre büyüklükte olan süngerlerin, 2 metre olanları da vardır. Hiçbir akla hatta bir beyne bile sahip olmayan bir canlı olan süngerler sahip oldukları özelliklerle Allah’ın yaratma sanatını bize tanıtırlar. Süngerlerin iskeletleri, kristal iğneciklerden (spikül), sponjin denen bir...
  4. Baykuş

Baykuş

Despot yöneticiye, işi pişkinliğe vuran hırsıza, tembelliğe, hilekar insana delalet eder. Baykuş, onu gören kimse için hayasız kadına, kötü söze delalet eder.Rüyada öten bir baykuş görmek, çevrenizden bazı kişilerin sizi çekemediği ve hakkınızda kötü konuştuğunu belirtir. Eğer baykuş ötmüyorsa veya canlı değilse, işinizde başarıyı belirtir. Baykuş sesi duymak, yakında bir ölü haberi...
  5. Saçın İlginç Özellikleri

Saçın İlginç Özellikleri

Saçın ilginç özellikleri İşte saçlarınız hakkında daha önce muhtemelen hiç duymadığınız ilginç bilgiler hanımlar… Saç % 50.65 karbon, %20.85 oksijen, %17.14 nitrojen, %6.36 hidrojen ve % 5 sülfürden meydana gelir. Ayrıca magnezyum, arsenik, demir, krom ve daha pek çok metal ve mineral de içerir. Koyu saçta sarı saçtan daha fazla karbon bulunur. Saçlarımız her ay yaklaşık olarak 1,5 cm uzar....

Sayfayı Paylaş