gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bayrağında İnsan Resmi Olan Tek Ülke Hangisi?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ülkelerin bayrakları, insan resmi olan bayrak, belize bayrağı
    Sevgili melekler, geçtiğimiz akşam TRT1 kanalının yarışma programı Joker'i izlerken ilginç bir soru dikkatimi çekti. Daha önce hiç düşünmediğim ve duymadığım bu soruyu bir de sizlere sorayım dedim. İzlemeyenler şöyle bir düşünsün bakalım. Bayrağında insan resmi olan ülke hangisi? Afalladınız değil mi? :D Ben bayrakların sadece renklerden ve şekillerden olduğunu düşünürdüm hep. Ta ki bu soruyu duyana kadar. Elbetteki bu ülke küçük ve adı çok da duyulmamış bir ülke. Daha fazla lafı uzatmayıp söyleyeyim artık: Doğru yanıt Belize'ymiş...

belize.jpg

Belize, Orta Amerika'da yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Meksika, batı ve güneyinde Guatemala, doğusunda ise Karaib Denizi yer almaktadır. 1973’e kadar İngiliz Honduras’ı olarak bilinen ülke 1981 yılında bağımsızlığını ilân etmiştir

El Salvador'dan sonra Orta Amerika ülkeleri sıralamasında en küçük ikinci ülke olan Belize, aynı zamanda bayrağında insan resmi olan dünyanın tek ülkesidir.

karakuzu bunu beğendi.
Bayrağında İnsan Resmi Olan Tek Ülke Hangisi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rezalet.."Türk bayrağını indir, Kürt bayrağı as"

Rezalet.."Türk bayrağını indir, Kürt bayrağı as"

kürt bayrağı resimleri kürdistan resimleri kürt bayrakları bayrağı kürdistan Bodrum'da arabasına Türk bayrağı asan bir kişi PKK yanlılarının saldırısına uğradı. Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında otomobiline Türk Bayrağı asan malülen emekli üsteğmen 62 yaşındaki Ertuğrul Gültekin'in yolda önünü kesen 4 kişinin ‘Türk Bayrağı'nı indir Kürt Bayrağı'nı as'...
  2. 11 Resmi dili olan ülke hangisidir

11 Resmi dili olan ülke hangisidir

Kızlar 11 Resmi dili olan ülke hangisidir acaba bilen var mı? Bana bu konuda bilgi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  3. Güney Afrika 11 Resmi dili olan ülke

Güney Afrika 11 Resmi dili olan ülke

11 Resmi dili olan ülke Güney Afrika 11 Resmi dili olan ülke hangisidir on bir resmi dili olan ülkeler Az önce bir misafirimiz çok meraklı çıktı ve aklıma hiç gelmeyen bir soru sordu bize:) 11 Resmi dili olan ülke hangisi diye. Ben de araştırdım ve Güney Afrika'nın 11 resmi dili olduğu hakkında bilgilere ulaştım Melek'ler. On Bir Resmi Dilin Gölgesinde Güney Afrika: Farklılığın Gücü...
  4. Ülke Bayrakları ve İngilizce İsimleri

Ülke Bayrakları ve İngilizce İsimleri

İngilizce Ülkelerin Bayrakları ülkelerin ingilizcesi Merhaba Melek'ler, bu sayfamızda Ülkelerin bayrakları ve ingilizcesini öğreniyoruz. "Aman banane, ne işime yarar ki" demeyin emin olun ki mutlaka gün gelir edindiğiniz bilgi bir işinizi görür, kim bilir milyoner siz olursunuz :D:D
  5. Ülke Bayrakları Ve Anlamları

Ülke Bayrakları Ve Anlamları

Ülke bayraklarının renklerinin ve şekillerinin nereden geldiğini çok merak ediyorum hep bir kaç ülkenin bayrağı mevcut daha detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş