gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bayram Günü Oruç Tutulur mu?

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

bayram günü oruç tutulur mu bayramda oruç tutulur mu

Sevgili melekler, oruç ibadetine ramazan ayından sonra da devam etmek isteyenlerin akıllarına takılan sorulardan birisi bayram günü oruç tutulup tutulamayacağıdır. Bilmeyenler ve öğrenmek isteyenler için işte bu sorunun cevabı...

bayram2.gif

Ramazan bayramının 1.günü Kurban bayramının 1.2.3.4.günleri oruç tutmak haramdır.Zira bu gün Cenab-ı Hakkın kullarına ikramı vardır.Oruç tutmak bu ikramı geri çevirmek olurki bu haramdır.

Ancak Ramazan bayramının ikinci ve üçüncü günü oruç tutulabilir.Güzel olan bayram günleri geçtikten sonra oruca başlamak olmakla beraber ramazan bayramının 2.günü de başlanabilir.

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    evet tutulmaz bayramd aoruç ozman bayramın anlamı kalmz ki ama bişey duydum ben kurban byramında gece niyet edip öğlen kurban etiyle oruç açlıyormuş diye doğrumu bilemem annemler öyle yapıordu

Bayram Günü Oruç Tutulur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüp Bebekte oruç tutulur mu ?

Tüp Bebekte oruç tutulur mu ?

Merhaba melekler mekanının güzel üyeleri misafirleri şimdi biz tüp bebek yapmaya karar verdik ve bu tedavi sürecinde oruç tutulur mu onu merak ediyoruz. Allah razı olsun.
  2. niyet etmeden oruç tutulur mu arkadaşlarım

niyet etmeden oruç tutulur mu arkadaşlarım

Niyet etmeden oruç tutulur mu meleklerim ya dün niyet etmeyi unuttum orucum kabul olur mu bununla ilgili bilgi verir misiniz bana
  3. Mevlid Kandili Gecesinde Oruç Tutulur Mu?

Mevlid Kandili Gecesinde Oruç Tutulur Mu?

Mevlid Kandili Gecesinde Oruç Tutulur Mu? Evet dini bilgisi olan hanımların bu soruma cevap vermesini bekliyorum Mevlid Kandili Gecesinde Oruç Tutulur Mu?
  4. Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

Orucun Kazası Nasıl Tutulur biliyor musunuz

Biz kadınlar regl günlerinde oruç tutamıyoruz ve ayrıca her hangi bir sebepten ötürü oruç tutmadığımız günlerin kazasını nasıl yaparız yani Orucun Kazası Nasıl Tutulur ?
  5. Niyet Etmeden Oruç Tutulur mu?

Niyet Etmeden Oruç Tutulur mu?

niyet etmeden oruç tutmak niyet etmeden oruç tutulur mu Sevgili melekler, oruçla ilgili merak edilen sorulardan biri de niyet etmeden oruç tutulup tutulmayacağıdır. Diyanet'ten aldığımız bilgilerle işte bu sorunun cevabı... Orucun önemli bir şartı da niyettir. Niyetsiz oruç sahih değildir. Bu sebeple; niyetin ne zaman ve nasıl yapılacağının bilinmesi gerekir. Niyet zamanı itibariyle...

Sayfayı Paylaş