gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Bayram Kebabı Nasıl Yapılır...Bayram Kebabı Tarifi...

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Bayram Kebabı Tarifi Bayram Kebabı Nasıl Yapılır

Bayanlar adına aldanmayın Bayram Kebabı ama illa bayramda yapılacak diye bişey yok bayramı beklemeye gerek yok..Bu ziyafeti ailenize yakınlarınıza hemen bugün yaşatabilirsiniz.. Hadi bakalım hazırlaması sizden tatması yakınlarınızdan....Köfteden Yoğurtlu Kebap Tarifini de ek olarak sizlere sunnuyorum..

Malzemeler:

12 arpacık soğan
    500 gr kuzu bonfile
    2 patates
    1 havuç
    2 kırmızıbiber
    2 kereviz sapı
    1 su bardağı dondurulmuş bezelye
    Tuz

Hazırlanışı:

Soğanların kabuklarını soyup kuşbaşı şeklinde doğranmış etlerle birlikte kavurun.
    Kapağını kapatıp bıraktığı suyu çekmesini bekleyin.
    Sebzelerin kabuklarını soyup küp doğrayın.
    Sırayla patates, havuç, kereviz sapı ve kırmızıbiberi tencereye ilave edip kavurmaya devam edin.
    Dondurulmuş bezelyeleri ekleyin.
    Üzerlerini geçecek kadar sıcak su ilave edin.
    Tuzla tatlandırın.
    Sebzeler pişip, etler yumuşayıncaya kadar pişirip ocaktan alın.
    Sıcak servis yapın.
    Afiyet olsun!

Bayram Kebabı Nasıl Yapılır...Bayram Kebabı Tarifi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. islim kebabı nasıl yapılır

islim kebabı nasıl yapılır

islim kebabı http Malzemeler: 1,5kg ince uzun patlıcan 4-5 adet çarliston biber, irice doğranmış 3-4 adet küçük domates köfte için: yarım kg kıyma 1 yumurta 1 kuru soğan 2-3 diş sarımsak 2-3 dilim ekmek içi (fırında kurutulup rondoda çekilmiş) tuz karabiber sos için: 2-3 domates sıvıyağ 1 çay bardağı su tuzHazırlanması: Patlıcanların kabuklarının bir kısmını ortadan kesin, böylece diğer...
  2. kebabe

kebabe

(Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo’da yetisen Piperaceae’nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir. alıntıdır
  3. Kebabe

Kebabe

Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo'da yetisen Piperaceae'nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir.
  4. Adana kebap nasıl yapılır ?

Adana kebap nasıl yapılır ?

adana kebab nasil yapilir adana kebap nasıl yapılır nasıl yapılır kebap nasil yapilir Merhaba meleklerim, Birazdan adana kebap' ının nasıl yapıldığını videolu olarak işin uzmanından seyredeceğiz, hepinize afiyet olsun ddPT0PDtbO2
  5. Evde beyti kebap nasıl yapılır

Evde beyti kebap nasıl yapılır

Beyti nasıl yapılır ? Kızlar ya ben evimde kocama Beyti kebap yapmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım, tarifi var mı ? İçine koyulacak malzemelerle birlikte bana bir listesini verin lütfen.

Sayfayı Paylaş