gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğe anason verilirmi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

hanımlar bana yardımcı olurmusunuz?Bu sabah yeğenim dünyaya geldi ablamın henüz sütü gelmedi .Bebeğe anason vermemizi önerdiler,sizce zararı olurmu teşekkürler

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Anason bebeklerde oluşan gaz sancılarına iyi gelir ve daha rahat uyumalarını sağlarlar. Bende doğumlardan sonra kendi bebeklerime verdim. Bir çay bardağı su ile yaklaşık bir tatlı kaşığı anasonu kaynatıp ılıdıktan sonra verirseniz bebeğinizde ki kolik sancılara iyi gelir. Ayrıca bunu sizde içebilirsiniz.

bebeğe anason verilirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anason

Anason

Anason Hazmı kolaylaştırır. İştahsızlığı ve yemeklere karşı duyulan tiksintiyi giderir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. İdrarı arttırır. Öte yandan kusmayı ve ishali keser
  2. 8 aylık bebeğe sarımsak verilirmi

8 aylık bebeğe sarımsak verilirmi

merhaba kıslar benim 8 aylık oğluşum var ve ek gıdaya başladık ama oğlum yemek yemede zorluk gösteriyo bana ağzını kiltliyo ve açmıyo bugün sarımsaklı yoğurtlu bakla yedirdim ve bayıldı ona sarımsaklı acaba bi zarar edermiki doğal antibiyotik derler ama bebeklerde sorun olurmu die sizlere danışmak istedim yoksa veriyim mi sizce
  3. Bebeğe mamadan sonra su verilirmi?

Bebeğe mamadan sonra su verilirmi?

Anne sütü alan bebeklere ilk altı ay boyunca anne sütü dışında hiçbir şey önerilmez. Anne sütü ve yetmediği yerde mama ile ya da yalnız mama ile beslenen bebeklere de ilk altı ay su önerilmez. Çünkü mama su ile hazırlandığından su ihtiyacını giderir. Bebeklere su verilmemesinin başlıca iki önemli nedeni vardır. Bunlar kaynatılsa dahi suyun ishal yapma ihtimali ve bebeğin su içerek daha az...
  4. Bebeğe inet sütü verilirmi?

Bebeğe inet sütü verilirmi?

Pediatri dernekleri bebeğin ilk 1 yılı için en temek besin kaynağı olarak anne sütünü önermektedir. İlk bir yıla kadar bebeğe inek sütü veya soya sütü verilmesi önerilmemektedir. Bebekte alerjik etkiler oluşturmaktadır. 1. yıldan sonra bebeğe inek sütü verilebilir. 1 yılın sonrasında bebeği inek sütü ile tanıştırmayı ertelemenin bir faydası bulunmamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü ilk 1 yıl...
  5. Bebeğe anason vermek zararlımıdır ?

Bebeğe anason vermek zararlımıdır ?

Anason gaz söktürücü etkisinin dışında mideyi rahatlatan aynı zaman da ağrıları kesen,sindirimi kolaylaştıran bir bitkidir.Yenidoğan bebekler de gaz sorunu olmaktadır .Çoğunlukla emzirme sonrası olan gaz sancısı bebeğinizin aniden çığlık çığlığa ağlamasına sebebiyet verebilir.Bebeğiniz ağlarken dizlerini kasılarak karnına doğru çekiyorsa gazı var demektir.Anason bebeğinizde ki bu gaz...

Sayfayı Paylaş