gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.521
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğe inek sütü içermek doğrumu?

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bebeklere inek sütü verilirmi,bebeklere inek sütü içirilirmi,bebeğe inek sütü içirmenin zararları,bebeklere inek sütü ne zaman verilir,inek sütü ve bebek beslenmesi

bb.jpg

Bilim adamları, inek sütünün 1 yaşın altındaki çocuklar için çok tuzlu olduğunu ve bu yaş grubundakilere verilmemesi gerektiğini bildirdi.

İngiltere Bristol Üniversitesi araştırmacıları 1200 yeni doğmuş ve 8 aylık bebekleri kapsayan incelemede 10 bebekten 7’sinin fazla tuz tükettiğini fark etti.

İnek sütünün 100 mililitresinde 55 miligram tuz bulunuyor.

Araştırma sonucunda günde 700 mililitre inek sütü içen bir bebeğin sadece bu besinden 385 miligram tuz alacağına, bunun tavsiye edilen günde 1 gram tuzun yarısına tekabül ettiğine dikkat çekildi."Bebeğe bir yaşına kadar inek sütü verilmesi doğru değil. İnek sütü, inekler için iyidir. Bir ineğin ihtiyaçları ile bir bebeğinki tabii ki aynı değil. Örneğin anne sütünde inek sütüne oranla; daha az kalsiyum, daha az fosfor ve daha fazla demir var. Bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlayan vitaminler ve birçok madde de sadece anne sütünde var. Eğer bebek anne sütü emmeyi bir yaşından önce bırakırsa, ona mama vermek daha doğru. Çünkü tam olarak anne sütü olmasalar da mamalar, anne sütüne benzer formüller üretilerek hazırlanılıyor!". Altı aydan sonra ek gıdaya başlanması doğru. Ama bebek sütten ihtiyacının yüzde 80'ini alıyorsa, ek gıdadan ancak 20'sini sağlayabiliyor. Bu oran bebek büyüdükçe eşitleniyor. Bebek ancak bir yaşına geldiğinde yediği havucun ya da elmanın gerçek faydasını görebiliyor. Düşünsenize; bebeğe ek gıda olarak verdiğiniz havuç ya da elma sizin kilo vermek için diyetinizde olan şeyler. Sütse bolca protein içeriyor... Birçok kişinin bebeğine ek gıda vermesinin nedeni aslında beslenmesini sağlamak... Ama verilen ek gıdalar bebeğin lezzeti keşfetmesini sağlayan oyuncaklar, ihtiyacı olanları sağlayansa sadece anne sütü.

Bebeğe inek sütü içermek doğrumu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İnek sütü ..

İnek sütü ..

İnek sütünün pH değeri 6’dır.
  2. İnek sütü yerine eşek sütü

İnek sütü yerine eşek sütü

omega, eşek sütü, inek sütü,bilim, hakkında,detaylı bilgi burada İnek sütü yerine eşek sütü alternatif olabiliyormuş meleklerim.. İtalya’da yapılan araştırmaya göre omega 3, kalsiyum ve protein açısından zengin eşek sütü, inek sütüne alternatif olabilir. Hipokrat’ın burun kanaması ve yılan sokmasına karşı ilaç olarak önerdiği eşek sütünün, Kleopatra’nın efsanevi süt banyosunun hammaddesi...
  3. inek sütü veren varmı

inek sütü veren varmı

selam hanımlar acaba aranızda 1 yaşından önce bebeğine inek sütü veren varmı sakıncalı diyorlar acaba sakıncaları nelerdir bende bebeğime versem bişey olurmu acaba
  4. Bebeğimi inek sütüne alıştırmak istiyorum

Bebeğimi inek sütüne alıştırmak istiyorum

Kızlar bebeğimi inek sütüne alıştırmak ve hazır şu paketteki sağlıklı sütlerden vermek istiyorum ama benim kız bir türlü mamadan vazgeçmiyor. Yaklaşık iki yaşında ve hala milupa junior mama veriyorm. Bütçemizi de biraz aştığı için inek sütü vereyim diyorum. Sizler bebeğinizi inek sütüne nasıl alıştırdınız. Neler yaptınız bana yazar mısınız ?
  5. Bebeğinde inek sütü alerjisi olan var mı aranızda ?

Bebeğinde inek sütü alerjisi olan var mı aranızda ?

Melekler, merhaba bebeğime inek sütü alerjisi teşhisi kondu. Kahvaltı için milupa 8 tahıllı mama ile neocate karıştırıyorum. Ayrıca yumurta veriyorum. Akşam da pirinçli mama ve neocate karışımı. Aralarda da emiyor. Sizler öğünleri nasıl düzenlediniz yardımcı olabilirmisiniz ?

Sayfayı Paylaş