gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar bebeğim şimdi 2,5 yaşında ve artık ben emmesin istiyorum ve bebeğimi sütten kesmeye karar verdim sizler ne yapmıştınız tam olarak ağlıyor sızlıyor ya oğluşum bende her defasında dayanamayıp yine veriyorum. Zeki bi çocuk ama hala emiyor beni kuruttu sıpa :) Lütfen bana bebeğimi sütten kesmek için önerileriniz var ise yazar mısınız?

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bebekler büyüdükçe sütten ayırma da bir o kadar zorlaşıyor. ben mesela en fazla ikinci oğlumu emzirebildim oda 18 ay emdi. Ama çok akıllı ve zeki bir çocuktu ve herşeyin farkındaydı. Anne sütü istediğin de bende vermek istemediğimde zorla kendi açıp emmek isterdi. Artık onu sütten ayırma zamanımın geldiğinin vaktidir deyip kendimce yollar aradım. Mesela ben ne yaptım hemen söylim. Oğlum çok titiz bir çocuk olduğu için ehh deyip pis gördüğü şeylerden uzaklaşırdı. Aklıma göğüs ucuma salça sürmek geldi hahaha Yaz emvsimi olduğu için bu konuda şanslıydım. Oğlumun görmediği zamanlarda aralarda gidip gelip salça sürdüm ve emmek istediği vakitler açtığında ehhh deyip gitti. İki gün böyle uğraştım ve oda artık ümidini kesmeye başladı. Gece uyku aralarında biberon verdim çünkü biberon da almıyordu tüm umudunu anne sütüne bağlamış adeta yalancı emzik gibi kullanıyordu. Biberonda almaya başladığında işim daha kolaylaştı. Ve böyellikle oğlumu sütten kestim.
    Yakın çevremden bildiğim kadarıyla şunlarıda yapanlar var çok yakınınız bildiğiniz kişiye çocuğunuzu gönderin ve orada kalmasını sağlayın. Bebeğini emziren anneler için gece çok zordur iyi bilirim çünkü onun ağlamasına dayanamazsınız ve çaresiz bir şekilde vermek zorunda kalırsınız. Bebeğinizi sütten kesmeye karar verdiğiniz de onun beslenmesi adına daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Yoğurdunu, suyunu meyvesini kısaca besinini asla eksik etmeyin.

SadmiN bunu beğendi.
Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğimi sütten kesmek için neler yapmalıyım?

Bebeğimi sütten kesmek için neler yapmalıyım?

sütten kesme nasıl olur emzirmenin faydaları Merhaba kızlar Hiç şüphe yokki bu hayatta en güzel şeylerden biri emzirmek ama tabiki gün geldiğindede bu son bulucak Peki emzirmeyi bitirmek için neler yapmak gerekir Dr. Dicle İnanç sütten kesme konusunda bazı ipuçlarını şöyle sıralıyor: • Günde bir kez emzirmeyi atlayarak işe başlayın. Kademeli olarak bir öğün-bir öğün azaltın, bebeğiniz...
  2. Anne sütünün bebeğin beyin gelişimine katkısı nedir ?

Anne sütünün bebeğin beyin gelişimine katkısı nedir ?

Selamün aleyküm, taze anneyim ve süt veriyorum. Bir yandan de merak ediyor ve araştırıyorum beyin gelişimi açısından anne sütünün önemi tam olarak nedir ?
  3. Bebeğime sütüm yetmiyor ne yapmalıyım?

Bebeğime sütüm yetmiyor ne yapmalıyım?

emzirme döneminde sütün yetersiz olması,emzirme döneminde sütün az olması,sütüm az ne yapmalıyım,emzirme döneminde sütün yetersizliği hakkında bilgiler Emzirme, bebeğin beslenmesi ve gelişiminin yanı sıra anne ile bebek arasındaki ilişki kalitesinin en yüksek seviyede olmasını da sağlar. Anne sütü ile beslenen çocuklarda bulaşıcı hastalıklar daha seyrek görülür. Ayrıca anne açısından...
  4. Bebek emziriyorum sütümün artması için ne yapmalıyım?

Bebek emziriyorum sütümün artması için ne yapmalıyım?

emzirme dönemi,emzirme döneminde dikkat edilmesi gerekenler,emziren anneler nasıl beslenmeli,anne sütünü artırmanın yolları hakkında bilgiler Gebelik ve emziklilik, herhangi anormal duruma sahip olmayan her kadın için doğal olaydır. Bu dönemler gerek anne gerek bebek için özel zamanlardır ve ileriye yönelik birçok sorunun oluşabileceği ya da engellenebileceği zamanlardır.Bu dönemlerde annenin...
  5. Acaba sütüm yeterlimi?

Acaba sütüm yeterlimi?

Anne sütünden bebeğin ne kadar içtiğini ölçmenin bir yolu yok. Dayıyorsun memeye, içtiği kadar içiyor. Bazı bebek daha şevkle, bazısı daha az. Dolayısıyla performansa dayalı bu gibi ifadeler yeni annenin zaten karışmaya hazır kafasını, “yoksa ben iyi anne değil miyim”, “bebeğimi besleyemiyor muyum” vesveselerini daha da arttırıyor. Ya 500 ml değilse! Bu da yeni annenin içinden çıkılması güç...

Sayfayı Paylaş