gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğim çok gazlı bitkisel öneriniz varmı

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bebeğim var 2 aylık ve çok gazlı.Sıcak tutuyorum, yediklerime dikkat ediyorum ama nafile.Çok fazla gazı var ve bazen çok ağlıyor.Bana verebileceğiniz ilaç dışı bitkisel bir öneriniz var mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Yeni doğmuş bebeklerin yaklaşık 1 yaşına kadar yaşadıkları en büyük problem gaz sorunudur. Ufak bir problem gibi görünsede başetmesi zor bir durumdur. Özellikle yeni doğan bebeklerde, sindirim sisteminin tam gelişmemiş olması nedeniyle, gaz problemine sıkça rastlanır.

Yeni doğan bebeğinizde karın ağrısı ve gaz problemi varsa, devamlı ağlar. Huzursuzdur; karnında gerginlik görülür. Bacaklarını sürekli kendine doğru çeker.

Bebeğinizi mümkün olduğunca anne sütü ile besleyin. Çünkü anne sütü bebeklerin sindirebilmesine en uygun, doğal besindir. Karnına ve ayaklarına ılık bezler koyun. Sakin olduğu bir zamanda bebeğin karnına masaj yapabilirsiniz.

Gaz sansıcı çeken bebeklerde bitki karışımları, rahatlatıcı ve gaz sancısını hafifletici etki gösterir. Rezene, papatya gibi çaylar özellikle bu anlamda gaz sanıcısını hafifleten ve bebeği rahatlatan bitki özleridir.

3. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

Beğenilen Mesajlar:
    271
    Ödül Puanları:
    0
    ah canım ah ben gaz sıkıntısını tam 4 ay dolana kadar çektim,gece gündüz kızım ağladı ben ağladım,arabada gezdirdiğim zaman uyurdu,elektrikli süpürgeyi açardım,saç kurutma makinasını açar karnına uzaktan tutardım hem sesi hemde verdiği ısı rahatlatıyodu,birde zeytinyağını hafif ısıtıp ağzına damlatırdım karnına elma yağı kekik yağı sürerdim bu yöntemlerle hafifletirdim sancısını çok zor günlerdi sadece sabretcen alışcan bu duruma kolik sancısı zor birde göğüslerini asla açık tutma üşümesinler

4. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    51
    Ödül Puanları:
    28
    eczanede satılan bitkisel bi damla var zinco bana onu önerdiler bi sor bakalım

bebeğim çok gazlı bitkisel öneriniz varmı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. saç dökülmesi ve kırılmasına karşı bitkisel öneri

saç dökülmesi ve kırılmasına karşı bitkisel öneri

saç kırılmasına ne iyi gelir saç kırılmasına bitkisel çözüm kırılmalarına bitkisel çözüm kırılmalarına doğal saç dökülmesi ve kırılmasına karşı bitkisel öneri: 5 damla gül ağacı yağı 5 damla biberiye yağı 5 damla kişniş yağı 50 g extra virgin hindistan cevizi yağı Malzemeleri karıştırarak koyu renkli cam bir şişeye koyun ve ışık görmeyen yerde muhafaza edin. Banyo yapmadan 1 saat kadar...
  2. Ender Saraç'tan Öksürük Tedavisi İçin Bitkisel Öneri

Ender Saraç'tan Öksürük Tedavisi İçin Bitkisel Öneri

Ender Saraç Öksürük İçin Kara Turp ve Bal Karışımı Tarifi Ender saraç Öksürük için Bitkisel Kür Sevgili melekler, bu yazımızda Ender Saraç'ın öksürük tedavisi için tavsiye ettiği bitkisel çözüm hakkında bilgiler bulacaksınız :) Ender Saraç’ın önerdiği siyah turp ve bal karışımı öksürüğü dindirmekte oldukça faydalı. Ender Saraç Öksürük İçin Kara Turp ve Bal Karışımı Tarifi: Öncelikle...
  3. Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

merhaba hanımlar benim yenidoğan bir bebeğim var ve çok aşırı gazlı hiç durmuyor ilaç ve gaz çıkarma dışında bebeğin gazı için ne tavsiye edersiniz
  4. bebeğim çok gazlı ne yapmalıyım yardım edin :((

bebeğim çok gazlı ne yapmalıyım yardım edin :((

2 aylık bebeğim var şu anda uyuyor ve size sormak istiyorum , özellikle artan gaz sancıları yüzünden bebeğim ne uyuyor ne uyutuyor, sizler bana ne tavsiye edersiniz? Ne yapabilirim ? :(
  5. Bitkisel doğum kontrol hapı varmı?

Bitkisel doğum kontrol hapı varmı?

bitkisel doğum kontrol hapı nedir,bitkisel doğum kontrol hapı nerde bulunur,bitkisel doğum kontrol hapının zararı olurmu,bitkisel doğum kontrol hapları hakkında bilgiler Ülkemizde bitkisel olanın her zaman daha zararsız olduğu sanıldığı için doğum kontrol yöntemlerinde de bitkisel olan var mı, bitkisel doğum kontrol hapı var mı diye arayışa giren hastalar zaman zaman olmaktadır. Öncelikle...

Sayfayı Paylaş