gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğim çok gazlı ne yapmalıyım yardım edin :((

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

2 aylık bebeğim var şu anda uyuyor ve size sormak istiyorum , özellikle artan gaz sancıları yüzünden bebeğim ne uyuyor ne uyutuyor, sizler bana ne tavsiye edersiniz? Ne yapabilirim ? :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bebek beslenirken gaz sancıları daha çok bebeğin hava yutmasından kaynaklanır. Bebeğin hava yutmasına engel olmaya çalışmak, eğer gögüsler çok gerginse sütü bir miktar boşa akıtarak bebeği daha sonra emzirmeye başlamak çözüm olabilir. Ayrıca, karnıbahar, lahana gibi gazlı sebzeler, portakal, limon gibi turunçgiller, kola, soda gibi gazlı içecekler, bakliyatlar (kurufasülye, nohut, mercimek) anne sütünü etkileyebilir.

karakuzu bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Icinde kiraz cekirdekleri olan yastiklar var cnm isitip bebehinin karnina koy faydasini gorceksin. Su torbasi gibi ama cekirdekler fayda ediyo. Mikrodalgafirinda vs de isitabilirsin.
    Bebegini yuz ustu yatir bak buda cok iyi geliyo. :)

4. bitanesi

bitanesi Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    497
    Ödül Puanları:
    93
    arakadaş sölemişti bebeğin gaz sancsı çok oluyomuş uymuyomuş sonra aktar acı aelma yağı vermiş karnına sürdüğü gibi çocuk gazını çıkarıp uyuyomuş dene bence

5. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    ay cok yasa canim,tam bende ayni seyleri yazacaktim,eksradan ben su torbalarini bebegin poppsunun altina yada ayaklarina koyuyordum.bide doktorum bebeginn ayaklarinin sicak olmasi gerektigini söylemisti...

bebeğim çok gazlı ne yapmalıyım yardım edin :(( konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Kızlar benim çocuğumda bir sorun var şöyle ki; çok yalan söylüyor nasıl bir alışkanlıkdır bu anlamış değilim. Kendime çok çok souyorum neden diye yalanın kötü olduğunu anlatıyorum her şeyi yapıyorum ama yinede yalan söylemekten vaz geçmiyor. Oyun oynuyor pc de biliyorum napıyorsun diyorum facedeyim anne diyor bakıyorum oyun oynuyor yahu buna benzer çok yalanı var yardımcı olur musunuz ?
  2. soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

soru: kızlar bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım yardım edin

Bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım kızlar. Sizler ne yaptınız bu normalde kendiliğinden gelişen bir süreç midir ? Bebeğiniz kendi kendine mi emekliyor. Birde bebeğimin ayakları baya soğuk geliyor bana bu normal mi ?
  3. ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

ne yapmalıyım yardım edin lütfen :(

Ben 17 yaşındayım. yaz tatillerimiz annanemlerde yani Sakarya'da geçiyor. annemin yaklaşık 25 yaşındaki kuzeni beni sevdiğini söyledi ve niyeti hiç iyi değil. geçen yazım ondan kaçmakla geçti malesef. çok fazla rahatsız ediyor. numarasını engelledim. başka telefonlardan arıyor. annemlerle pek samimi değiliz her şeyi anlatamıyorum. tatile gitmesem burda bazı sebeplerden dolayı ( hiç...
  4. Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

Bebeğim çok gazlı ne yapabilirim

merhaba hanımlar benim yenidoğan bir bebeğim var ve çok aşırı gazlı hiç durmuyor ilaç ve gaz çıkarma dışında bebeğin gazı için ne tavsiye edersiniz
  5. ne yapmalıyım yardım edin

ne yapmalıyım yardım edin

mrb benim bir arkadasım var ama cok yakınım kardesım dıyelim 1 haftadır okuldan kacıyo bana haber falan vermıyo bisey sorunca beni tersliyor ben yakın davrandığım zaman sanki onu sıkmıs bunaltmıs hıssedıyorm yüz ifadesindende öle anlasılıyor son 2 gündür falan yıne okuldan kactı ve beni gördüğünde selam vermekten acız oldu bi hatada yapmadım ve son günlerde düsmanı olan kısıyle benden daha...

Sayfayı Paylaş