gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Bebeğim hala yürümüyor!!

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

bebeğim yürümüyor bebeğim neden yürümüyor 16 aylık hala
    Sevgili meleklerim;bebeğinizin yürümesi gereken yaşta ancak yürümüyorsa mutlaka okuyunuz.Buyrunuz.

Bebeğim hala yürümüyor!!
    Erken yürüyen çocuk daha zekidir" diye bir araştırma sonucu yoktur. Örneğin çok iyi emekleyen çocuklar genellikle geç yürürler. Çünkü onlar, el ve ayaklarının üstünde güvenli bir şekilde hareket ettiklerinden yürümek için bir sebep görememektedirler.Ya da daha önce ayağa kalmaya çalışmış ve düşüp canını acıtmış olan bir çocuk da tekrar ayağa kalmaktan korkabilir.Çocuğunuz 2 yaşına gelmesine rağmen yürüyemiyorsa yine de telaşlanmamak gerekir.Bu durumda çocuğunuzun diğer alanlarındaki gelişimine bakmalısınız.
    Fiziksek gelişim
    -Çocuğunuz herhangi bir eşyaya tutunup kendini çekerek ayağa kalkabiliyor mu?
    -Dik oturabiliyor mu ve emekleyebiliyor mu?
    -El becerisi gelişmiş mi?
    -Nesneleri parmaklarıyla kavrayabiliyor mu?

Mental gelişim
    -Konuşmak için çaba sarfediyor mu?
    -Yeterli düzeyde meraklı ve araştırıcı mı?

Tüm bunları normal olarak yapabiliyorsa,yürüyemiyor olmasını gözünüzde büyütmeyin.Yine de endişeleriniz devam ederse doktorunuza başvurabilirsiniz.
    Yürümenin gecikmesine neden olabilecek rahatsızlıklar:
    -Kalça çıkığı -Raşitizm -Aşırı şişmanlık -Zeka geriliği

Bebeğim hala yürümüyor!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerin en komik halleri

Bebeklerin en komik halleri

komik haller bebeklerin komik halleri en bebekler ööööö enkomik görüntüler Bebeklerin en tatlı ,komik halleri Lan sen bana benziyon ne iş Yaaa bıktım bu evin pasağından bu ne böyle ya hergün bulaşıktı ,çamaşırdı. Ayşeee bak bak ne göstericem sana ööööö Tamam anladım benziyoruz ama akrabalığım yok gercekten Sana burdan süperman gibi bir uçarım görürsün o zaman beni banyo yaptırmak...
  2. Bebeklerin En Komik Halleri

Bebeklerin En Komik Halleri

hüzünlü bebek resimleri kedilerin komik halleri enkomik görüntüler hüzünlü bebek fotoları gülen Söyleyecek bişi bulamıyorum ne denirki bu bebişleri görünce işte size bebişlerin en komik halleri bakalım neler yapmışlar. Anaaaaa burda ne varmış böylee Hain kedi konuşmıcam seninle üstümü batırdın.Annem kızacak yaaaa Bu alemde benim gibi gülen poz veren bir bebek daha yoktur En acıklı...
  3. Bebeğime hala isim bulamadım

Bebeğime hala isim bulamadım

isim bulamadım bebeğime isim bulamıyorum bebeğime bulamadım uyumlu ikiz bebek isimleri arıyorum İsim seçerken dikkat etmemiz gereken önemli konular var mı? Yoksa bu arayışı bir sorun haline getirmeden, kulağımıza hoş gelen, bizde güzel duygular uyandıran herhangi bir isimde karar kılmak mı en doğrusu? İnsanın çocuğuna isim seçmesi ne kadar zor... Ya da biz mi çok titiz davranıyoruz acaba?...
  4. Doğmamış Bebeğin Haline Bakın :D:D

Doğmamış Bebeğin Haline Bakın :D:D

komik resimler komik fotolar Bana çok komik geldi, umarım fotoşop değildir, bebeğe bakın zamane çouğu işte hahaha
  5. çocuğum 14 aylık ve hala yürümüyor

çocuğum 14 aylık ve hala yürümüyor

Kızım 14 aylık ve maalesef hala yürümüyor. 12 aylıktı henüz emeklemeye başladı. Öncesinde 4 ay süründü. Ama hala yürümüyor. Ne yapsak bilemedik.Bu durum normalmi? Yoksa dra mı gitsek? Ya da yürümesi için ne yapabiliriz?

Sayfayı Paylaş