gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bebeğim hep uyuyor normal mi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

İyi aksamlar 1 aylik bebegim var nerdeyse gece ve gunduz uyuyarak geciriyor 1 aylik bebegi olan anneler bu durum normalmi sizce , zorla uyandiriyorum emzirmek icin emerkende uyuyor

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Yenidoğan bebeklerin beslenme düzenleri uyku düzenini gösterebilir eğer az besleniyorsa bebeğin kan şekeri düştüğü için uyku halinde olabilir bebekler bu durumda öncelikle bebeğin beslenme düzeninin normal sıklıkta olup olmadığına bakılmalıdır. Yeni doğanbebeklerde önemli konulardan biri de uykudur. Bebeğin dünyaya gelmesiylebirlikte ebeveynlerin de kendi uykularından ödün vereceği bir döneme girilir.Bebekler doğduklarında ortalama 6. aya kadar günde 16-18 saat uyku gereksinimiduyarlar. Bu süreç bebeğin yaşı ilerledikçe azalma gösterir. Ayrıca bebeklerinuyku konusunu ele alınırken yalnızca gece uykusu değil gündüz uykusu da çokönemlidir. Ortalama 3 yaşına kadar gündüz uykusu beden ve zihin gelişimindeönemli bir rol oynar. Yapılan araştırmalarda 9 ay altı bebeklerin 50-60dakikada bir uykularının hafiflediği ve kısa süreli de olsa uyanabildiklerisaptanmıştır.

Bebeğim hep uyuyor normal mi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. normal bebek

normal bebek

bebekler su çiçeği olurmu Bebek bekleyen çoğu anne baba için, bebeklerinin kafalarındaki imajı, daha gebelik testlerinin pozitif olduğunu öğrendikten hemen sonra berraklaşmaya başlar. Kafalarda beliren bu imaj çoğunlukla bebek mamalan ya da kullanıp atılan bebek bezi ambalajlan üzerindeki 3-4 aylık tombul ve gülümseyen bebek resimlerine benzer. Oysa gerçekte doğum odasında doktorunuzun...
  2. Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp Bebekte Normal Doğum mu Sezaryen mi?

Tüp bebek yöntemi ile gebe kalan hastalarda sezaryen ile doğum oranı hemen hemen %100’e yakın. Sezaryen için en önemli gerekçe, yıllarca çocuk sahibi olamamış ailelerin uzun, maddi ve manevi sıkıntılar sonrasında elde ettikleri gebeliklerin “değerli gebelikler” olması ve bu yüksek değer nedeni ile daha “güvenilir!?” bir doğum yöntemi olan sezaryen yapılması gerekliliğidir. Bahçeci Kadın...
  3. Yeni doğan bebeğin çok uyuması normal mi?

Yeni doğan bebeğin çok uyuması normal mi?

bebeğin çok uyuması normalmi yeni doğan bebeğin çok uyuması normalmi bebeklerde uyku,bebeklerde uyku düzeni,bebeklerde uyku problemi,bebeklerde uyku saatleri,bebeklerde uyku sorunları YENİ DOĞAN BEBEĞİN ÇOK UYUMASI NORMAL Mİ? Gün içinde 6-8 saat arası beslenen bebeğin her beslenmesinin 30 dakika olduğunu düşünürsek bu 4 ile 5 saate tekabül eder.Geri kalan 17-18 saattede uyumaları normaldir....
  4. Arkadaşlarım  bebeğimin kilosu normal mi ?

Arkadaşlarım bebeğimin kilosu normal mi ?

Kızlar bebeklerimizin kilosunun ölçüldüğü yada kriter olarak kabul edilen aralıkları gösteren bir çizl ge varmı ben ay be ay çocuğumun kilosu normalmi diye kontrol etmek istiyorum. Zannedersem ben baya takıntılıyım ya :S
  5. 50 günlük bebeğimin kusmuğunda hep balgam var normal mi

50 günlük bebeğimin kusmuğunda hep balgam var normal mi

bebeğim henüz çok küçük bazen öksürüyor ve balgamı olduğunu anlıyorum ama çıkaramıyor sonra yavrum kusuyor hep balgamlı oluyor bu bir hastalık mıdır acaba:(

Sayfayı Paylaş