gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğim ishal oldu nasıl beslemeliyim?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bebeklerde ishal,ishal olan bebek nasıl beslenmeli,bebeklerde ishal nasıl geçer,ishal olan bebeğe ne iyi gelir,ishal olan bebeğin beslenmesi hakkında bilgiler i.jpg

İshal problemi başta yetişkinler olmak üzere bebeklerde de görülen bir hastalık olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı ishal olan bebeklerin bu esnada daha dikkatli bir şekilde beslenmesi ve ebeveynlerin doktor kontrolünde bunu yapmaya özen göstermesi gerekmektedir.

Şimdi ishal olan bebek nasıl beslenir? buna daha yakından bakalım.Bebeğin ishal olduğunun anlaşılmasının ardından ilk olarak yapılması gereken doktor tarafından muayene ettirilmesi olmaktadır. Bebeği muayene eden doktor, tedavi yöntemi başta olmak üzere neler yapılması gerektiğini ebeveynlere açıklamaktadır.

Bunun dışında ebeveynler bebeğin normal bir şekilde beslenmesini devam ettirmelidir. Çünkü normal beslenmenin kesilmesi doğru bir davranış olarak görülmemektedir. Ancak besinlerdeki yağ oranının azaltılması önemli bir husustur. Besinler içerisinde yağ oranının fazla olması sıvı kaybını artıracağından kesinlikle tavsiye edilmemektedir.

Ayrıca sabit öğünlerin kesinlikle ihmal edilmemesi ve düzenli bir şekilde devam ettirilmesi önemli bir konumda yer almaktadır.
    Diğer yandan halk arasında yumurta ya da yoğurdun ishali artırdığı düşünülmektedir. Ancak bu bilgi tamamen yanlıştır. Pek çok aile bu varsayımdan yola çıkarak ishal olan bebeğine süt ve süt ürünleri yedirmemektedir. Dolayısıyla bebek gelişme çağında kendisi için gerekli ve önemli olan besinlerden uzak kalmaktadır. İshal sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus yiyeceklerde buluna yağın azaltılması ve belirli bir dönem gereğinden fazla yağlı besinlerin bebeğe yedirilmemesi olmaktadır.

2. kapciasli

kapciasli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    geçen yaz oğlum ishal olduğunda doktor bol bol yoğurt ve kefir önermişti. Probiyotik bakteriler içerdiği için bağırsak florasının daha kısa sürede iyileşmesini sağlıyormuş

Bebeğim ishal oldu nasıl beslemeliyim? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğiniz İshalken Nasıl Beslemelisiniz?

Bebeğiniz İshalken Nasıl Beslemelisiniz?

ishal olan bebeklere ne yedirilmeli bebeğiniz ishalken, neler yapmalı, neler yedirmeli, nasıl beslemeli,öneriler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bebekler zaman zaman ishal olabilirler.Bağırsak hareketlerini düzene sokabilmek için ishal oldukları zamanlarda onları farklı bir şekilde beslemek gerekir. Anne sütü alan çocuklar (sık sulu ishal olan):...
  2. kışın çocuklarımızı nasıl beslemeliyiz

kışın çocuklarımızı nasıl beslemeliyiz

Malum kış yaz gibi değil.Yazın hafif gıdalar kurtarıcımız ama kışın özellikle çocuklarımızın beslenme düzeni çok önemli gibime geliyor. Hava soğuk, hareket kısıtlı.Acaba kışın çocuklarımızı nasıl beslemeliyiz ?
  3. bebeklerin ishali nasıl tedavi ediliyor

bebeklerin ishali nasıl tedavi ediliyor

Kızlar bebeğim sağlıklı maaşallah ama bazen çevreden duyuyorum bebeği ishal olanları korkuyorum doğrusu. İshal olursa bebeğim nasıl bir tedavi süreci geçirir ?
  4. ishal oldum sütümden bebeğime geçer mi?

ishal oldum sütümden bebeğime geçer mi?

ben cok ishal olmusum ya midem de bulaniyor.sutumden ogluma gecer mi cok korkuyorum napicam:(( mikrobik olmasindan korkuyorum..önerısı olan varmı?
  5. BEBEĞİM 6 AYLIK NASIL BESLEMELİYİM?

BEBEĞİM 6 AYLIK NASIL BESLEMELİYİM?

bebek beslenmesi,bebekler 6.cı aydan sonra nasıl beslenmeli,bebeklere ek gıda ne zaman verilmeli,6 aylık bebeğe ne verilir,6 aydan sonra bebek beslenmesi hakkında bilgiler NEDEN ANNE SÜTÜ? Anne sütünün üstünlükleri aşağıdaki gibi özetlenebilir: 1. Her annenin sütü kendi bebeği için özel olarak yapılır. Anne sütünde inek sütünde bulunmayan ve laboratuarda üretilmesi mümkün olmayan...

Sayfayı Paylaş