gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğim kel???

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

bebeğimin saçları uzamıyor bebeğimin saçı uzamıyor saçı çıkmıyor Anne meleklerimizin merakını cezbeden bir konu daha :D:D Bebeğim kel ya da bebeğimin saçları dökülüyor :S Korkmayın meleklerim okuyun :bebeğim:

Bazı bebekler tamamen kel doğar. Ancak saçlı doğan bebeklerin de saçları ilk aylarda tamamen dökülür.

Hamileliğin 6. haftasında fetüsün saç kökleri oluşmaya başlar. Bu dönemde bebeğin sadece başında değil omuzlarında ve sırtında da saç şeklinde tüyler çıktığı görülebilir.
    Bunlar bebek tüyleridir ve ileride dökülecektir. Bebeğin gerçek saç rengi ise zamanla belli olacaktır ve muhtemelen değişecektir.
    Bazı bebekler tamamen kel doğabilir ancak çoğunun ensesinde saç bulunur. Bu bölge oldukça yumuşaktır ve saçlar açık renklidir.
    Yeni doğan saçları doğumdan 3–4 hafta sonra dökülür. Bunun nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak yerlerine yeni saç çıkacaktır. Yeni çıkan saçlar öncekinden çok daha fazla ve belirli bir ölçüde büyür.
    Bebeklerde saç dökülmesi normal midir?
    Evet, bebeklerin saçları ilk aylarda dökülür ve bu oldukça normal bir durumdur.
    Bu durumun sebebi hormonlardır. Doğumdan önce bebeğinizin hormon seviyesi anne karnında olduğundan yüksektir. Doğumdan sonra bu değerler düşmeye başlar ve bu yüzden saçlarının büyümesi durur. Bu dinlenme döneminde saçlar dökülür ve bebeğiniz yeni bir büyüme evresine girer.
    Ayrıca bebeklerin başındaki saçların yoğunluğunun farklı olması sürekli yatar pozisyonda olmasından kaynaklanır. Yastığa ve araba koltuğuna sürekli değen bölgelerde daha az saç çıkar. Bebeğiniz oturmaya başladığında saç uzaması da normale dönecektir ve başının her yerinde daha dengeli olacaktır.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Valla benim oğluşlarımın saçı 1 yaşından sonra çıkmaya başladı ikiside keldi ama çokkk tatlılardı yerim ben onların kel başlarını canlarım candan önte can kenarlarım benim.:)

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    Allahım sağlıklı uzun ömürler versin onlara :kiss:

Bebeğim kel??? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğin başında kelime-i şahadet!

Bebeğin başında kelime-i şahadet!

Sudan'da yeni doğan bir bebeğin başında Kelime-i Şehadetin yazılı olması doktorları şaşırttı. Sudan"da bir hastahanede dünyaya gelen bebeğin başının üst tarafında "Lâ ilâhe illallah Muhammedun Resûlullah" ibaresinin yazılı olması doktorları şaşırttı. Doğumu gerçekleştiren Sudanlı doktor Muntesir el-Akbar gazetesine yaptığı açıklamada, hayatında ilk kez böyle doğum ile...
  2. Tek kelime...

Tek kelime...

Hani dönecektin.. Saydın mı? Ben saymaları unuttum Yada parmaklarım tükendi bil Göçtüm her göçmen kuşla yüreğime doğru Sana doğru Yoruldum Vuruldum... Av oldum avcılara, her vuruluşta,her düşüşte İştahları köreltti etim her ateşte... Hüzün yağıyor kente.. Bir çocuğun yalnızlığı, Çaresizliği sırılsıklam Islanıyor yokluğun adına ne varsa Yok artık parmak uçlarında dokunuşlar bam teline...
  3. Kelime Kutusu

Kelime Kutusu

http://www.flash.gen.tr/files/filess/kelimekutu.swf
  4. 4 kelime..

4 kelime..

3 kelimelik aşk sözleri İşte insanları tuzağa düşüren..kafasını karıştıran...günah işlemesıne sebep 4 kelime........ EGER: Birisi: eğer zengin olsaydım ibadet ederdim der... Digeri: eğer fakir olsaydım ibadet ederdım der... Öbürü: eğer genç olsaydım ibadet ederdim der... Başkası: eğer ihtiyar olsam ibadet ederdim der... İşte dilin fenalığı budur..... NEDEN İlim oku ! Neden okuyayım...
  5. Kellerin Yalanları ....!!!

Kellerin Yalanları ....!!!

1-) Bana yakisiyor. 2-) Erkeklik hormonu testeron fazla salgilaninca saclar dokulurmus. Yani fazla erkekler kel olurmus. Ne kadar kellik o kadar erkeklik. 3-) Tarihe bir bakin, butun buyuk adamlar keldir. 4-) Butun sac kozmetikleri para tuzagi 5-) Istesem sac ektiririm ama insanin dogal hali daha guzel. 6-) Zeki ve Marjinal kadinlar kelleri seksi buluyor. 7-) Kelligimle dalga gecilmesine...

Sayfayı Paylaş