gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğim nasıl emekleyecek?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

bebek emeklemiyorsa bebeğimin emeklemesi için ne yapmalıyım bebeklerin emeklemesi için ne yapmalı Bebeğinizin her gün yeni bir şeyler öğrenmesinden keyif alıyorsunuz fakat, emeklemeye geçemedi diye de kuruntu yapıyorsanız ya da nasıl bir emekleme bu diyorsanız bu yazı tam sizlik.

BEBEĞİM NASIL EMEKLEYECEK?
    Bebekler oturmayı öğrendikleri andan itibaren çevresine olan merakından dolayı çeşitli şekillerde denemelerle keşfetmeye başlarlar. Yeni doğan bir bebek de ayağa kaldırılıp sert bir zemine bastırılırsa bir kaç adım attığı görülür. Yalnız bu adımlar yürümeye başlayacağı anlamına gelmez. Bu refleks doğumla birlikte ortaya çıkan kavrama emme gibi adım atma reflekslerinin sonucunda oluşur.Oturmayı öğrendikten sonra keşfetme çabaları gelişir demiştik. Bunlardan bir tanesi de emeklemedir. Yalnız öncelikle başını, omuzlarını ve vücudunun belden yukarısını kaldırabilme yeteneği olmalıdır. Gerekli yetenekleri kazanmış bebek bu otururken önceleri öne ve arkaya doğru sallanır ve bir yere gitmeye başladığında ise önce geri geri gider.
    Bebek bir süre sonra emekleyerek doğru yöne gidecek duruma gelir. Yalnız her bebek emeklemez ve bazıları karın üzerinde sürünmeyi tercih edebilir.
    Emekleme sadece elleri ve dizleri üzerinde değildir. Bir kısım bebek dirsekleri, kolları, kolların dirsekten aşağı kısımları ve bacaklar kullanılarak yan yatarak sürünebilir. Sırt üstü yatarak ayakları ile kendilerini itme şeklinde hem de çok hızlı hareket ederek emekleyenler de vardır. Yalnız bu şekillerde emekleyen bebekler geç yürüme eğiliminde olanlardır.
    Erken yürümeye başlayan bebekler oturmaya başlamadan bir yerlerden tutunarak ayağa kalkmaya çabalarlar ve tutunarak yan yan giderler.

Bebeğim nasıl emekleyecek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nasıl bir bebektiniz?

Nasıl bir bebektiniz?

Koç (21 mart-20 nisan): Diğer bebeklere göre acelecidir. Çabuk konuşup, çabuk yürürler. İnatçı kişiliğini küçüklüğünden itibaren gösterir. Sevgi gösterilerini çok sever. Cömert olduğundan paylaşmakta zorluk çekmez. Kitaplara düşkündür. Hayal gücü kuvvetlidir, sert, pratik ve idealisttir. Ona bütün şefkatinizi ve sevginizi verin, asi karekteriyle baş etmenin tek yolu onu sevgiye boğmaktır....
  2. Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

bebek masajı nasıl yapılır bebek masajı resimli anlatım bebek masaj yağları hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar Kimi zaman bebeklerimizin çoğu gaz problemi yaşarlar. ozaman bazı teknikler işe yaramayabilir. bunun için bir de bebek masajını denemelisiniz melekler. bebek Masajı bebeği hem rahatlatır hemde Bebek masajı gaz problemini gidermiş olur. Peki bebek Masajı nasıl yapılır ?...
  3. Bebek Giysileri Nasıl Yıkanır?

Bebek Giysileri Nasıl Yıkanır?

bebek giysileri nasıl yıkanır bebek giysileri nasıl yıkanmalı bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı Bebekler, çocuklara kıyasla, çocuklar da yetişkinlere kıyasla daha hassas yapıdadır melekler :) Özellikle bebeklerin ciltleri tahriş olmaya çok yatkındır. Bu sebeple bebeklerimizin cildine ve tabi ki kıyafetlerini seçmeye, yıkamaya ayrı bir özen göstermeliyiz. Bunun için bebek kıyafetlerini...
  4. Bebek yatağı nasıl olmalı

Bebek yatağı nasıl olmalı

bebek yatağı nasıl olmalı Bebek yatağı çeşitleri Selam kızlar Bende yatak alırken çok araştırmıştım ben çok büyük olmayan bir yatak tercih ettim2 yaşına geldiğinde yenileriz diye düşündük sizlerede tüm ayrıntıları ile nelere dikkat etmeniz gerekir paylaşmak istedim Bebek odaları için özel tasarım sticker ve ayna modelleri | Melekler Mekânı | Hamilelik Hobiler Magazin Moda Gebelik Sağlık...
  5. Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Bebeğin cinsiyeti konusu, halk arasında yaygın pek çok yanlış düşüncelere açık bir mevzudur. Aileler bebeklerinin cinsiyeti konusunda heyecan ve merak sahibidirler. Bebeğin cinsiyetindeki etken erkekten gelen hücrenin hangisi olduğunda gizlidir. Pek çok sperm hücresinden hangisi doğum kanalında yumurta hücresi ile birleşirse cinsiyet o şekilde belirir. X kromozomu ile yumurta bir araya gelirse...

Sayfayı Paylaş