gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğim pişik oldu ne yapmalıyım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar küçük bir kızım var ve o kadar özenli davranmama rağmen pişik oldu. En etkili yöntem nedir geçmesi için, ne önerirsiniz?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Pişik bebeklerde çok sık görülür. En gayretli ebeveynler bile bez bağlanan bölgenin tahriş olmasını her zaman yüzde yüz engelleyemezler.Pişik genellikle iki aşamada oluşur, Tahriş genellikle ciltteki nem, idrar ve kakanın birleşmesi ile oluşur.
    Cildin tahriş edicilere maruz kalmamasını sağlamak gerekir.Bu özellikle bebeklerde çok zordur. Bezi normalden daha sık değiştirmeye çalışın. Kumaş bez kullanılan bebeklerde hazır bez kullanan bebeklere göre daha az pişik görülür. Bunun nedeni kumaş bezin hazır bezlere oranla emiciliğinin daha az olması ve dolayısıyla daha sık değiştirilmesidir.

Bol miktarda pişik önleyici merhem sürün Bu cildi idrar ve kakadan koruduğu için çok etkilidir. Yoğun bir çinko oksit krem kullanmanızı öneririm. Cilt tahriş olduğunda merhemi her bez değiştirmede kullanın.

bebeğim pişik oldu ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğim pişik oldu, ne yapmalıyım?

Bebeğim pişik oldu, ne yapmalıyım?

Bebeğinizdeki pişik hem onun hem de sizin uykularınızı kaçırır. Bu yüzden de pişiklere karşı bir dizi önlem almanız gerekir. Altına bez bağlanan bebeklerde sıklıkla karşılaşılan pişikler, bebekleri olduğu kadar aileleri de rahatsız eden önemli bir problemdir. Bebeğim pişik oldu, ne yapmalıyım? Kızarıklıkla başlayan pişikler, içi su dolu kabarcıklar ve açık yaralara dönüştüğünde büyük...
  2. bebeğim çok pişik oldu primadan ne yapabilirim

bebeğim çok pişik oldu primadan ne yapabilirim

Acil yardım,benim kizim 2 yasinda ve prima 4 kullaniyorum kucuk geldi sizdiriyor diye 5 numarasini aldim dun gece ve bugun kullandim acayip pisik olmus resmen yanmis gibi ne yapacan yardim edermisiniz
  3. İkiz bebeklerim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

İkiz bebeklerim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

ikiz bebeklere nasıl hamile kalınır,ikiz hamileliği nasıl olur,ikizlere nasıl gebe kalınır,ikiz bebek olması için ne yapmalı,ikiz bebekler hakkında bilgiler İkiz bebek olması için ne yapabiliriz? Bu şansı nasıl arttırabiliriz? şeklinde sorular bazen gebelik planlayan çiftlerden gelmektedir. Bazı çiftler ikiz bebekleri olmasını isterler ve bu şansı arttırmak için yöntemler ararlar. İkiz...
  4. bebeğim kabız oldu ne yapmalıyım?

bebeğim kabız oldu ne yapmalıyım?

bebeklerde kabızlık nedenleri,bebeklerde kabızlık,kabız bebeğe ne yapılabilir,kabız olan bebeğe ne iyi gelir,bebeklerde kabızlık ve tedavisi hakkında bilgiler ♦ Çocuğunuz kısa süreli kabız olmuşsa telaş etmeyin. Kesinlikle müshil ilacı vermeyin. Biberonuna şeker katmayın. Özellikle sıcak havalarda bol bol su ve meyve suyu içirin. ♦ Kabız olan çocuğunuzu uzun süre oturakta...
  5. Erkek bebeğim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

Erkek bebeğim olsun istiyorum ne yapmalıyım?

erkek bebeğe hamile kalmak için ne yapmalıyım,erkek bebek olması için ne yapmalı,erkek bebek olması için ne yapmalı,erkek bebeğe hamile kalmak için yapılması gerekenler Eger hamile olmaya karar verdiğinizde istediğiniz bebeğin cinsiyetini belirlemek için doğal yöntemlerle şansınızı arttırabilirsiniz. Tabi ki sizlere verecegimiz bilgiler ve teorilerin herhangi bir garantisi bulunmamaktadır....

Sayfayı Paylaş