gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bebeğimi banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler, bebeğim banyo yapmaktan hoşlanmıyor,sanırım çoğu bebek böyle.Onu korkutmadan banyoyu nasıl sevdirebilirim?Bir de banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

2. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    benimde bebeğim böyleydi.ama ben işi çözdüm.bebek küvetine ideal ısıda su koyuyorum.eşim başını tutuyor ve suya komple sokuyoruz.üşümediğinden hiç ağlamıyor.köpürtüyorum suyu ohhh mis gibi banyo yapıyor.en sonda köpükleri arındırmak için su döküyoruz kaldırıp.kulağınada su kaçmıyor :)

smiley bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bebeğinizin banyosunu yaptırırken neler edikkat etmelisiniz.Öncelikle Suyun ısısını kendiniz ayarlayın. Bebeği yıkakkyacağınız ortamın yaklaşık 22-33 derece olmasıkkna Özen gösterin. Bebeğinizi altını açıp, soyun.

Bebeğiniizn Gözlerindeki çapakları, burnunu, boynunu sıcak suya batırılmış bir havlu ya da pamuk ile sildikten sonra, yüzünü ve ensesini de temizleyin. Sonra kollarından kavrayarak küvet veya leğenin içine oturtun ve tutmaya devam ederek yıkayın.

Bebeğiniz sudan korkuyorsa, onu sakın zorlamayın. Suya alışıncaya kadar, onu sıcak sukkya batırılmış bir havlu ile temizleyin. Tabi bu önerimiz, minik bebekler için geçerli. Bebeğiniz biraz büyükse fazla zorlamadan, banyo faslına birkaç gün ara vererek alıştırın.

Bebeğinizin günlük temizliğini, sabunlanmış ve sıcak suya batırılmış bir sünger ile yapın. Banyo sırasında ise çok az su kullanarak yıkayın. Eğer hala korkusu varsa oyunlar yaratın. Suyun içinde yüzen oyuncaklar işe yarayacaktır.

Gözleri yanmasın Bebeğin saçlarının yıkanması onunda hoşuna gidebilir, ancak gözlerine şampuan kaçmaması şartıyla. Ayrıca, bebeğinizin saçlarını yıpratmamak için iyi bir şampuan seçmelisiniz.Ellerini ve parmaklarını sık sık temizleyin. Çünkü tırnaklar ve parmaklar, mikropların yerkkleşmesi için ideal bir ortam oluştururlar.

Bebeğiniz hareketlendiğinde ayakları hemen kirlenir ve çorabındaki iplikler parmak aralarına girer bu yüzden, ayak temizliğinde parmak aralarını sakın unutmayın.

Kulakların dış kısımlarını temizlemek için pakkmuklu çubuk kullanın. Kulağın iç kısmını ise temizlemeye çalışmayın, zedeleyebilirsiniz. Kulağın içinde bulunan mumsu salgı, kendi kendine temizlenir.

4. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    ay cok merak ediyorum ben nasil yikiycam bebimi... insallah aglamaz ben kiyamam yoksa ona....:D

Bebeğimi banyo yaptırırken nelere dikkat etmeliyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

Gelin Saçı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeli

gelin topuzu yapma oyunları saça topuz yapma oyunları puanlı topuz gelin topuzu oyunu saçı Gelinliğinizi ayakkabınızı seçtiniz o büyük güne hazır olmanız için tek aşama kaldı oda gelin saçınız peki gelin saçınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerek biliyormusunuz o özel günde herşeyinizle muhteşem olmanız için bilmeniz gerekenler :tik: Düğün gününüzde, kendinizi iyi hissetmenizi...
  2. Bebek emzirirken nelere dikkat etmeliyiz

Bebek emzirirken nelere dikkat etmeliyiz

3 aylık bebişim var bebeğimi emzirirken tam olarak nelere dikkat etmeliyiz, dikkat edilmesi gerekenler ve hususlar neler arkadaşlar. Zaten zor bela emiyor bebişim, birde bu benim ilk çocuğum bu bilgilerle daha iyi bir anne olacağıma inanıyorum. Çok evhamlıyım. Bilgi verin lütfen.
  3. Bebeğinizi Emzirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Bebeğinizi Emzirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Bu konu; bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, taze annelerin tecrübesizlikleri sebebiyle çekindikleri konulardan biri de bebek emzirmedir. Nasıl yapacağım, bebeğim memeyi tutacak mı, sütüm yetecek mi düşünceleriyle bebeklerini emzirmeye çalışan anneler daha sonra bunun içgüdüsel olarak kolay bir hale geldiğini farkedip...
  4. Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Dövme Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

dövme yaptırırken dövme yaptırmak dövme yaptırırken dikkat edilmesi gerekenler Sevgili melekler, pek çok kişi sevmese de dövme yapmak gerçekten bir sanat. Özellikle bu işin ustalarınca yapılan bazı dövmeler, şapka çıkarttıracak nitelikte gerçekten. Eğer siz de dövme yaptıracaksanız işinin ehli ve hijyen kurallarına uyulan bir yerde yaptırın. Bunun dışında dövme yaptırırken nelere dikkat...
  5. Bebeklere Banyo Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklere Banyo Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bebek banyosu, bebek banyosu nasıl olmalı, bebeğin banyosu nasıl yapılır Bebeğinizin banyosu onun sağlıklı gelişimi açısından çok önemlidir. İlk kez evlat sahibi olan anneler için bebek banyosu hakkın da merak edilen tüm bilgileri sizler için bu makalemiz de paylaşıyoruz. Bebeğinizin banyosunu yaptırırken nelere dikkat etmeniz konusun da işinize yarayacak önemli bilgiler sizlerle birlikte;...

Sayfayı Paylaş