bebeğimi kaç aylık olunca yürütece koyabilirim?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

merhaba bebeğim 4 aylık henüz küçük biliyorum ama çok hareketli bir bebek bebeğimi kaç aylık olunca yürütece koyabilirim birde yürütecin zararı varmıdırki?

2. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Merhaba sayın ziyaretçimiz merak ettiğiniz konuda sizin için araştırdığımız bilgileri paylaşıyoruz:
    Bebeklerin yürüme zamanı bebekten bebeğe farklıdır.Bebekler 8[​IMG] aydan itibaren emeklemeye başlar.Bazı bebekler hiç emeklemeden yürüyebilirler Bebekler 7. aydan itibaren yürütece konulabilir fakat uzun süre yürüteçte kalması sağlıklı değildir. Özellikle erkek bebeklerin uzun süre yürüteçte kalmaları yumurtalarına zarar verebilir.11 aylıkken yürüyebilicekleri gibi 18 aylık oluncaya kadar yürüyemeyebilirler.Bebekler genellikle 12-18 ay arası yürümektedirler. Eğer bebeğin yürümesi bu süreyi aşmışsa doktorunuza danışmalısınız.Yani 18 aylık oluncaya dek endişelenmeyiniz vakti geldiğinde yürüyecektir.Bebeklerin geç yürümelerinin en belirgin sebebi anne yada babanın aman düşecek diye verdikleri tepkiler bebeği korkutur ve korkan bebek düşeceğim diye yürümek istemez.Yada bebeğiniz yürümeye çalışırken bir kez düştü ve canı yandı ise tekrar canım yanar endişesi ile yürümeyebilir.Ona zaman verin yürüyecekir.

3. zeynep eşgi

zeynep eşgi Forum Okuru

Koy canım ya bişeyi olmaz .5 6 ayda koyabilirsiniz

bebeğimi kaç aylık olunca yürütece koyabilirim? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. karnım kaç aylık olunca bebeğim oynar

bebeğim kaç haftalık bebeğim kaç aylık anne karnında bebek kac aylıkken oynar bebek aylıkken oynar 20 haftalık aylıktır GEBELİKTE BEBEK HAREKETLERİ Bebeğinizin hareketlerini hissetmek, gebeliğinizde yaşayacağınız en hoşunuza gidecek şeydir. Sizi en çok üzecek şey de doğal olarak,...
  2. bebeğimi kaç ay daha emzirmeliyim

ne zamana kadar emzirmeliyim kaç yaşına kadar emzirmeliyim ne bebeğimi kaç yaşına bebeğimi Anne, mümkün olduğu kadar, ya da istediği kadar uzun süre bebeğini emzirmelidir. Ancak anne sütü altıncı ayda doğum ağırlığının 2 katı olmuş bebeğe yetmez. Genellikle anne (bazı istisnalar dışında), ancak altıncı aya kadar bebeğin normal...
  3. bebegimi kaybettım......

selam arkadaslarım ınsallah yenı yıla herkes ıyı gırmıstır herkese saglık ve mutlu bır yıl dılıyorum.benım yenı yılın ılk gunu gözyası ve acıyla gectı.bebegımı kaybettımmmm..... sabah kanamayla uyandım ve bebegımı o kokusunu duyamadıgım mınıcık yavrumu kucagıma alamadım.okadar kotuyum kı anlatamam.hayatıma sankı vırgulle ara verdım saatler durdu zaman gecmeyecek sankı.oysa okadar alısmıtım kı...
  4. heyecanla bebegimi bekliyorum

bebeğimi bekliyorum mrb arkadaslar ben nisan ayinda kücük melegimi kucagima alicam kismetse simdedin onunu merak ediyorum biliyorum önümde daha cok uzun bir yol var ama o yolu biz bebegimle birliket yürücez ilk bebegimd egil bu 3cü olcak ama ilkde digerledide ayni heyecan cünki canimdan can benden bir parca bebegimi cok seviyorum bebegim icin cok guzel planlarim var allah kismet ederse
  5. bebeğimi ne zaman oturtmalıyım

bebeğim şu anda 5 aylık arkadaşlarım tam olarak bebeğimi ne zaman oturtmalıyım. Hani omurgası eğri olur vs diyorlar.Bu durum doğru mu sizler bebeklerinizi kaç aylıkken oturtmaya başladınız ?
  6. Erkek Olunca Çapkın Kadın olunca Kaşar mı Oluyor?

Sizce "kadının çapkını olmaz, ona başka şey (!) mi denir? Yoksa bu toplumsal bir ikiyüzlülük müdür? Görüşlerinizi bekliyorum.
  7. bebekleri yürüteçe ne zaman oturtmalı

merhabalar benim bebeğim şu an 6 aylık acaba yürüteçe ne zaman oturtabilirim belli bir zamanı varmı erkenden yürüteç sakıncalımı fikirlerinizi ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim
  8. Masaüstüne msn kısayol nasıl koyabilirim

Melekler, bilgisayarımda masaüstüne msn kısayolunu koymak istiyorum. Bunu nasıl yapacağımı biri izah etse çok iyi olur, sağolun varolun..:D
  9. lütfen yardım bebeğimi kaybettim:(((

30.uncu haftada katnımda bebeğim öldü sezaryenle alındı tekrar hamile kalıp bebeğim olsun istiyorum fakat doktor 6 ay beklememi söyledi benim gibi ölü doğum yapan varmı tekrardan bebek sahibi oldumu cvp larınıza çok ihtiyacım var etrafınızda 2 inci sezaryenla arka arkaya doğum yapan varmı bi sıkıntı yaşamışmı kendisi
  10. Gribim bebeğimi emzirmelimiyim?

grip olan anne bebek emzirebilirmi,grip olan annenin hastalığı süte geçermi,gripliyken bebek emzirmek sakıncalımıdır,emzirme döneminde grip hakkında bilgiler Emzirme hurafeleri’ pek çok şeyde karşımıza çıktığı gibi, grip mevsiminde de annelerin kapısını çalıyor. Bebeğini emziren bir anne grip veya soğuk algınlığı olduğunda hemen o çok yaygın yanlış inanışa kapılıyor ve ‘sütümden...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. bebekler orumcege ne zaman binmeli

,
  2. bebekler kaç aylıkken yürüteçe biner

,
  3. bebekler kac aylikken orumcege biner

,
  4. bebekler ne zaman örümceğe biner,
  5. bebek örümceğe ne zaman biner,
  6. bebekler kaç aylıkken örümceğe binebilir,
  7. bebekler örümceğe ne zaman biner,