gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğimin burnu tıkalı uyuyamıyor ne yapmalıyım ne yapabilirim

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar mevsimler değiştiğinden dolayı 5 aylık kızımı malesef hasta ettim. Burnu tıkalı uyuyamıyor uyumuyor çok huzursuz ve sürekli ağlıyor. Bu bebişimin burnundaki sümükleri nasıl çıkarırım bana tam olarak ne tavsiye ediyorsunuz. Yardımcı olursanız sevinirim. Burnu tıkalı diye yatamamasının yanında birde mamada yiyemiyor. Sürekli bir ağlama hali var çok kötü durumdayım. Doktora gittim verdiği antibiyotiğe yeni başladım ve bu antibilotik hemen etkide etmiyor uykusuzum herkes uykusuz bana yardımcı olur musunuz lütfen ?

2. cansumm

cansumm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bebeğimin burnu tıkalı uyumuyor uyuyamıyor
    Geçmiş olsun bir tanem, ama tam mevsimi biliyorsun sende. Bebeğinin burnu tıkalı ise ve uyuyamıyorsa, bir kere burnunun içindekileri kesinlikle temizlememiz gerekiyor.

Öncelikle burun açıcı spreylere kesinlikle yönelmiyorsun. O spreyleri 5 günden fazla kullanmak sakıncalı olsada, hani doktorunuz site bir tane ilaçlı burun spreyi yazar onuda bir tek gece yatarken bir kere kullanırsınız. Marka sormayın doktorunuz bilir.

Onun haricinde bebişimizin burun deliklerinde biriken sümükleri açmalıyız ki uyuyabilsin ve mama yiyebilsin. Bunun için tek yapmanız gereken burun aspratörü almak. Ama o öyle pompa gibi olanlar size asla ama asla yarar sağlamazlar.

Otri bebe Nazal Aspratör alacaksınız. En kesin burun temizleme yöntemi bu aparatla yapılır. Bu aparatın küçük bi haznesi ve içinde bir süngeri var, çocuğun burun deliğine dayıyorsunuz ve hortum vasıtası ile ağzınızla somuruyorsunuz :)

Sakın korkmayın sümük vs gelmiyor ağza filitresi var :) Bebişinizin burnu 2 dk içinde mis gibi açılıyor. Artık mamasını gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz ve uyutabilirsiniz.

Geçmişler olsun.

bebeğimin burnu tıkalı uyuyamıyor ne yapmalıyım ne yapabilirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. uykum gelmiyor uyuyamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

uykum gelmiyor uyuyamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

Ya kızlar bir aydır uykum gelmiyor ne yapmalıyım diye düşünüyorum ilaç vs kullanmadım. Sizin başınıza hiç böyle bir durum geldi mi ? Uyumak için neler yapıyorsunuz. İlaçla uyumak yada ilaca bağlı kalmak istemiyorum. Günde 3-4 saat toplamda uyumuyorum bile zannedersem lütfen bana tavsiyelerde bulunun arkadaşlarım. Haber bekliyorum sizden...
  2. bebeğimin burnu tıkalı nasıl açılacak

bebeğimin burnu tıkalı nasıl açılacak

merhaba hanımlar 3,5 aylık oğlumun burnu tıkandı nefes alamıyor. tuzlu su serumlarından aldım o anlık açılıyor ama sonra yine tıkalı özellikle geceleri burnu tıkalı olduğu için uyuyamıyor bebeklerin burun tıkanıklığı nasıl geçer tecrübelii annelerin yardımlarını bekliyorum
  3. 32 günlük bebeğimin burnu tıkalı ne yapabilirim?

32 günlük bebeğimin burnu tıkalı ne yapabilirim?

32 günlük bebeğim var burnu tıkalı doktora götürdüm olabilir dedi göğsüne sıcak havlu koy dedi 2 gündür yapıyorum değişiklik yok bu arada burun serumuda kullanıyorum ama fayda etmedi siz neler yaptınız bu durumda?
  4. Bebeğim olmuyor ne yapmalıyım?

Bebeğim olmuyor ne yapmalıyım?

çocuğum olmuyor,çocuk sahibi olmak için ne yapmalıyım,bebek sahibi olmanın yolları,hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için bilgiler Bebek sahibi olamamak ailelerin çağımızdaki en önemli sorunlarından biridir. Bunun için üreme sağlığında ciddi bir sorun olması da şart değil. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız hayatınızda bir çok noktaya dikkat etmeniz gerekiyor. DOKTOR KONTROLLERİ...
  5. Uyuyamıyorum ne yapmalıyım ?

Uyuyamıyorum ne yapmalıyım ?

uyuyamıyorum,uykusuzluğa ne iyi gelir,uykum nasıl gelir,neden uyuyamıyorum,uykusuzluğu nasıl gideririrm,uykusuzluğa iyi gelenler Uyumadan önce bir dilim tavuk, hindi veya bir muz yiyin. Bu yemekler triptofan içerir. Serotonin üretilmesini sağlayan bir amino asittir triptofan. Serotonin ise uyumanıza sebep olan bir beyin kimyasalıdır. Karbonhidratlar triptofanın beyne gitmesine yardımcı...

Sayfayı Paylaş