gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğimin cildi kuruyor ne yapmam lazım ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Melekler ,bebeğim daha küçük ve cildi kuruyor. Nemlendiricisini ihmal etmiyorum ama ne bileyim yine de kuru.Bunun için ne yapabilirim acaba ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bebekler Uzun süre banyo yaptırılırsa ciltlerinde kurumalar görülebilir. Bu nedenle bebeğinizin banyo süresi mümkün oldukça kısa tutulmalısınız.Bebeğinizi banyoda çok sıcak su ile değil, ılık su ile yıkamalısınız.

Bebeğinizi banyo ettirirken kullandığınız sabun ve şampuanlarda cilt kurumalarına neden olmaktadır. Yıkarken doğal ürünler tercihleriniz olsun. Kokulu olan sabunlarda bulunan katkı maddeleri cilt kurumasına neden olur.Bebekler banyodan çıkarıldıkları gibi kurulanmalıdır. Bebeğinizi kuruladıktan sonra bebek için uygun olan nemlendiriciler kullanabilirsiniz.Hava da bebeklerin cilt kuruluğuna neden olan etkenler arasındadır.

Bebeklerimizin cildi kurumaya çok müsaittir çünkü ilk aylarda yağ ve nem dengeleri ve üretimi henüz tam kıvama gelmemiştir. Bu nedenle kuru cilt için bebeklerimizin cildini nemlendirelim ve yağlayalım. İsilik ise bebek cildinin ısınması ve ardından uygun bir şekilde terleyememesinden kaynaklanır. Bu durumda en önemli şey önlemdir ve bebek çok giydirilmemeli.Oluştuktan sonraysa sıvı pudra tavsiye ederim. Bebeklerin ve Hasta Çocuk Mamur Gök Uzmanı Dr. Bebeğinizin cildi son derece hassastır ve o hassas cildinin bakımını siz anne ve babalar yapacaksınız.

bebeğimin cildi kuruyor ne yapmam lazım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zayıflamak için ne yapmam lazım?

zayıflamak için ne yapmam lazım?

Sıkıcı ve boğucu diyetlere başlamadan ve rejim yapmaksızın kolayca zayıflayacağını biliyormusunuz hanımlar.evet doğru okudunuz.işte zayıflamanın püf noktaları.... Yemekten önce mutlaka su için. Her gün ip atlayın. Merdivenleri ikişer ikişer çıkın, düzenli bir uyku çekin. Özel bir diyet programı uygulamadan ya da spor salonuna gitmeden kilo vermek zor değil. Amerika’da çıkan, Diana Ironz...
  2. Midem bulaniyor ne yapmam lazim!

Midem bulaniyor ne yapmam lazim!

gebelikte mide bulantisi mide bulantina ne iyi gelir mide bulantisi icin ne yapilmali hamilelikte mide bulantisi nasil gecer konulari burada melekler Sevgili Anne adayi Meleklerimiz, Bircogunuzun ozellikle gebeligin erken donemlerinde baslayan mide bulantilarindan ve MIDE YANMASINDAN sikayetci oldugunuzu tahmin ediyorum... Gebeligin ilk haftalarinda baslayan mide bulantilari...
  3. Kızlar benim bebeğimin salyası akıyor ne yapmam lazım

Kızlar benim bebeğimin salyası akıyor ne yapmam lazım

Selam arkadaşlarım benim bebeğim 3 aylıktan bu yana ( şimdi 4 aylığı biraz geçti ) inanılmaz salyaları akıyor. Öyle böyle değil. Bu bir hastalık mı normal bir süreç mi yoksa ? Bana bilgi verir misiniz lütfen.
  4. bebeğimin gazı var ne yapmam lazım ?

bebeğimin gazı var ne yapmam lazım ?

Melekler, bebeğimin çok fena gazı var sancısı var, ilacı var veriyorum daha başka ne yapabilirim, yavrum kıvrandıkça canım gidiyor yardım edermisiniz bana tecrübeli anneler..
  5. Kene ısırdı ne yapmam lazım?

Kene ısırdı ne yapmam lazım?

Kene ısırdıktan sonra hemen hastaneye gitmek çok önemli. Çünkü öldürücü hayvan ilk 12-16 saat içinde hastalığı bulaştırmıyor. KENE ISIRIRKEN ACI VERMİYOR Kenelerin bir vücut bölgesini ısırmadan önce bölgeye lokal aneztezik benzeri bir madde salgıladıklarını, bu nedenle can yakmayan ısırığın, vücutta kene görülememesi halinde ilk 24-48 saatte fark edilmediğine işaret eden Aydın, şunları...

Sayfayı Paylaş