gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum nedeni nedir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir,bebeğin hareketini hissetmiyorum,bebeğin hareketleri kaçıncı haftada hisedilir,anne karnında bebeğin hareketleri hakkında bilgiler

h.jpg

Anne adayları eğer ilk bebeklerine gebe iseler, bebeklerinin ilk hareketleri hamileliğin 18. ve 24. haftaları arasında hissederler. Gebe kadın için bu çok heyecan verici bir olaydır. Bundan dolayı telaşlanmaları normaldir. Bu süreçte anne adayı eşlerinin anne adaylarına psikolojik ve ruhsal destek olması çok önemlidir. Anne adayı bu hareketleri karnında kelebeğin kanat çırpması ya da karnın içinde gaz dolaşması gibi hissedebilir. Daha önce gebe kalmış tecrübeli anneler ise hissettiği şeyleri bildikleri için ve ilk gebeliğe göre rahmin daha esnek olduğu için bu hareketleri daha erken hissedebilmektedirler.

BEBEĞİNİZİN HAREKETLERİ HİSSETMİYORSANIZ TELAŞ YAPMAYIN!
    Üstte de belirttiğimiz üzere ilk anne adayları bebeklerinin hareketlerini hissetmediği için telaş etmektedirler. Aynı gebelik haftasında olan iki anneden biri hareketleri hissederken diğer anne adayı hissetmiyorsa bu durum yukarda bahsedildiği üzere annenin ağırlığından, bebeğin ve plesentanın pozisyonundan dolayıdır.

“Bebeğimin hareketleri az hissediyorum” DİYEN ANNE ADAYLARI İÇİN
    Eğer ilk defa gebelik yaşıyorsanız üstte de belirtildiği üzere çok fazla telaş yapmamalısınız. Bu süreçte eşinizden ve ailenizden psikolojik ve ruhsal destek sağlamalarını isteyebilirsiniz. Çok fazla telaş yapıyor iseniz alanında uzman doktorlara başvurarak bebeğinizin sağlığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bebeğinizin hareketleri daha kolay hissetmek istiyorsanız altta yazan birkaç ipucunu deneyebilirsiniz.
    Yatağa yattığınızda solunuza yatın ve rahatlayın. Bebeğiniz 28 haftadan büyük ise sırt üstü yatmayı deneyin. Bebeğinizle konuşmaya çalışın ve karnınızı okşayarak onu uyandırın. Ufak şekerli meşrubatlar tüketebilirsiniz, işe yarayacaktır. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekmekte.

BEBEĞİNİZİN HAREKETLERİNİ KAYDEDİN
    Günlük olarak bebeğinizin hareketlerini not alabilirsiniz. “Bebeğimin hareketlerini az hissediyorum” diye yakınan anne adayları bu yöntemi yaygın olarak kullanmaktadır. Gündelik olarak bebeğinizin hareketleri kaydederek, hareket performansını kendiniz amatör olarak ölçebilirsiniz. Böylelikler bebeğinizin hareketlerinde ki değişimini izleyebilir ve şüpheli durumda uzmanınıza başvurabilirsiniz.

Bebeğimin hareketlerini hissetmiyorum nedeni nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğimin bacağı titriyor nedeni nedir?

Bebeğimin bacağı titriyor nedeni nedir?

bebeklerde bacak titremesi neden olur,bebeklerin bcağı neden titrer,bebeklerde bacak titremesinin nedenleri,bebeklerde bacak titremesi hakkında bilgiler Bebekler dünyaya gelmelerinden itibaren farklı şekillerde hareketler yapmakta ve bu hareketler özellikle bebeğin ailesi tarafından dikkatle izlenmektedir. Vücudun çeşitli bölge meydana gelen istemli ya da istemsiz bazı hareketler...
  2. Bebeğimin hareketini hissetmiyorum hareketler ne zaman başar?

Bebeğimin hareketini hissetmiyorum hareketler ne zaman başar?

bebeğin hareketleri ne zaman başlar,bebeğin hareketleri ne zaman hissedilir,bebeğin hareketlerini hissetmemek,bebeğin anne karnında hareketleri hakkında bilgiler Anne karnındaki bebekler hareket ettikçe gelişirler.Bebek hareketleri anneler için çok büyük bir mutluluktur. Çünkü hareket ne kadar fazla olursa o kadar anne bir sorun olmayacağını düşünür. Gebelik süresince anne devamlı...
  3. Bebeğim sürekli ağlıyor nedeni nedir?

Bebeğim sürekli ağlıyor nedeni nedir?

bebekler neden ağlar,bebeklerde ağlama nedenleri,bebeklerde ağlama sebepleri,bebeğim ağlıyor nasıl susturmalıyım,bebeklerde ağlama hakkında bilgiler Bebekler her türlü ihtiyaçlarında‚ annelerinden yardım isterler ve henüz konuşamadıklarından dolayı‚ her türlü ihtiyaçlarını ağlayarak anlatmaya eğilimlidirler. Bebekler hiçbir neden olmadan boşu boşuna ağlamazlar. Bir şey onlara...
  4. Bebeğimin gözü yaşarıyor nedeni nedir?

Bebeğimin gözü yaşarıyor nedeni nedir?

bebeklerde göz neden yaşarır,bebeklerde göz yaşarmasının nedenleri,bebeklerde göz yaşarması sebepleri,bebeklerde göz yaşarması tedavisi hakkında bilgiler Gözyaşı basit bir sıvı, su değildir. Genel olarak üç tabakadan oluşur ve içerisinde gözü koruyan birçok madde bulunur. Uyanık olduğumuz sürece gözyaşı üretimi devam eder. Çünkü gözyaşı kornea tabakamız için hayati derecede önemlidir....
  5. Bebeğim sürekli kusuyor nedeni nedir?

Bebeğim sürekli kusuyor nedeni nedir?

bebeklerde kusama neden olur,bebeklerde kusma nedenleri,bebeklerde kusma normalmi,bebeklerde kusma tedavisi,bebeklerde kusma hakkında bilgiler Yenidoğan dönemi sonrası hemen hemen bütün bebeklerde kusma görülür ve çoğu bebekte kusma olayı düzenli olarak gerçekleşir. Bebeklerin beslenmeden hemen sonra yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar kesilmiş süt kıvamında süt çıkarmaları normaldir. Bebek...

Sayfayı Paylaş