gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

bebeğimin saçı çok dökülüyor

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

merhaba 2 aylık bebegın sacı cok dokulurmu ve kakasında sureklı sac cıkıyormu galıba hepsını yutuyor

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Selamlar Buri,
    Evet dökülür hiç dert etmeyin, birm yaşından sonra özellikle kız çocuklarındaki saç dökülmesi durur ve eski haline gelir.

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

canım aynen benim kızımda çok saçlıydı ve 3 ayında ben kızımı kuaföre götürdüm kestirdim 1 numara yaptı. artık yataklardan yastıklardan saç toplamayı geçin resmen yemeklerin içindeydi yani kestirince çok iyi oldu şimdi uzuyor ve daha kuvvetli çıkyor bence sizde kestirin zaten küçükse hiç dert etmeyin bir yaşı gibi yine dökülecek yataklarımız hep saçlardan temizledik durduk :)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bebeklerde saç dökülmesi ve yeni saç çıkması bir arada olmaktadır. Çok yumuşak şampuanlar kullanılması saçları kırabilir, ayrıca hep ayni bölgeye yatmasından ensedeki saçları dökülebilecektir fakat daha sonra tekrar çıkar. Bu tavsiyeler, genel bilgilerdir. Fakat unutmayınız ki, özel rahatsızlığınız için en iyi tavsiye, şikayetlerinizi dinleyen ve sizi muayene eden doktorunuzun tavsiyesidir.

5. birtutamanne

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    dokulmesı cok sorun degılde ama saclarını yutması kafamı karıstırıyor
    bu arada babası kuafor zaten gel sıfıra vuralım dıyorda kıyamıyorum baya sacı var cunku 3 aylık olmasına ragmen

6. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Siz en son yazınca birşeyi atladığımı farkettim. Eğer bebeğinizin dışkısında saç çıkıyorsa, saniye kaybetmeden saçlarını kesinlikle elleriyle tutamayacağı kısalığa mutlaka getirin. Kıyamıyorum olayına gelince, kesinlikle hatalısınız kıyacaksınız. Yarın Allah korusun başka bir hastalığa neden olur. Aklı erene kadar size şiddetle tavsiyem kesinlikle saçlarını kestirmeniz yönünde olacaktır. Mutlaka ama mutlaka kestirin.

7. birtutamanne

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    offf canım cok sıkılı sımdı yarın dokturunu mutlaka bı arayıp sorayım evet hemde bazı kakalrında en az 5 tane fıla oluyo ufak ufak
    zaten genel olarak ellerın pek sacını goturmez ama demekkı kendılıgınden dokuluyor sonra agzınaa fılan gırıyor
    tesekur ederım yorumun ıcın

8. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    emzik kullanıyorsa emziğinede yapışıyo olabilir böylece ağzına giriyodurr sen kestir saçlarınıı hem saçç çocuğu büyütmezmişş tümm enerjisini toplarmışş zayıf düşürümüş bebeğii sen kestirr

9. SadmiN

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Bakın şeyde olabilir, atladığımız bir diğer husus daha var. Şimdi malum bebişler durdukları gibi yatmıyorlar. Sizin kız da yatakta döne döne yatıyorsa ve cemoşun dediği gibi emzik kullanıyorsa. Örneğin saçı dökülmüştür sağdan sola soldan sağa çevirirken kafasını bir şekilde ağzına giriyordur. En iyisi kestirin kurtulun :)

10. birtutamanne

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    babası erkek kuforu zaten :)
    yarın keserız muhtemelen
    hayır zavallı yavrum o kıılları nasıl yutuyo midesi bulanmıyor ya ben dunya yıkılsada bır tane bıle yutamam heralde

11. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    kesinn bulanıyodurr :D:D ama fark etmemişsindirr kestirr bak bakalım yine kıl falan çıkacakmıı

bebeğimin saçı çok dökülüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Saçlarınız dökülüyorsa...

Saçlarınız dökülüyorsa...

Saçlarınız dökülüyorsa..." Beslenmenizden mevsim değişikliklerine pek çok faktör saçlarınızı etkileyebilir ve dökülmelerine sebep olabilir. Bir uzmana danışmak en iyisidir ama kendiniz de evde saçlarınızı besleyecek uygulamalar yapabilirsiniz. Saç dökülmesi, kadınlarda da sıkça rastlanan bir rahatsızlık. Bu, stres, vitamin eksikliği gibi nedenlerden kaynaklanabileceği gibi, mevsimsel...
  2. Saçlarım çok dökülüyor:(

Saçlarım çok dökülüyor:(

Selam; benim saçlarım çok dökülüyor kaç şampuan değiştirdim bir şeye yaramadı:( Doktora gittim Allaha şükür kanımda temiz hiç bir sorun yok.Nasıl durdurucam bu dökülmeyi?
  3. saçlarım çok dökülüyor çözümü olan var mı ?

saçlarım çok dökülüyor çözümü olan var mı ?

merhaba hanımlar son zamanlarda inanılmaz derecede saçlarım dökülüyor kestirdim ama yinede saç dökülmelerinin önüne geçemedim öyle kalitesiz şampuanda kullanmıyorum ama saçlarım çok seyrekleşti ve bu durum bir bayan olarak iyice canımı sıkmaya başladı. Sizler dökülen saçlar için hangi şampuanları kullanıyorsunuz ve faydaları oluyormu eğer verebilirseniz saç dökülmesine karşı bitkisel bakım...
  4. saçlarım çok dökülüyor yardım edin :(

saçlarım çok dökülüyor yardım edin :(

Saçlarım sanki tutam tutam elime geliyor. Artık taramaya korkuyorum.Hele de banyoda suyla akıp gidiyor.Ne yapabilirim ? :(
  5. Saçlarım çok dökülüyor ne yapabilirim?

Saçlarım çok dökülüyor ne yapabilirim?

Saç dökülmesi büyük oranda kalıtımsal nedenlere bağlı olsa da bazı basit bakım yöntemleri ile kaybettiğiniz saç miktarını azaltabilir saç dökülmesini geciktirebilirsiniz. Bu yazıda saç dökülmesini engellemek için bazı tavsiyeler bulabilirsiniz. Saçlarınızı taradıktan sonra veya duştayken etrafta olması gerekenden daha fazla saç teli görüyorsanız saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyasınız...

Sayfayı Paylaş