bebeğimin saçı çok dökülüyor

birtutamanne

Yeni Üye
Üye
bebeğimin saçı çok dökülüyor
merhaba 2 aylık bebegın sacı cok dokulurmu
ve kakasında sureklı sac cıkıyormu galıba hepsını yutuyor

Selamlar Buri,

Evet dökülür hiç dert etmeyin, birm yaşından sonra özellikle kız çocuklarındaki saç dökülmesi durur ve eski haline gelir.

canım aynen benim kızımda çok saçlıydı ve 3 ayında ben kızımı kuaföre götürdüm kestirdim 1 numara yaptı. artık yataklardan yastıklardan saç toplamayı geçin resmen yemeklerin içindeydi yani kestirince çok iyi oldu şimdi uzuyor ve daha kuvvetli çıkyor bence sizde kestirin zaten küçükse hiç dert etmeyin bir yaşı gibi yine dökülecek yataklarımız hep saçlardan temizledik durduk :)

Bebeklerde saç dökülmesi ve yeni saç çıkması bir arada olmaktadır. Çok yumuşak şampuanlar kullanılması saçları kırabilir, ayrıca hep ayni bölgeye yatmasından ensedeki saçları dökülebilecektir fakat daha sonra tekrar çıkar. Bu tavsiyeler, genel bilgilerdir. Fakat unutmayınız ki, özel rahatsızlığınız için en iyi tavsiye, şikayetlerinizi dinleyen ve sizi muayene eden doktorunuzun tavsiyesidir.

dokulmesı cok sorun degılde
ama saclarını yutması kafamı karıstırıyor
bu arada babası kuafor zaten gel sıfıra vuralım dıyorda kıyamıyorum baya sacı var cunku 3 aylık olmasına ragmen

Siz en son yazınca birşeyi atladığımı farkettim. Eğer bebeğinizin dışkısında saç çıkıyorsa, saniye kaybetmeden saçlarını kesinlikle elleriyle tutamayacağı kısalığa mutlaka getirin. Kıyamıyorum olayına gelince, kesinlikle hatalısınız kıyacaksınız. Yarın Allah korusun başka bir hastalığa neden olur. Aklı erene kadar size şiddetle tavsiyem kesinlikle saçlarını kestirmeniz yönünde olacaktır. Mutlaka ama mutlaka kestirin.

offf canım cok sıkılı sımdı yarın dokturunu mutlaka bı arayıp sorayım
evet hemde bazı kakalrında en az 5 tane fıla oluyo ufak ufak
zaten genel olarak ellerın pek sacını goturmez ama demekkı kendılıgınden dokuluyor sonra agzınaa fılan gırıyor
tesekur ederım yorumun ıcın

emzik kullanıyorsa emziğinede yapışıyo olabilir böylece ağzına giriyodurr sen kestir saçlarınıı hem saçç çocuğu büyütmezmişş tümm enerjisini toplarmışş zayıf düşürümüş bebeğii sen kestirr

Bakın şeyde olabilir, atladığımız bir diğer husus daha var. Şimdi malum bebişler durdukları gibi yatmıyorlar. Sizin kız da yatakta döne döne yatıyorsa ve cemoşun dediği gibi emzik kullanıyorsa. Örneğin saçı dökülmüştür sağdan sola soldan sağa çevirirken kafasını bir şekilde ağzına giriyordur. En iyisi kestirin kurtulun :)

babası erkek kuforu zaten :)
yarın keserız muhtemelen
hayır zavallı yavrum o kıılları nasıl yutuyo midesi bulanmıyor ya ben dunya yıkılsada bır tane bıle yutamam heralde

Geri