gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeğin ateşi çıkınca ne yapmak lazım?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Yeni anneyim ve tecrübesizim.Etrafımda da bana yardımcı olabilecek biri maalesef yok. Sormak istediğim mesela bebeğim aniden ateşlenirse ne yapmam lazım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bu tarz bir durumda acilen doktorunuza gidiniz. Öncelikle Ortam serinletilmeli, 21-22 dereceye getirilmeli.
    İnce ve bol elbiseler giydirilmeli, terleme varsa sık sık değiştirilmeli.
    Islak ve sirkeli bez ile koltuk altı, apış arası, alın, göğüs kısımları kompres yaparak serinletilmeli.
    Terlemeden sıvı kaybı olacağı için bol su verilmeli, bununla beraber çorba, meyve suyu ve ıhlamur gibi şeyler tükettirilmeli.
    Ilık su ile 1-2 saat ara ile duş aldırılmalı. Su kesinlikle ılık olmalı, çok sıcak yada çok soğuk su havale yaşatabilir.
    Bazı durumlarda çok yüksek ateş durumunda çocuğun elleri ve ayakları soğuk olabilir. Bu durumda ateşi yok sanabilirsiniz. Ateş mutlaka koltuk altı yada kulaktan derece ile ölçülmelidir.

bebeğin ateşi çıkınca ne yapmak lazım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Simdi ne yapmak lazim

Simdi ne yapmak lazim

Bu msj ı aldıysan bana hayransın Umrunda degilse beni seviyorsun Cevap verirsen bensiz yapamıorsun Cevap vermezsen bana AşIkSıN Bakalım şimdi ne yapacaksın?.. :hmm: sevgi.us
  2. Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

Kolikli Bebeğe Ne Yapmak Lazım?

kolikli bebek, ne yapmak lazım, öneriler, tavsiyeler, tedavisi, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Eğer bebeğinizde kolik varsa ,uzmanların tavsiye ettiği aşağıda ki maddeleri dikkatle inceleyin.. * Bebek anne sütü alıyorsa kesmeyin. * Eğer bebeğinizin ekstra kaloriye ihtiyacı varsa doktorunuzla konuşup sütünüzü arttırmak için ne yapacağınızı...
  3. Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

Ateşlenen Çocuğa Ne Yapmak Lazım?

ateşlenen çocuk, ne yapmalı, ne yapmamalı, dikkat edilmesi gerekenler, öneriler ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Çocuklarımızda en sık görülen sorunlardan biri ateşlenmedir.Çocukluk dönemi boyunca da sık sık karşı karşıya kalacağımız bu durum,bazı önemli noktalara dikkat edildiği taktirde kolaylıkla atlatılabilecek bir problemdir.Öncelik olarak bilmemiz gereken de...
  4. kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım?

kiracı aidat borcunu ödemezse ne yapmak lazım?

Bir kiracımız var evlere şenlik, papaz olmak üzereyiz. Aidat borcu varmış yönetim haber verdi. Şimdi ben ne yapsam nasıl davransam ?
  5. Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Balık zehirlenmelerinde ne yapmak lazım ?

Selamlar. Balığı çok seviyor ve çok tüketiyoruz. Bazen eşim kendi de tutuyor ama bazen korkuyorum.Her gödüğümüz yerden balık alıyoruz birgün bayatına denk gelip zehirlenirsek diye. Sorum şu olacak size: balık zehirlenmeleri nasıl anlaşılır? Böyle durumlarda ne yapmak gerekir ?

Sayfayı Paylaş