bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

 1. Selam.Bir bebeğim var ve eşimle bazen onun yanında kavga ediyoruz. Ben bazen çocuğun yanında susalım diyorum ama eşim o daha bebek ne anlar diyor. Acaba hangimiz haklıyız?
 2. Yapılan araştırmalar ev içinde anne ve baba arasındaki iletişim düzeyi ve şeklinin bebeğin ruh sağlığında etkili olduğunu vurgulamaktadır. Bu iletişim şeklinin olumsuz olduğu durumlarda bebek birçok açılardan olumsuz etkilenebilmektedir. Bunlardan biri de onun ruhsal gelişimidir. Anne ve babanın sürekli kavga ettiği, huzursuzluk yaşandığı evlerde bebekler ve çocuklar sağlıklı bir psikolojik yapı geliştirme konusunda zorluk yaşarlar. Bu huzursuzluk ortamı onların psikolojisini de olumsuz etkileyecektir.

  Bazı durumlarda anneler, eşleriyle yaşadıkları huzursuzlukları bebeklerine veya çocuklarına yöneltebilmektedir. Bu da hem çocuğun bakımını hem de gelişimini engelleyici bir tutum edinmelerine yol açabilmektedir. Aynı şey babalar için de geçerli kabul edilebilir. Yani iletişim düzeyinin eksik ve sorunlu olduğu ailelerde bu durumdan bebekler veya çocuklar en fazla etkilenebilmektedir. Bu tür ortamlar sorunlu bireylerin yetişmesine yol açacaktır.

  Anne ve babalar ev içinde huzuru tesis etmeli. Yaşanan huzursuzlukların çocukların ruh sağlığında yaralar açtığını fark etmelidirler. Aile içinde sevgi dilini ve saygı dilini oluşturmalıdırlar. Böyle bir ortamda yetişen bebek ruhsal açıdan da doyuma ulaşır. Ruhsal gelişimi daha iyi seyreder. Psikolojik sorunlar yaşama riski daha azalır.
  2 kişi bunu beğendi.
 3. bencede öyle hangi yas olursa olsun bebek emerken bile anne huzursuzsa bebek de huzursuz oluyor... yani o andan itibaren birseyler anliyor demektir bence... Elimizden geldigi kadar tartismayalim tartisiyorsakta bebelerimizin yaninda yapmayalim.. insallah bende esime engel ola bilirim de bebegin yaninda tartismayiz.. Anneler bu konuda daha dikkatli oluyorlar babalar daha az hasaslar bu konuda...
  rabbim yuvaniza huzur versin... Amin
 4. 0/3 yaşındaki bebekler evdeki negatif havayı olduğu gibi hissedermiş ve bundanda çok etkilenirmiş. En iyisi mümkün mertebe bebeklerin yada çocukların yanında tartışmadan uzak durulması diye düşünüyorum...
 5. hisseder tabiki bebek deyipte geçmeyin bebek neyi görürse öle büyüyor.bizim ailedende biri sürekli eşiyle kavga ediyordu ve oğlu 2 yaşında falan inanılmaz hırçın inatcı ve huzursuz bi çocuk olmaya başlamıştı.çocuk psikiyatriye getirdi doktor ilk bebeğin yanında hiç tartışıyomusunuz demiş.bebeklerin algısı daha kuvetli bebeğin yanında nasıl davranırsanız oda öle olur.zaten şimdiki çocuklar hemen herşeyi kapıyor biraz daha dikkatli davranın.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. bebeğin yanında kavga etmek

  ,
 2. bebekler anne baba kavgasından etkilenir mi

  ,
 3. bebegin yaninda tartismak

  ,
 4. on aylik bir cocuk anne babanin kavgasindan nasil etkilenir,
 5. 5 aylik bebek anne baba kavgasindan etkilenirmi,
 6. anne baba arasindaki kavgadan bebek etkilenirmi,
 7. bebeklerin yanında kavga edilir mi,
 8. çocukların yanında kavga etmek,
 9. 2 yasındaki bebekler anne baba kavgasını anlar mı,
 10. kavga ve cocuk etkilenmesi,
 11. 1 aylik bebegin yaninda kavga,
 12. 5aylık bebek kavgadan etkilenir mi,
 13. 1 yasindaki bebek kavga edilince anlarmi,
 14. dokuzaylikbebekkavgadananlarmi,
 15. yenidogam.bebek kavgadan anlarmi