bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ? | Melekler Mekanı FORUM - 28 Ağustos 2016

bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selam.Bir bebeğim var ve eşimle bazen onun yanında kavga ediyoruz. Ben bazen çocuğun yanında susalım diyorum ama eşim o daha bebek ne anlar diyor. Acaba hangimiz haklıyız?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.679
    Ödül Puanları:
    113
    Yapılan araştırmalar ev içinde anne ve baba arasındaki iletişim düzeyi ve şeklinin bebeğin ruh sağlığında etkili olduğunu vurgulamaktadır. Bu iletişim şeklinin olumsuz olduğu durumlarda bebek birçok açılardan olumsuz etkilenebilmektedir. Bunlardan biri de onun ruhsal gelişimidir. Anne ve babanın sürekli kavga ettiği, huzursuzluk yaşandığı evlerde bebekler ve çocuklar sağlıklı bir psikolojik yapı geliştirme konusunda zorluk yaşarlar. Bu huzursuzluk ortamı onların psikolojisini de olumsuz etkileyecektir.
    Bazı durumlarda anneler, eşleriyle yaşadıkları huzursuzlukları bebeklerine veya çocuklarına yöneltebilmektedir. Bu da hem çocuğun bakımını hem de gelişimini engelleyici bir tutum edinmelerine yol açabilmektedir. Aynı şey babalar için de geçerli kabul edilebilir. Yani iletişim düzeyinin eksik ve sorunlu olduğu ailelerde bu durumdan bebekler veya çocuklar en fazla etkilenebilmektedir. Bu tür ortamlar sorunlu bireylerin yetişmesine yol açacaktır.

Anne ve babalar ev içinde huzuru tesis etmeli. Yaşanan huzursuzlukların çocukların ruh sağlığında yaralar açtığını fark etmelidirler. Aile içinde sevgi dilini ve saygı dilini oluşturmalıdırlar. Böyle bir ortamda yetişen bebek ruhsal açıdan da doyuma ulaşır. Ruhsal gelişimi daha iyi seyreder. Psikolojik sorunlar yaşama riski daha azalır.

MaWiM ve smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    924
    Ödül Puanları:
    113
    bencede öyle hangi yas olursa olsun bebek emerken bile anne huzursuzsa bebek de huzursuz oluyor... yani o andan itibaren birseyler anliyor demektir bence... Elimizden geldigi kadar tartismayalim tartisiyorsakta bebelerimizin yaninda yapmayalim.. insallah bende esime engel ola bilirim de bebegin yaninda tartismayiz.. Anneler bu konuda daha dikkatli oluyorlar babalar daha az hasaslar bu konuda... rabbim yuvaniza huzur versin... Amin

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.171
    Ödül Puanları:
    113
    0/3 yaşındaki bebekler evdeki negatif havayı olduğu gibi hissedermiş ve bundanda çok etkilenirmiş. En iyisi mümkün mertebe bebeklerin yada çocukların yanında tartışmadan uzak durulması diye düşünüyorum...

5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    193
    hisseder tabiki bebek deyipte geçmeyin bebek neyi görürse öle büyüyor.bizim ailedende biri sürekli eşiyle kavga ediyordu ve oğlu 2 yaşında falan inanılmaz hırçın inatcı ve huzursuz bi çocuk olmaya başlamıştı.çocuk psikiyatriye getirdi doktor ilk bebeğin yanında hiç tartışıyomusunuz demiş.bebeklerin algısı daha kuvetli bebeğin yanında nasıl davranırsanız oda öle olur.zaten şimdiki çocuklar hemen herşeyi kapıyor biraz daha dikkatli davranın.

6. rüzgar efem

rüzgar efem Forum Okuru

Arkadaşlar bende eşimle devamli tartışıyoruz oğlumuz daha 15 aylik ve herşeyi hissediyor bana sesini yükselttiğinde hemen agliyor bana sarılıyor kendi ailemde de eşimin ailesinde de devamli tartışmalar oluyor çocuğum çok etkileniyor ne yapacağımı bilmiyorum bebeğimin hafizasindan nasıl silebilirim bu yaşadıklarımı bilmiyorum yardimci olun lutfen

7. asmndmr

asmndmr Forum Okuru

Merhaba yorumunuzu okudum benim de cocugum ayni duumds ve daha 9 aykik en ufuak bi seyden artik kotkar oldu onu sewerken bike az sesimiz yuksekse hemen sicriyo ve artik bende onun bu durumundan kaorkak oldum sizn cocugunz simdi nasil

bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kısırlık ve Tüp bebek tedavisinin yan etkileri

Kısırlık ve tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların istenmeyen bazı yan etkileri olabilir. Başarılı bir yumurtlama tedavisi için, follikül gelişimi sırasında dikkatli ve özenli takip gereklidir. Ultrason ve hormon testlerinden yararlanarak izleme, tedavi protokollerinin uygun olarak seçilmesi, istenmeyen etkileri azaltabilir. Kısırlık tedavilerinin ne tür yan etkileri vardır? OHSS (...
  2. Tüp bebek ve Kısırlık tedavisinin yan etkileri

Kısırlık ve Tüp bebek tedavisinin yan etkileri Kısırlık ve tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların istenmeyen bazı yan etkileri olabilir. Başarılı bir yumurtlama tedavisi için, follikül gelişimi sırasında dikkatli ve özenli takip gereklidir. Ultrason ve hormon testlerinden yararlanarak izleme, tedavi protokollerinin uygun olarak seçilmesi, istenmeyen etkileri azaltabilir....
  3. Tüp bebeğin yan etkileri nelerdir?

Bu konu;tüp bebeğin yan etkileri,tüp bebek yaparken karşılaşılan riskler nelerdir hakkında bilgiler vermektedir. Günümüzde çocuk sahibi olmak isteyipte olamayan,yapılan tüm tedavilere rağmen bebek sahibi olamayan çiftlerin baş vurduğu en son tedavi yöntemi tüp bebektir.Kısırlık ve tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların istenmeyen bazı yan etkileri olabilir.Tüp bebek tedavisi de çok nadir...
  4. Adet Geciktirici Ilaçlarin Yan Etkileri Var Mi?

adet geciktirici nedir,adet geciktiren ilaçlar,adet geciktirici ilaçların zararları,adet geciktirici ilaçlar hakkında bilgiler Merhaba 25 mayısta adet geciktirici ilaç kullandım.Sürekli gögüsümde dolgunluk ve ağrı hisediyorum aynı zamanda kasığımdada kramplar bu ilacın yan etkisimidir?teşekkürler Hormon içeren her ilaç gibi adet geciktirici ilaçların da içerdiği progesteron (gestagen)...
  5. Spiralin Yan Etkileri Var Mi?

spirail nedir,spirailin zararları varmı,spirail takılıyken hamile kalınırmı,spirail takılıyen ara kanama,spirail takılıyken aşırı kanama,spirail hakkında bilgiler Spiral genel olarak yan etkileri az ve nadiren şikayete nedn olan bir yöntemdir. Bu nedenle en çok kullanılani tavsiye edilen yöntemelerden birisidir. Yan etki olarak özellikle ilk takıldığı ay hafif kasık ağrısı görülebilir, 1-2...

Sayfayı Paylaş