bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Selam.Bir bebeğim var ve eşimle bazen onun yanında kavga ediyoruz. Ben bazen çocuğun yanında susalım diyorum ama eşim o daha bebek ne anlar diyor. Acaba hangimiz haklıyız?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Yapılan araştırmalar ev içinde anne ve baba arasındaki iletişim düzeyi ve şeklinin bebeğin ruh sağlığında etkili olduğunu vurgulamaktadır. Bu iletişim şeklinin olumsuz olduğu durumlarda bebek birçok açılardan olumsuz etkilenebilmektedir. Bunlardan biri de onun ruhsal gelişimidir. Anne ve babanın sürekli kavga ettiği, huzursuzluk yaşandığı evlerde bebekler ve çocuklar sağlıklı bir psikolojik yapı geliştirme konusunda zorluk yaşarlar. Bu huzursuzluk ortamı onların psikolojisini de olumsuz etkileyecektir.
    Bazı durumlarda anneler, eşleriyle yaşadıkları huzursuzlukları bebeklerine veya çocuklarına yöneltebilmektedir. Bu da hem çocuğun bakımını hem de gelişimini engelleyici bir tutum edinmelerine yol açabilmektedir. Aynı şey babalar için de geçerli kabul edilebilir. Yani iletişim düzeyinin eksik ve sorunlu olduğu ailelerde bu durumdan bebekler veya çocuklar en fazla etkilenebilmektedir. Bu tür ortamlar sorunlu bireylerin yetişmesine yol açacaktır.

Anne ve babalar ev içinde huzuru tesis etmeli. Yaşanan huzursuzlukların çocukların ruh sağlığında yaralar açtığını fark etmelidirler. Aile içinde sevgi dilini ve saygı dilini oluşturmalıdırlar. Böyle bir ortamda yetişen bebek ruhsal açıdan da doyuma ulaşır. Ruhsal gelişimi daha iyi seyreder. Psikolojik sorunlar yaşama riski daha azalır.

MaWiM ve smiley bunu beğendi.
  3. smiley

smiley Daimi Üye

bencede öyle hangi yas olursa olsun bebek emerken bile anne huzursuzsa bebek de huzursuz oluyor... yani o andan itibaren birseyler anliyor demektir bence... Elimizden geldigi kadar tartismayalim tartisiyorsakta bebelerimizin yaninda yapmayalim.. insallah bende esime engel ola bilirim de bebegin yaninda tartismayiz.. Anneler bu konuda daha dikkatli oluyorlar babalar daha az hasaslar bu konuda... rabbim yuvaniza huzur versin... Amin

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

0/3 yaşındaki bebekler evdeki negatif havayı olduğu gibi hissedermiş ve bundanda çok etkilenirmiş. En iyisi mümkün mertebe bebeklerin yada çocukların yanında tartışmadan uzak durulması diye düşünüyorum...

5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye

hisseder tabiki bebek deyipte geçmeyin bebek neyi görürse öle büyüyor.bizim ailedende biri sürekli eşiyle kavga ediyordu ve oğlu 2 yaşında falan inanılmaz hırçın inatcı ve huzursuz bi çocuk olmaya başlamıştı.çocuk psikiyatriye getirdi doktor ilk bebeğin yanında hiç tartışıyomusunuz demiş.bebeklerin algısı daha kuvetli bebeğin yanında nasıl davranırsanız oda öle olur.zaten şimdiki çocuklar hemen herşeyi kapıyor biraz daha dikkatli davranın.

6. rüzgar efem

rüzgar efem Forum Okuru

Arkadaşlar bende eşimle devamli tartışıyoruz oğlumuz daha 15 aylik ve herşeyi hissediyor bana sesini yükselttiğinde hemen agliyor bana sarılıyor kendi ailemde de eşimin ailesinde de devamli tartışmalar oluyor çocuğum çok etkileniyor ne yapacağımı bilmiyorum bebeğimin hafizasindan nasıl silebilirim bu yaşadıklarımı bilmiyorum yardimci olun lutfen

bebeğin yanında kavga etmek onu etkiler mi ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dış görünüş iş hayatını etkiler mi? Etkiler...

burçların dış görünüşleri adecco iş görüşmesi adecco mülakatları Dış görünüş iş hayatını etkiler mi? Eleman arayanların, verdikleri iş ilanlarına mutlaka ekledikleri bir özellik “prezentabl” olmak... Peki, anlamı ne bu kelimenin? Veya güzel ya da çirkin, bakımlı ya da bakımsız olmak iş hayatındaki başarıyı ne derece etkiliyor? Cevapları aradık. Prezentabl olmak özellikle son yıllarda iş...
  2. Dolunay insan davranışlarını etkiler mi?

melek inancı insan davranışlarını nasıl etkiler dolunayın insanlar üzerindeki etkileri dolunayın insan üzerindeki etkileri dolunay insanları nasıl etkiler dolunay Dolunay insan davranışlarını etkiler mi? İnsanlar arasında bu inanç oldukça yaygındır. Eskilerin Ay'ın dönemlerine bağladıkları boş bir inancın günümüze uzanan bir varsayımıdır. Bilim adamlarının yaptıkları bütün çalışmalar bu...
  3. onu unutabildiniz mi?

Barış Manço ne de güzel kızıyor eski sevgiliye: “Unutmak kolay demiştin, alışırsın demiştin, öyleyse sen unut beni, yeter ki benden isteme.” Kolay değil elbette unutmak, ama imkânsız olduğu da söylenemez. Her şeyden önce hakikaten niyet etmek gerekir unutmaya. Ondan sonra herkes kendince unutma teknikleri geliştirebilir. Zamanın üzerine düşen işlevi yerine getirmesi için beklenebilir ya da...
  4. Balık yanında yoğurt yenmeli mi?

balık yanında ne yenir balık yedikten kaç saat sonra yoğurt yenir yoğurt yedikten kaç saat sonra ile yenirmi balıkla yenirmi Balık yerken insanın canı serin birşeyler çeker:DMesela ben balık yedikten sonra ayran içmeyi çok istiyorum ama tereddüt ediyorum acaba zehirlenirmiyim diye??Sonra suya talim ediyorum:)Artık balık yanında değil ayran içmek yoğurt bile yiyicem:D:D Balık yanında yoğurt...
  5. şişman olmak doğurganlığı etkiler mi ?

Ben biraz kiloluyum.Daha doğrusunu söylemek gerekirse fazlam çok.Ne yapsam veremedim.Evlenirken de topluydum.Şimdi bebek sahibi olmaya klarar verdik ama şişman olmam gebe kalmamı engeller mi diye düşünmüyorum da değil.Acaba engeller mi ?

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. 1yasindaki bebegim yaninda

,
  2. bebekler kavgadan etkilenirmi

,
  3. 1 yas bebek kavgadan anlarmi

,
  4. 5 aylik bebek kavgayi anlarmi,
  5. 5 aylik bebegin yaninda kavga edilirse,
  6. 8 aylik bebek aile kavgasi ,
  7. bebeklerin yaninda tartismak,