gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğiniz zeki olsun

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Nilüfer Toprakçı, bebeklerle anne karnından itibaren kurulmaya başlayan iletişimin, zekanın gelişmesinde olumlu bir rol oynadığını belirtti. Toprakçı, 0-3 yaş arasında bebeklerin zekasını etkileyecek noktaları şöyle sıraladı:

Yeni doğan bebeğinizle göz teması kurun.

Onunla konuşun, bir şeyler anlatın.

Aynada kendisini görmesini sağlayın.

Emzirin, mimikler yapın, yüzünüzü komik şekillere sokun.

Onu gıdıklayın, gülmesini sağlayın.

Birlikte yürüyüşlere çıkın.

Ona şarkılar söyleyin.

Bir şey yapmadan, ne yapacağınızı söyleyin.

Ona kitap okuyun, resimleri gösterin, her şeyin adını söyleyin.

Değişik dokulu kumaşları, giysileri ellemesini sağlayın, onları cildine değdirin,

Televizyonu kapatın.

Bebeğiniz zeki olsun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hamilelikte huzur=zeki bebek!

hamilelikte huzur=zeki bebek!

bebeklerde zeka belirtileri zeki bebek belirtileri Huzurlu hamilelik zeki bebek İngiliz bilim adamlarının yaptığı bir araştırmaya göre, hamilelikte stres, doğacak bebeğin zekasını olumsuz etkiliyor. Londra’daki Imperial College uzmanlarınca yapılan ve sonuçları Clinical Endocrinology dergisinde yayımlanan araştırma, hamilenin yaşadığı stresin, gebeliğin 17. haftasından itibaren bebeği...
  2. Zeki Müren Akşam Olunca Yarelerim Sızlar

Zeki Müren Akşam Olunca Yarelerim Sızlar

Akşam olunca yarelerim sızlar Derdim çoktur deymeyin bana kızlar Bu aşkıma şahit olsun yıldızlar Yeter allahım çektiğim ah yeter Bu ayrılık bana ölümden beter Yeter allahım çektiğim ah yeter Bu hasretlik bana ölümden beter.....
  3. Kolin bebeği zeki yapıyor

Kolin bebeği zeki yapıyor

kolinli yiyecekler ABD'DE Duke Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırmada, hamileyken kolinli yiyecekler yiyen kobayların. ABD'DE Duke Üniversitesi Tıp Merkezi tarafından yapılan araştırmada, hamileyken kolinli yiyecekler yiyen kobayların bebeklerinin beynindeki zekâ ve öğrenmeyle ilgili alanların daha büyük olduğu belirlendi. Araştırmada bu bebeklerin bu sayede daha çabuk...
  4. Çocuğunuz Bırakın Evi Dağıtsın; Zeki Olsun

Çocuğunuz Bırakın Evi Dağıtsın; Zeki Olsun

Çocuğunuz binbir zahmetle topladığınız evi dağıtıyorsa ona kızmaktan vazgeçin! Çünkü yurtdışında yapılan bir araştırma, dağınık çocukların zeka gelişiminin daha iyi olduğunu ortaya çıkardı. DAĞINIK ÇOCUKLAR DAHA ZEKİ Zeka gelişiminde deneyimlerin çok önemli olduğunu, çocukların da etrafı karıştırarak deneyim elde ettiklerini vurgulayan uzmanlar, özellikle annelerden bu konuda biraz daha...
  5. Bırakın evi dağıtsın, zeki olsun

Bırakın evi dağıtsın, zeki olsun

Ayy önceden deli olurdum evi dağıtmasına.Çünkü ben özene bezene topluyorum düzenliyorum o küçücük elleriyel 2 dk da alt üst ediyor:DAma artık uğraşmıyor kendi dağıtıp kendi topluyor:D Bırakın evi dağıtsın, zeki olsun Çocuğunuz binbir zahmetle topladığınız evi dağıtıyorsa ona kızmaktan vazgeçin! Çünkü yurtdışında yapılan bir araştırma, dağınık çocukların zeka gelişiminin daha iyi olduğunu...

Sayfayı Paylaş