gebe
  1. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113

Bebeğinize isim koyarken dikkat!!!

Konu, 'Gebelik' kısmında sılam_nisa tarafından paylaşıldı.

ismin karaktere etkisi isimlerin karaktere etkisi Hamiş meleklerim ; bebişlerinize isim seçerken bir de burayı okuyun derim.Ben de isimlerin kaderi etkilediğini düşünenlerdenim.

ABD'de yapılan bir araştırma, yeni doğan bebeğe koyulan isimlerle ilgili çok ilginç sonuçlar ortaya koydu.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, ABD’de bulunan Wayne Eyalet Üniversitesi’nde görev yapan psikologların yaptığı araştırma sonucunda, ismi A ile başlayan çocukların başarıya daha yatkın olduğu belirtildi. A harfinin, çok küçük istisnalar dışında "mükemmellik" anlamına geldiğini ortaya koyan araştırmada, ismi D harfi ile başlayanların ise ağırlıklı olarak mutsuz ve başarısız bir hayat sürdükleri, hatta ömürlerinin normal bir insandan 10 yıl daha kısa olduğu kaydedildi.
    Konuyla ilgili ayrıca, ismi E’den Z’ye kadar olan harflerle başlayan kişilerin araştırmanın tamamen dışında tutulduğu bildirildi.
    Öte yandan yapılan araştırma, başarılı olmuş yaklaşık 10 bin kadar sporcu, doktor ve hukukçunun, 1875 ve 1930 yılları arasında doğduğu sonucunu ortaya çıkardı.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p> </o:p>

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bizde de öyle derler mesela bazı isimlerin çocuklar için ağır geldiği kaldıramaz düşüncesiyle konulma taraftarı olunmaz.İsimler demek ki bir şekilde kişiyi etkileyebiliyormuş

sılam_nisa bunu beğendi.
  3. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    evet mavim zaten isimlerin etkisiyle ilgili bir konu daha açıcam bakalım :)

4. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Bizde de bebeğin ismi konulduktan sonra hasta olursa sebepsiz ağlarsa ismini değişiyorlar..Paylaşım için sağol canım

sılam_nisa bunu beğendi.
  5. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    hımm öyle mi bunu ilk defa duydum çitosum :)

6. MaWiM

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Evet sılam öyle bebeğe sonra başka isim konuyor:D

7. sakaryalı

sakaryalı Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    bizde siizn gibi çitos eger bebek basık ise derler yani diğer bebkler gibi değil gelişimi geri ise isim agar geldi derler değiştiirirler..bu arada hala bebğime isim bulamadık ooffff:(

sılam_nisa bunu beğendi.
  8. sheker_shey

sheker_shey Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.367
    Ödül Puanları:
    1.230
    Bende nur ismi konulmaz diye biliyorum.Bide ALLAHIn 99 isimlerinden koymamalıymşsz çocuğa ağır gelirmiş diye duymuştum..Benm bebiş kız olursa ALLAHN iznyle,AZRA BAŞAK koyucam..Erkek olursa AHMET(babasınn adı)burak koyucam Ahmet Burak...nasıl:)

sılam_nisa bunu beğendi.
  9. aYYa-MoDa

aYYa-MoDa Forum Okuru

aa ne güzel benim adım A ile başlıyo gerçektende hayatım da başarılıyım her açıdan .. eee süpermiş.. saol cnm ...

sılam_nisa bunu beğendi.
  10. sılam_nisa

sılam_nisa Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.024
    Ödül Puanları:
    113
    ayy canım hayırlısıyla inşallah benim eşimde oğlum olursa ilk adı benim adım olacak der hep :D güzelmiş isimlerde canım :)
    ne güzel ayyam başarılarının devamını diliyorum bende :)

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

saçma

bence çok saçma bizim sınıfta a ile başlayan bi arakadaşımız var acayip derecede başarısız

12. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    bizde konulan isim kalir :D öyle degismek felan yok, ama ismin karaktere etkisi oluyor. Ve Ahireti bile etkileniyor isimden bu bi gercek :D

Bebeğinize isim koyarken dikkat!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuğunuza isim koyarken

çocuğunuza isim koyarken

çocuğunuza isim anlamsız isimler bebeğin kulağına ezanı kim okur Yeni doğan bir çocuğa nasıl isim verilir? Dinimizde yeni doğan bir çocuğa aşağıda madde madde vereceğimiz hususların uygulanması müstehap olarak görülmüştür: • Yeni doğan çocuğa süt vermeden evvel ağzına yumuşatılmış hurma gibi tatlı bir şeyler sürülür. • Çocuğa doğunca veya doğumu mütakip yedinci günü adı konur. •...
  2. Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

Çocuğa isim koyarken yapılacak dua..

çocuğa isim koyma duası isim duası koyma duasi bebeğe Çocuğa İsim Koyarken Yapılacaklar ve duası: Abdestli olarak ayakta kıbleye dönüp, çocuğun sağ kulağına ezan ve sol kulağına kamet okuduktan sonra verilen isim çocuğun kulağına söylenir. Peygamber Efendimiz kendisine bir çocuk getirildiğinde “Allahümme’c’alhü berren ve takıyyen ve enbetehü fi’l-İslâmi nebâten” diye dua ederdi....
  3. İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli

İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli

İslamiyette Çocuğa İsim Koymanın Adabı İslamiyette Çocuklara İsim Koyarken Nelere Dikkat Edilmeli İslam dininde yeni doğan bebeğe isim verirken nelere dikkat edilmeli, nasuıl isim konulmalı gibi merak ettiğiniz soruların yanıtını bu sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Yeni doğan çocuğa kısa bir süre içinde güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir. Çocuğa...
  4. bebeğe isim koyarken hangi dualar okunmalı

bebeğe isim koyarken hangi dualar okunmalı

Kızlar bebeğim olacak az bir zaman kaldı .İsmini babam kulağına okuyacak. Tabi o bilir ama ben yine de heyecanlanıp merak ediyorum, isim söylenirken kulağına hangi duaları okuyorlar ?
  5. Bebeğe isim koyarken nelere dikkat etmeli?

Bebeğe isim koyarken nelere dikkat etmeli?

Bebeğinize koyacağınız isim, onun karakterini yansıtacağından bu konuda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bu noktaları sizler için araştırdık. İşte, önem verilmesi gereken hususlar!Karar vermekte zorlanacağınız en zor kararlardan biri de ailenize yeni katılacak olan bireye isim vermektir. Bebeğin doğumuna kadar aranılan isimlerden hangisinde karar kılacağınız oldukça önemli çünkü...

Sayfayı Paylaş