gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğinize örgüden hoş bir ellbise modeli ve yapımı

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

tek şiş bebek battaniye modelleri tek şişle bebek battaniyesi yapımı [​IMG]
    şiş:5ve 5,5 numara
    ölçüler:6-9 aylık bebekler için

yapılışı:
    ön:52 ilmek 5,5 nolu şiş ile başlanıp 5 nolu şiş ile pirinç örgü17 cm örülür(27pirinç sayılır)
    eksiltme yapılırken kol tarafından örülüpsonra ki ilmekler ikisi bir aradaalınarak devam edilir
    ön pat için 7 ilmek örülürve 32 ilmek olarak örnek kurulur
    ön başlangıç5 pirinç 1ters 2 düz 1ters 2düz olarak devam eder
    iki düzler 1'er ilmekliksaç örgüsü olacaktır
    ilk saç örgüsü 4 sıra sonra yapılır
    devamı 6 sıra ve 4 sırada bir olarak uygulanır
    ön kol oyuğu2.bükmeden sonra3-2 olarak yapılır
    yaka oyuğu6.bükmede5-3-3-2-2olarak yapılır
    omuz için 12 ilmek kalır tek seferde kapatılır

ARKA:
    5,5 nolu şiş ile 90 ilmek atılıp 5 nolu şiş ile 17 cm pirinç örülüp her 2 yanda5'er ilmektek örülüp diğer ilmekler çift alınarakbüzgü yapılır
    ilmek sayısı 50 olur
    kol için 1 defa 3 ilmek kesilir
    44 ilmek kalır yaka oyuğu 6.bükmeden 4 sıra sonra aşağıda ki gibi uygulanır
    12 omuz-2-3-10-3-2-12 omuz

KOL:
    36 ilmek başlanır
    7 cm sonra 3 cm de bir 3 defa birer ilmek arttırılır ve 42 ilmek olur
    kol kesimi ön kol için:3-2 arka için 2 kesilir
    devamında birer ilmek kesilerek 13 ilmek kalınca bitirilir

YAKA PERVAZI:
    ön parçalardan 20'şer ilmek arkadan 28 ilmek alınarak68 ilmek 2 sıra pirinç örülüp kesilir

BERE YAPIMI:
    5 NOLU ŞİŞİMİZ mavi veya pembe İLE 60 İLMEK ATILIR
    ve 6 cm düz örgü örülür ve kahverengi yüne başlanır
    12,5 cm örüp eksiltme başlanır
    ilk eksilteme :
    5 ilmek örüp 1 kesilerek 52 ilmek kalır 3 sıra sonra 3 ilmek örüp 1 kesilir ve 42 ilmek kalır
    3 sıra sonra 2 ilmek örüp 1 kesilir
    bir sıra sonra bütün ilmekler ikisi bir arada alınarak azaltılır ve içinden ip geçirilerek bitirilir

tepesin deki düğüm için 6 ilmek düz olarak 10-12 cm örüldükten sonraşekil verilir

Bebeğinize örgüden hoş bir ellbise modeli ve yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çok hoş bir şal modeli ve yapımı

çok hoş bir şal modeli ve yapımı

örümcek şal yapımı örümcekli şal örnekleri örümcekli modelleri örümcek modeli yapılışı yapımı ve modelleri malzemeler: 3 no şiş tığ 500 g merserize ip yapılışı: ilk sırada zincir çekerek 2 örümcek yapıp batın. dönüşlerde 4 zincir çekin. ikinci sırada gene 2 örümcek yapıp, alttaki 2 örümceğin ortasına batın. tekrar 2 örümcek yapıp sonuna batın. bu işlemi tekrarlayarak 5. sıradaki...
  2. Hoş bir blero modeli ve yapımı

Hoş bir blero modeli ve yapımı

blero modelleri blero örnekleri blore örnekleri blore modelleri yapımı Beden : 36-38. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir. Malzemeler: ANCHOR “Demeter” El Örgü İpliği (%64 Polyakrilik. %20 Polyamid, %16 Viskoz) Yaklaşık 400 gr. = 352 Krem 8 numara 1 çift örgü şişi yada ölçüyü karşılayabilecek numarada örgü şişi 8 numara yuvarlak örgü şişi yada ölçüyü karşılayabilecek numarada yuvarlak...
  3. Örgüden hoş bir tunik modeli

Örgüden hoş bir tunik modeli

çocuk tunik modelleri kız cocuk tunik modelleri çocuk tunikleri kız çocukları için yün anlatımlı saç örgülü hırka modeli yapılışı: 400 gr beyaz yün 6 numara şiş ARKA: 54ilmek başlayın,3 düz 2 ters 7 cm lik lastik örün sonra ki sıralarda 15 ters,burgu için 4düz ve ,3ters,saç örgüsü için10 düz,3ters,burgu için4 düz ve 15 ters örün burguları 2 sırada bir ,saç örgülerini10 sırada bir döndürün...
  4. İşlemeli hoş bir bebek yeleği yapımı

İşlemeli hoş bir bebek yeleği yapımı

bebek yelekleri yapılışı bebek yeleği yapımı yelek yapımı işlemeli yelekleri yelek yapılışı yapılışı Önlere 30 ilmekle başlayın. 4 sıra haraşo örün. Ön ortasında ve yanlarda 5'er ilmeği haraşo, diğer ilmekleri ajur ile devam edin. Yirmi sekizinci sırada, kol oyuntusu için 10 ilmeği ve yaka oyuntusu için ön ortasında 9 ilmeği haraşo olarak 4 sıra örün. Daha sonra kol oyuntusunda 6...
  5. Bebek örgü battaniye modeli *kendim yaptım

Bebek örgü battaniye modeli *kendim yaptım

örgü battaniye modelleri bebek örgü battaniye modelleri battanye modeli şiş Kızlar bildiğiniz kurtçuk iple yapabileceğiniz bu battaniye çift yönlü kullanılıyor.. 4 numara şişle yaptım ben. Birde örerken kurtçuk olan yerleri değil hemen yanındaki boş yerleri alıyorsunuz şişe.. Hepsi bu kadar.. Ben yeğenime yaptım.. Siz farklı şekillerdede kullanabilirsiniz. Bebek kazağı, atkı ve şapka...

Sayfayı Paylaş