gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bebeğinizi astımdan korumak için elma

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Hamilelik sırasında annenin yediği elma, bebeği astımdan koruyabiliyor.

Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 12 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi.

Utrecht Üniversitesi'nden S. M. Willers'ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü.

Thorax dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, annelerin gebelikleri sırasında tükettikleri yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında koruyucu etkiye sahip tek gıdanın elma olduğu tespit edildi.

Anneleri haftada 4'den fazla elma yiyen çocukların astıma yakalanma riskinin, haftada hiç ya da bir elma yiyen annelerin çocuklarından yüzde daha az olduğu gözlendi.

Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi. Haftada bir kez ya da daha fazla balık tüketen gebelerin gebelerin çocuklarında, diğerleriyle kıyaslandığında egzama riskinin yüzde 43 daha az olduğu belirtildi

alıntı

Bebeğinizi astımdan korumak için elma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizi astımdan korumak için elma tüketmelisiniz

Bebeğinizi astımdan korumak için elma tüketmelisiniz

Bebeğinizi astımdan korumak için elma Bebeğinizi astımdan korumak için elma -------------------------------------------------------------------------------- Bebeğinizi astımdan korumak için elma Hamilelik sırasında annenin yediği elma, bebeği astımdan koruyabiliyor. Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri...
  2. Astıma Karşı Elma Suyu

Astıma Karşı Elma Suyu

Astıma Karşı Elma Suyu İngiliz araştırmacılarca yapılan bir çalışmanın sonuçları, her gün elma suyu içmenin, 5-10 yaş arasındaki çocukları astım belirtilerinden koruduğunu gösteriyor. Her gün elma yeme alışkanlığı olan erişkinlerde de benzer bir etkinin görüldüğünü belirten araştırmacılar, ciğerleri koruyucu etkinin, meyve içeriğinde yüksek oranda bulunan antioksidan maddelerden...
  3. anne gebelikte elmayı yediği taktirde bebeğini astımdan koruyabiliyor

anne gebelikte elmayı yediği taktirde bebeğini astımdan koruyabiliyor

hamilelikte elma yemek hamileyken elma yemek yemistaro Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi. Utrecht Üniversitesi’nden S.M. Willers’ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü. Yayımlanan...
  4. Astıma elma suyu

Astıma elma suyu

Günümüzde astım hastaları çok var bildiğiniz gibi her türlü ilaçları kullanılıyor ama bi etkisi görmeyenler için elma suyunu bulup astıma iyi geldikleri söylenmiş meleklerim yakınlarınız yada sizde böyle bir rahatsızlık varsa denemelisiniz :tik: Yapılan araştırmalar, elma suyu tüketiminin astım hastalarının tedavi sürecini olumlu etkilediğini gösteriyor. Dünyada en sık karşılaşılan kronik...
  5. bebeğimizi korumak için

bebeğimizi korumak için

slm melekler bugün nette gezinirken bir dua gözüme çarptı, okudum ve hemen sizlerle paylaşmak istedim. Emir sultan HZ.lerinin sabah akşam okumamızı tavsiye ettiği MUHAFAZA DUASI. hamile olan arkadaşlar, düşük riski olanlar ve yeni anne olanlar ve çocuklarına bir şey olmasından endişe edenler içinmiş bu dua. bende hemen sizinle paylaşayım dedim. bu duanın sırrı ise: her kim bu duayı sabah...

Sayfayı Paylaş