gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

bebeğinizin ilk doktor randevusu!

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bu hafta içinde, bebeği dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini hangi aralıklarla kirlettiğini saptayın. 40’ının çıkmasını beklemeden de, elinizdeki bilgilerle onu doktora götürmeyi ihmal etmeyin.
    Bebeğin ilk check-up’ı

Hastalanmayı beklemeden doktor kontrolünden geçmeye alışmaya başladık. Belirli aralarla yapılan tetkikler, birçok hastalığın erken teşhisini sağlıyor. Yetişkinler gibi bebeklere de check-up yaptırılması gerekiyor. Tabii minik bebeğin kontrolü, annesi ve babasınınkinden çok farklı olacak.

Bebeğin ilk doktor randevusu, hastaneden eve getirildikten sonraki ilk hafta içinde yapılmalı. Yeni doğan bebeği o birkaç gün içinde dikkatle inceleyip, ne kadar süt emdiğini, bezini ne kadar zamanda kirlettiğini saptayın. Bu bilgiler, bebeğin anne rahmi dışındaki dünyaya ne kadar uyum sağladığını doktorun saptamasına yardımcı olur.

Doktor ayrıca bebeğin ağırlığını, kalp ve akciğerlerinin durumunu ve reflekslerini kontrol edecektir. Bebekleri, doğumundan 40 gün geçmeden sokağa çıkarmamak gibi bir alışkanlığımız var. Bu alışkanlığı unutup, bebeği doktora götürmelisiniz.

bebeğinizin ilk doktor randevusu! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin ilkleri

Bebeğinizin ilkleri

bebeklerde ilk gülücük Minik bir bebeğin anne ya da babasına ilk gülümsediği an herhalde anne baba için en unutulmaz andır. Bebeğin ilk yılı heyecan verici birçok gelişmeyle doludur. Anne baba bebeğin her hareketini takip eder. İlk gülücük, ilk el çırpma hatta bebeğin önce kimin adını söyleyeceği anne baba arasında sevimli bir çekişmeye dönüşebilir. İlk Esneme: Bebekler doğum sonrası sık...
  2. İtalyan doktor: 3 bebek klonladık

İtalyan doktor: 3 bebek klonladık

İtalyan doktor 9 yıl önce klonlama yöntemiyle 3 sağlıklı bebeği dünyaya getirdiklerini iddia etti. Dünyada kopya insan yöntemiyle uğraşan ilk doktor olarak tanınan İtalyan Severino Antinori, klonlama (genetik kopyalama) yöntemiyle 3 bebeği dünyaya getirdiklerini, bunların 9 yaşında olduğunu ve Doğu Avrupa'da yaşadıklarını söyledi. Antinori, İtalya'da yayımlanan Oggi dergisinin yarın...
  3. Bebeğinizin İlkleri

Bebeğinizin İlkleri

bebek bakımı bebeğinizin ilk yılı Dünyaya getirdiğiniz bebeğinizin her yaptığı sizin için özeldir ancak ilklerinin yeri başkadır melekler, unutulmaz :) İlk banyosu, ilk gülüşü, ilkgiysileri, ilk saç kesimi. Bu ilklerin güzel birer anı olarak hafızalarınıza kazınması için de dikkat edilecek ufak tefek ayrıntılar var.. Bu makalemizde bebeğinizin ilkerinden bahsetmek istiyoruz sizlere.:)...
  4. doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :(

doktor bebeğimin suyunun azaldığını söyledi :(

Ben bugün dr kontrolüme gittim ve bana bebeğimin suyunun azalmış olduğunu 1 hafta yatıp dinlenmemi dedi. Bu durum tehlikeli bir şeym, melekler, benim canım çok sıkıldı :((
  5. Rüzgar Erkoçlar'ın Doktoru İlk Kez Konuştu!

Rüzgar Erkoçlar'ın Doktoru İlk Kez Konuştu!

Bu konu; Rüzgar Erkoçlar'ın Doktoru İlk Kez Konuştu haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, geçtiğimiz haftalarda cinsiyet değiştirerek magazin basınının gündemine bomba gibi düşen (Nil) Rüzgar Erkoçlar ile ilgili olarak dün Erol Köse ilginç iddialar ortaya atmıştı. Bu iddialara üzerine Erkoçları'ın doktoru ilk kez bir açıklama yaptı. İşte haberin detayları...(Bu olay o kadar...

Sayfayı Paylaş