gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bebek Hırkası kolay anlatımlı

Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bebek hırkası nasıl örülür yakadan başlamalı bebek hırkası anlatımlı anlatımlı yakadan başlamalı hırkaları hırkaları Bebek Hırkası kolay anlatımlı Ben kızıma hırka modeli ararken buldum bu hırkayı ve başlamaya karar verdim. İnternette o kadar çok örgü ile ilgili site özelliklede blog var ama işe yarayacak doğru düzgün anlatan site bulmaz zor. Bende bulunca sizinle paylaşayım dedim.

LACİVERT HIRKANIN YAPILIŞIII:

Arka- 60 ilmek başla 1 sıra ters 4 sıra düz 1 sıra ters örüp düz örgüyle 1 karış 4 parmak ör kol evini 3,2,1 kesip 2 parmak daha düz ör ve 12 sıra haroşo örerek örgüyü bitir (kes)
    Ön- 35 ilmek başlanıp 1 sıra ters 4sıra düz 1 sıra ters örülüp düz örgüye geçilir düz örgünün 4. sırsında ön taraffa gelen yerde 3 ilmek örüp 3 ilmek kesin ilik olacak dönüş sırasında kesitiğimiz ilmeklerin yerine şişe 3 ilmek atıp kalan 3 ilmeği örün bu işlem 5 kez yapılacak. kol evleri arka gibi 3,2,1 kesilip 2 parmak düz örüldükten sonra haroşoya geçilir yaka oyuntusu için önden ilikli yerden yani önce 5,3,2,1 olarak kesilir karşılıklı her iki önden aynı şekilde. haroşonun 12 .sırasında örgü kesilir.
    Kol- 25 ilmek başlanır önde ve arkada yapılan etek örneği uygulanır ve 4 parmak düz örgü ile örülür sonrasında yanlardan 1 er ilmek arttırılarak 35 ilmek olana dek örülür kol evi 3,2,1 kesilip tüm parçalar dikilir.
    Kapşon- yakadan ilmek alınarak (108 ilmek) düz örgü ile 1 karış kadar örülüp ilmekleri 3 e bölerek ilk 36 ilmeği keselim. kalan 72 ilmeği örüp diğer taraftan bu sefer 36 ilmek keselim ortada kalan 36 ilmeği 36 sıra örüp kesilim. önce kestiğimiz kısımları uzun parçanın yanlarıyla dikişle birleştirelim

Not : bu sayılar bebe yünü için geçerleidir makarna ip gibi kalın yünlerde sayıları hemen hemen yarıya düşürün.

2. Tatlıcadı 26

Tatlıcadı 26 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bebek Hırkası kolay anlatımlı
    Teşekkür ederiz Ellerinize sağlık Ancak bir de hırkanın resmini koysaydınız ne güzel olurdu

Bebek Hırkası kolay anlatımlı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebek hırkası ve yapılışı

bebek hırkası ve yapılışı

Yapılışı: Beden:3-6-12-18-24 aylık Şiş:4 ve 5 numara İp:250-300-350-400-450 gr. Örnekler: Lastik 1*1:1...
  2. Anlatımlı örgü bebek hırkası ve tulumu, çok cici :)

Anlatımlı örgü bebek hırkası ve tulumu, çok cici :)

anlatimli örgüler anlatımlı bebek tulumları bebek tulumu anlatımlı örgü tulumları Sevgili meleklerim bebişinize çok cici bir kıyafet, görünce çok beğendim belki benim gibi beğenenler yapmak ister.Renk tercihi size ait üzerine minik çiçek işlemeleri yaparak kız bebeklere de kullanılabilir. Yün:Yeşil 2x100gr; petrol mavi 2x100gr . Örgü: Haraşo, düz örgü...
  3. Kolay Anlatımlı Bolero Modelleri

Kolay Anlatımlı Bolero Modelleri

Kolay Anlatımlı Bolero Modelleri rica ediyorum modellerinide paylaşırsanız çok daha iyi olur diyor ve şimdiden saolun kızlar demeyide ihmal etmiyorum :)
  4. Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri

Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri

Kolay Anlatımlı Örgü Modelleri de paylaşırsanız çok iyi olur. Ben örgüde henüz yeniyim ve kolay modeller istiyorum :)
  5. Anlatımlı kolay bolero modelleri

Anlatımlı kolay bolero modelleri

Kolay Anlatımlı Bolero Modelleri Kolay Anlatımlı Bolero Örnekleri Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda bizden kolay ve anlatımlı bolero modelleri isteyen misafirimiz ve ilgili tüm arkadaşalrımız için anlatımlı ve kolay olan bolero modellerini paylaşıma açıyoruz. Yapılışı: İpi öne geçirip ilmeği tersten boşalın. Bir düz örün ve bu şekilde sırayı tamamlayın. Sonraki sırada ipi öne alın...

Sayfayı Paylaş