gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.628
  Beğenilen Mesajlar:
  1.524
  Ödül Puanları:
  113

  Bebek istiyoruz nasıl hamile kalırım ?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Hamile kalmaya niyetlendiniz ama bir türlü gebe kalamadınız.Nerde ne yapacağınızı bilmiyor,hamile kalmanın yollarını arıyorsunuz.Biz size bu konuda yardımcı olucak hamile kalmanız için bir takım önerilerde bulunucaz.Lakin gebe kalmaya karar verme den önce mutlaka bir hekime görünün,gebelik sürecini etkileyecek olumsuz durumlar varmı bunları tespit edin.Sağlıklı bir gebelik için hekim kontrolü şart.Yeni evli olan ,çocuk sahibi olmak isteyenler 1 yıla kadar tüm denemelerinize rağmen çocuk sahibi olamyorsanız 1 yılı bitirdikten sonra hekime görünebilirsiniz.Onun dışın da gebe kalmanıza yardımcı olucak önerileri dikkate alıp uygulayarak hamile kalmanızı sağlayabilirsiniz.Öncelikle Hangi günler kolay hamile kalabilirim , Nasıl hamile kalırım adlı konularımızı da incelemenizi öneriyoruz.

  Yeni evliyim bebek istiyorum ne yapmalıyım,1 çocuğum var korunmadığım halde bebeğim olmuyor neden ? Bu sorular sitemize yöneltilen ,en sık yorumlanan konular .Bu sorular hakkın da bir çok sayıda konular açtık ,sık yöneltildiği için bu konular üzerinde durmaya ,sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.Gebeliğin oluşabilmesi için 1 yumurta ve 1 sperme ihtiyacınız var.Spermlerin en verimli olduğu dönem perhizli olunan günlerdir.Yani 2 gün arayla birlikte olmak erkeğin sperminin toparlanması için ideal ve gereklidir.Kadınların ise ovülasyon günlerinde birlikte olması gebe kalması açısından en verimli dönemlerdir.Ovülasyon yumurtanın belli bir büyüklüğe erişip çatlaması ve döllenemeye hazır hale gelmesidir.Ovülasyon döneminizi sitemizde yer alan hesaplayıcı , eczanelerden alacağınız testlerle saptayabilirsiniz.Günlerinizi belirledikten sonra birlikte olun ve birliktelik sonrası hemen yerinizden kalkmayın en az yarım saat kalçanızın altına yastık koyarak uzanın.Duşa hemen kaçmayın.İlişki öncesi eşinize sade türk kahvesi içirin.Spermlerin hareketliliğini ileri hızda olmasını sağlıyor kahve.İlişki esnasında kayganlaştırıcılar kullanmayın.Özellikle tükürük,vazelin spermleri öldürür. Bu küçük bilgilerden sonra Nasıl gebe kalınır ,gebe kalmak için uygun pozisyon hangisidir, tüm detayları uzmanlarından derleyerek sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

  hamile kalmak için ne yapmalı.jpg

  Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki 12 ay düzenli ilişkiye rağmen hamilelik oluşmaması (35 yaş üzerinde 6 ayda hamilelik oluşmaması) durumunda kısırlık yani infertilite durumundan söz edilir ve bu durumlarda sadece burada bahsedilen önerileri uygulamak vakit kaybına, bunun sonucu olarak da gerekli tedavilerin zorlaşmasına neden olabilir. Bu nedenle kısırlık (infertilite) durumu olan hastalar bunun sebebinin araştırılması ve tedavisi için doktora başvurmalılar, burada anlatılan ve doktorlarının önerdiği kolaylaştırıcı faktörlere de dikkat etmeliler. Kısırlık durumu söz konusu olmayan, korunmasız ilişki süresi 1 yıldan kısa olan çiftler sadece gebeliği kolaylaştıran önerilerle kendi kendilerine hamile kalmayı deneyebilirler ve 1 yıl sonunda hamilelik oluşmazsa doktorlarına başvurabilirler. 35 yaş üzerinde bu süre 6 aydır çünkü bu yaşlarda geçen her 6 ay bile over rezervi ve hormonal durum açısından önemlidir, vakit geçirmeden hamilelik tedavisi için doktora başvurmak gerekir.  Hamile kalmak için dikkat edilmesi gereken öneriler:  - Öncelikle yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmeye özen göstermek gereklidir.

  - Haftada 2 veya 3 kere düzenli cinsel ilişki hamilelik şansını arttırmak için yeterlidir. Her gün ilişki olması şansı daha fazla arttırmaz çünkü sperm 3 gün yaşayabilmektedir. Hatta her gün ilişki olması özellikle sperm sayısı az olan erkeklerde spermlerin yeterince birikmeden erkeğin boşalmasını sağlar, bunun yerine 2-3 gün spermlerin birikerek çok sayıda ve hareketli spermlerle ilişkiye girilmesi daha faydalıdır.


  - İlişkide erkeğin hemen dışarı çıkmadan tamamen vajinanın içerisine boşalması gerekir. Kadının da ilişki sonrasında hiç ayağa kalkmadan sırt üstü 15 dakika yatması gerekir. Hemen ayağa kalkmak veya tuvalete gitmek spermlerin dışarı akmasına neden olabilir, bu da gebelik şansını azaltır. Kadın sırt üstü yataken de dışarıya bir miktar sperm akabilir, bu normaldir ve hiçbir önemi yoktur, bu sırada içeride kalan spermler gebelik için fazlasıyla yeterlidir.


  - İlşkiye girilen pozisyon önemli değildir, önemli olan erkeğin içeriye boşalması ve kadının ilişki sonrası 15 dakika sırt üstü yatmasıdır. Gebelik şansını arttıran **** pozisyonları yoktur.

  - Vajinanın içerisinin hiçbir zaman yıkanmaması gerekir.

  - İlişkide kayganlaştırıcı mümkünse kullanılmamalıdır, kullanılacaksa da özellikle bu amaçla üretilmiş olan su bazlı kayganlaştırıcıları kullanmak gerekir. Bu amaç için üretilmemiş krem, yağ v.b kullanılmamalıdır.

  -Sigara ve alkol, uyuşturucu gibi maddelerden uzak durmalısınız. Bunlar hamile kalma potansiyelini kötü etkileyen faktörlerdir.

  - Aşırı kilonuz varsa bunları vermek, diet ve egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

  - Hamile kalmayı kolaylaştıran herhangi bir yiyecek veya içecek, bitkisel çay v.b yoktur. Bu tür bitkisel suların, (soğan suyu, soğan kürü) hamilelik açısından bir faydası yoktur.
  - Stresten uzak durmalısınız.

  -Hamile kalmayı kolaylaştırmak için çiftlerin evde kendi kendilerine kullanabilecekleri ilaçlar yoktur.Hamile kalmayı kolaylaştıran ilaçlar ancak kısırlık teşhsi konulan hastalarda doktor gözetiminde kullanılırlar, doktor denetimi dışında kullanmaları çok sakıncalıdır.

  - Gebelik için kullanılan vitaminler (folik asit ve multivitaminler) veya demir (kan) hapları hamile kalmayı kolaylaştırmaz. Hamile kalmayı planlayan her kadının folik asit kullanmaya başlaması gerekir ancak bu hamileliği kolaylaştırmak için değil bebekte bazı özürleri önlemek içindir.

  - Başka hastalıkları için kullandığınız bazı ilaçlar da gebe kalmayı zorlaşırıcı etkiler yapabilir, bu tür ilaçlar kullanıyorsanız kendi kendinize kesmeden önce bu tür bir etkisi var mı diye mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

  - Kadının hamile kalma şansının en yüksek olduğu yaşlar 20-30 yaş arasıdır. Erkekte yaş kadın kadar önemli değildir. Kadında özellikle 35 yaşından sonra hamile kalma şansı (over rezervi) azalmaya başlar.

   
 2. Alimee

  Alimee Forum Okuru

  bende hamile kalamıyorum 2 gün var adetime test yapsam çıkarmı
   
 3. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.628
  Beğenilen Mesajlar:
  1.524
  Ödül Puanları:
  113
  Beklenen mensinizde en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.Mens öncesi yapılan test hatalı sonuç verebilir.
   
 4. BEYZA21

  BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  9.628
  Beğenilen Mesajlar:
  1.524
  Ödül Puanları:
  113
  Nasıl hamile kalırım ? Sayfamıza sıklıkla aldığımız sorular dan biri. Düzenli ilişkiye rağmen , 1 yılı aşkın süre de gebelik gerçekleşmediyse , mutlaka hekime gitmek gerekir. Hekim muayenesine çift olarak gitmeniz birlikte değerlendirilmeniz açısın dan iyi olucaktır. Yapılan tetkit ve muayene sonucun da herhangi olumsuz bir durum saptanmadıysa, bir kaç noktaya dikkat edip uygularsanız gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz. Gün aşırı birlikteliğe özen gösterin. Ovülasyon günlerinizi hesaplayın , yada eczaneden ovülasyon kitlerin den tedarik edin. Ovülasyon günlerin de birlikteliği sağlamak , hamile kalma şansınızı yükseltir. İlişki esnasın da tükürük, jel, kayganlaşırıcılar dan uzak durun .Ayrıca ilişki sonrası hemen kalkmayın.En az yarım saat ayaklarınızı yükseğe dikerek uzanın. Bu nokatalara dikkat ederseniz en kısa sürede gebeliği elde edersiniz..
   
  SadmiN bunu beğendi.
Bebek istiyoruz nasıl hamile kalırım ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. hamile kalmak istiyorum nasıl beslenmem lazım

  hamile kalmak istiyorum nasıl beslenmem lazım

  hamile kalmak icin ne yapmak lazim hamile kalmak icin vitamin gebe için beslenme beslenme istiyorum nasıl beslenmem lazım Bir aile olmaya karar verdiğiniz anda yapacağınız bir sağlıklı beslenme programı, gelecekte hiç şüphesiz çocuğunuza faydalı olacaktır. Sağlıklı beslenmek çocuğunuz doğmadan önce onun için yapacağınız en önemli şeydir...
 2. hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

  hamile kalmak istiyorum nasıl bir plan yapmalıyım

  hamile kalmak istemiyorum gebe kalmak istiyorum hamile istiyorum erkek çocuğa için ne yapmalı için ne yapmalıyım Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma çabasındaki çalışan çiftler için büyük önem taşıyor. Ama "Artık bebek sahibi olmanın zamanı geldi diyorsanız fazla vakit kaybetmeden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op....
 3. Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  Hangi Yöntemlerle hamile kalırım?

  hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için ne yapmalı,hamile kalmak için nelere dikkat etmeli,kolay hamile kalmanın yolları,hamile kalmak için yapılması gerekenler Gebelik isteyen her çift uygun zaman kavramını düşünmelidir. En uygun zamanın hangisi olduğu konusunda doktorlara veya uzmanlara danışmak gerekir. En uygun zamanın hangi zaman olacağı kuşluk vaktine, ayın pozisyonuna,...
 4. Nasıl hamile kalırım?

  Nasıl hamile kalırım?

  Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir. Uygun zaman Gebelik isteyen çiftler için cevaplandırılması...
 5. Emzirirken Hamile Kalırsam Nasıl Anlarım?

  Emzirirken Hamile Kalırsam Nasıl Anlarım?

  Bebekler için en sağlıklı besin şüphesiz ki anne sütüdür. Uzmanlar ilk 6 ay bebeklere sadece anne sütünü öneriyorlar. Bebeğin sağlıklı bir şekil de gelişimi için mutlaka anne sütüne ihtiyacı vardır. Bağışıklık sistemini güçlendiren anne sütü ayrıca bebeğin fiziksel ve ruhsal gelişiminde de büyük etkisi vardır. Halk arasın da bebeğinizi emzirirken hamile kalmazsınız diye söyler...

Sayfayı Paylaş