gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bebek masajı kilo aldırıyor+boy uzatıyor!

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

İZMİR (İHA) - Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen “Bebeklerde bebek masajının uyku süresine, büyüme-gelişmeye ve annelerde kaygı düzeyine etkisinin incelenmesi” konulu araştırma, masaj uygulamasının bebeklerin ağırlık ve boy artışları üzerine olumlu etkileri olduğunu ortaya çıkardı. Bornova Osmangazi Seher Şükrü Ergil Sağlık Ocağı'na izlem için gelen 15 günlük sağlıklı bebeklerden kontrol ve masaj gruplarına 30'ar bebek olmak üzere toplam 60 bebek ve annelerinin oluşturduğu bir örneklem üzerinde yapıldığını açıklayan Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr.Zeynep Conk, “Masaj uygulamasının bebeklerin ağırlık ve boy artışları üzerine anlamlı bir etkisi olduğu, ayrıca bebek masajlarının erkek bebeklerin ağırlık ve boy artışında kızlara oranla daha etkili olduğu saptanmıştır” dedi. Çalışmanın bebeklerde bebek masajının uyku süresine, büyüme ve gelişmeye ve anneler üzerindeki kaygı düzeyine etkisini ölçmek amacıyla gerçekleştirildiğini kaydeden Prof.Dr.Conk, “Masaj uygulamasının annelerin kaygı düzeyleri üzerinde de olumlu etkileri olduğu görülmüştür” diye konuştu.

Bebek masajı kilo aldırıyor+boy uzatıyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğe yapılan masaj onun boyunu uzatmada büyük faktör!

bebeğe yapılan masaj onun boyunu uzatmada büyük faktör!

ege Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir araştırmada, bebeklere doğumunun 15'inci gününden itibaren uygulanan masajın boy ve kilo artışı sağladığı, uykuyu düzenlediği ortaya çıktı. Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu öğretim üyesi Prof.Dr. Zeynep Conk yönetiminde Arş.Gör. Hatice Bal Yılmaz tarafından yürütülen dokuz ay süreli doktora araştırmasında bebek masajının faydaları incelendi....
  2. Bebeğe yapılan masaj boy uzatıyor

Bebeğe yapılan masaj boy uzatıyor

Ege Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir araştırmada, bebeklere doğumunun 15'inci gününden itibaren uygulanan masajın boy ve kilo artışı sağladığı, uykuyu düzenlediği ortaya çıktı. Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu öğretim üyesi Prof.Dr. Zeynep Conk yönetiminde Arş.Gör. Hatice Bal Yılmaz tarafından yürütülen dokuz ay süreli doktora araştırmasında bebek masajının faydaları incelendi....
  3. Dikkat! Bunlar Kilo Aldırıyor

Dikkat! Bunlar Kilo Aldırıyor

Neden kilo veremiyorum diyenler için cevaplar burada. Neler kilo aldırıyor, neden kilo veremiyorum gibi bir çok sorunun cevabını bu yazıda bulacaksınız. Kadınlara kötü bir haberimiz var ki kadınların obez olma riski erkeklere göre daha yüksek. İnanıyoruz ki kadınlar bunun da üstesinden gelecektir. Ebeveynler ve genler: Ebeveynlerden birini obez veya aşırı kilolu olması sizin obez olma...
  4. Kemik Suyu Boy Uzatıyor!

Kemik Suyu Boy Uzatıyor!

kemik suyu, kemik suyunun fayaları, kemik suyunun yararları Sevgili melekler, annelerimizden biliriz, kemik suyunun vücuda ne derece faydalı olduğunu. Hasta olana hemen kemik suyuna çorba yaparız, iyi gelir. Gribal enfeksiyonlarda üşütmelerde çorbamız hep hazırdır. Peki kemik suyunun bambaşka bir soruna daha çare olduğunu biliyor muydunuz? Kemik suyu çorbasında yer alan kıkırdaklarda bulunan...
  5. Makarna Kilo Aldırıyor mu?

Makarna Kilo Aldırıyor mu?

makarna kilo yapar mı, makarna kilo aldırır mı, makarnanın faydaları Sevgili melekler, bayanlar genelde pilav ve makarnadan ölesiye korkar, diyet listelerinde yer vermezler. Oysa pirinçden çok daha masum olan makarnanın kilo yapmasını sebebi makarnanın kendisi değil, eklediğimiz yağ ve soslardır. Halk arasındaki ‘makarna şişmanlatır’ inancının yanlış olduğunu söyleyen Diyetisyen Büşra...

Sayfayı Paylaş