gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

e vitamini nedir,e vitamini hangi besinlerde bulunur,kısırlık tedavisinde e vitamini,çocuk tedavisinde e vitamini,hamilelik için e vitamini,e vitamini hakkında bilgiler e.jpg

Ailenizi kurdunuz ve şimdi mutlu tablonuza bir de bebek eklemek istiyorsanız. Daha fazla E vitamini alarak bebek sahibi olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Yapılan araştırmalara göre bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin antioksidanlardan yardım alabileceği ortaya çıktı. Özellikle E vitaminin ve çinkonun bebek sahibi olma konusunda yardımcı olduğu 30’dan fazla yapılan araştırmayla kanıtlandı.

Uzmanlar erkeklerde üreme sorunları ile ilgili yürüttükleri araştırmalarda düzenli olarak antioksidan alan erkeklerin bebek sahibi olabilme ihtimallerinin almayan erkeklerden 4 kat daha fazla olduğunu açıkladılar. Ancak yine de kesin sonuçlar için daha fazla araştırma yapılması gerektiğini de sözlerine eklediler.

Her 20 erkekten birinde görülen üreme problemlerinin %80’inin oksidatif stresten kaynaklandığı ve sperm hücrelerinin hem sayısının hem de kalitesinin düştüğü belirtiliyor. Antioksidanlar hücre metabolizmasını koruyarak sağlıklı kalmalarını sağlar.

Araştırmalarda yapılan incelemelere göre özellikle erkeklerin düzenli olarak antioksidan almaları durumunda bebek sahibi olma şanslarının 4 kat daha yüksek olduğu gözlemlendi.
    E Vitamini (diğer adıyla Tokoferol), en önemli antioksidandır ve bağışıklık sistemi açısından pek çok fonksiyonda görev alan önemli bir vitamindir. Bu bölümde, E Vitamininin faydaları, önemi ve bulunduğu besinler, E Vitamini Eksikliği gibi sorularınıza yanıt bulmaya çalışacağız.

E Vitamininin Faydaları: E Vitamini çok güçlü bir antioksidandır. Hücre yapısının bozulmasını engeller. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. Kansere karşı koruyucudur. Damar sertliğini ve tıkanmalarını engeller. Cildi güzelleştirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz sağlığı için hayati önem taşır. Vücuda alınan ağır metaller, zehirli bileşikler, radyasyon ve bazı ilaçların yarattığı toksinlere karşı koruma sağlar. Yaşlanmaya bağlı hafıza kayıplarının (Alzheimer) önlenmesinde olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır.
    E Vitamini Hangi Besinlerde ve Nelerde Bulunur? Başta tahıllar olmak üzere ıspanak, kabak, lahana, marul gibi yeşil sebzelerde, zeytinyağı, balık yağı, fındık, ceviz, ton balığı, sardalye, yumurta sarısı, domates ve patateste bol miktarda bulunur. Özelikle bir avuç fındık günlük E Vitamini İhtiyacını büyük oranda karşılamaktadır.
    E Vitamini Eksikliği son derece ender görülmekle birlikte, E Vitamini eksikliğinde; başta kansızlık ve göz bozuklukları olmak üzere, kolay yorulma, yaraların geç iyileşmesi, cinsel isteksizlik ve kısırlık ortaya çıkabilir. E Vitamini eksikliği kalp hastalıkları ve kanser riskini de artırır. Ayrıca, vücutta su toplanmasına bağlı şişkinlikler görülebilir. Özellikle cinsel gelişimin hızlandığı ergenlik döneminde E Vitamini ihtiyacı yeteri kadar karşılanmalıdır.
    E Vitamini Fazlalığı: Normalde fazlası idrarla dışarı atıldığı için E vitamini fazlalığı çok ender görülür. Bununla birlikte aşırı dozlarda alınması bulantı ve ishal yapabilir.
    Günlük E Vitamini İhtiyacı: Bebeklerde 5 – 6 mg, 4 – 11 yaş arasındaki çocuklarda 7 mg ve 12 yaşından büyüklerde ise 8-10 mg. kadardır.

Bebek sahibi olmak için E vitamini kullanın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebek sahibi olmak için 14 ikna edici neden

bebek sahibi olmak için 14 ikna edici neden

Bebek sahibi olmak için 14 ikna edici neden! Kararınızı vermeniz için gerçekten ikna edici nedenlere mi ihtiyacınız var? Bebek sahibi olmanın gerçekten en büyüleyici yanı sevgidir, basit ve saf sevgi. Eşinizi, kendinizi ve bebeğinizi sevmeniz gerekiyor. Dikkate alınması gereken başka nedenler de var kuşkusuz. Esasında, bebek sahibi olmak insanlarda bir sürü özel, hatta sihirli, başka şartlarda...
  2. E vitamini bebeği astımdan koruyor

E vitamini bebeği astımdan koruyor

Hamilelikte E vitamini kullanılmasıyla astım hastalığı arasındaki bağlantı bir araştırma ile ortaya kondu. Araştırmaya göre, anne adayının hamileliğin özellikle ilk 16 haftasında E vitamini alması çocukta astım riskini azaltıyor. İngiltere’de yapılan son araştırma, hamilelik döneminde annenin E vitamini alması ile çocuğunun astım hastasılığına yakalanma olasılığı arasında birebir ilişki...
  3. bebek sahibi olmak istiyorum

bebek sahibi olmak istiyorum

merhaba bende bebek sahibi olmak istiyorum 2 aydır şuan regl dönemimdeyim kanamam var ama sırtımda ve kasıklarımda sancıda var hiç böyle olmazdı.çok merak ediyorum yardımmmmm
  4. Bebek Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Maske Tarifleri

Bebek Gibi Bir Cilde Sahip Olmak İçin Maske Tarifleri

bebek gibi bir cilt için bebek gibi bir cilde sahip olmak için bebek gibi bir cilt için maske Eğer bir cilt sağlık sorununuz yoksa, yumuşacık, pürüzsüz, bebek gibi bir cilde sahip olmak için düzenli yapacağınız bir bakım yeterlidir melekler :) Bu bakım için de öncelikle cildinizi temiz tutmalısınız. Bunun dışında uygulayacağınız maskeler bebek gibi bir cilde sahip olmanızı kolaylaştıracaktır....
  5. bebek sahibi olmak için hangi dualar okunmalı

bebek sahibi olmak için hangi dualar okunmalı

selam hanımlar eşimle yıllardır bebek sahibi olmak için uğraşıyoruz. Yer gök dua üzerine demişler acaba bebek olması için okunacak dualar hangileri yazarsanız sevinirim

Sayfayı Paylaş