gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bebek Ultrasonda Ne Zaman Görülür ?

Konu, 'Gebelik' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu bebek ultrasonda görülme zamanı hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, anne olmak isteyen bayanları en merak ettiği konuların başında gebe kalındığında bebeğin ne zaman ultrasonda görülebileceği gelir. Ultrasonda gözleriyle gördükleri zaman -hele de zor gebe kalmışlarsa- ancak içleri rahat eder. Biz de bu sayfamızda bu konuyla ilgili yetkili ağızların verdiği cevabı paylaşacağız..

Ultrasonda bebeğin gebeliğin 5. veya 6. haftasında görülmesi mümkündür.

Ultrason muayenesi karından ve vaginadan olmak üzere iki farklı şekilde yapılır. Gebeliğin 5. haftasında vaginal ultrasonda gebelik kesesinin görülmesi mümkündür. Eğer beklenen adetin üzerinden 1 hafta geçtiyse, yani bir hafta adet gecikmesinde vajinal ultrason ile (teknik adı Trans Vajinal Ultrason) gebelik kesesini görmek mümkündür. Karından bakılan (bildiğimiz abdominal ultrason) ultrasonda ise gebelik kesesinin görülebilmesi için gebeliğin en az 6. haftasında olmanız gerekmektedir.

Ultrasonda ilk olarak gebelik kesesi (gestasyonel kese) görülür. 5. ve 6. haftada bebeğin kendisi değil, gebelik kesesi görülebilir.

Gebeliğin ilk döneminde itibaren, gebeliğe has olan HCG hormonu (Human Choriyonik Gonadotropin) salgılanmaya başlanmıştır. Zamanla bu hormonun miktarları artmaya başlar. Öncelikle kandaki HCG miktarı, sonrasında da idrardaki HCG miktarı artacaktır. Gebelik testi yaparken idrardaki HCG miktarının belli bir düzeye erişmesi gerekir.

5. haftadan itibaren vaginal ultrason ile gebelik kesesinin görülebilmesi için kanda HCG hormonu değerinin 500-1000 IU/mL miktarına ulaşması gerekir. Karından yapılan ultrasonda ise HCG hormonu değerinin 5000 IU/ml değerine yükselmesi gerekir.

2. silence

silence Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    benımde 5 haftabegelıgım mevcut. dun once kırmızı kan geldi. hastanede çalışıyorum hemen doktorun yanına çıktım ve usg sonucu kese yerınde herhangı bır kotu durumun olmadığını soyledı. bugun kahverengiye cevırmıs bır akıntı geliyor. doktorla gorustum bu tur durumların 5-10 hafta arasında sıklıkla karsılasabılınecegını soyledı. elınden geldıgı kadar dınlen ayakta kalmamaya egılıp uzanmamaya ozen göster dedı. ama yıne de takıpte olmak gerekiyor.

Bebek Ultrasonda Ne Zaman Görülür ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ultrasonda bebek kesesi ne zaman görülür belli olur lütfen yardımmm !!

Ultrasonda bebek kesesi ne zaman görülür belli olur lütfen yardımmm !!

Ultrasonda bebek kesesi ne zaman görünür ne zaman görebilirim arkadaşlarım..Kızlar beta hcg değerim 118 çıktı daha yeni biliyorum ama doktora gideceğim pazartesi günü bebeğimin kesesi ne zaman görünür kaçınca haftada yani lütfen bana yardım eder misiniz ?
  2. Ultrasonda bebek kesesi ne zaman oluşur görünür

Ultrasonda bebek kesesi ne zaman oluşur görünür

kızlar bhcg değerim 695 olarakg örünüyor doktorum baktı ama kesesi yok dedi bende hamileliğin verdiği heyecanla ne zaman gelim diyemedim bi hafta sonra gel dedi acaba bu bhcg değeri ne olduğunda kese görünüyor bilgisi olan var mı ?
  3. Asılamadan sonra bebek ne zaman ultrasonda görülür?

Asılamadan sonra bebek ne zaman ultrasonda görülür?

aşılama sonrası bebek ne zaman görülür,aşılama sonrası ne zaman gebelik anlaşılır,aşılma sonrasında bebeği ultrasonda ne zaman görebilirim,aşılama sonrası bebeğin usg ile görüntülenmesi hakkında bilgiler Aşılama ile gebelik elde edilemezse (aşılama tutmazsa) adet kanaması sıklıkla aşılamadan 15-20 gün sonra başlar. Kendiliğinden adet kanaması (mens, regl) başlamazsa doktorunuza...
  4. Aşılamadan Sonra Bebeği Ne zaman Ultrasonda görürüm?

Aşılamadan Sonra Bebeği Ne zaman Ultrasonda görürüm?

aşılamadan sonra bebek ne zaman ultrasonda görülür,aşılama sonrası gebelik ne zaman anlaşılır,aşılama sonrası gebelik teşhisi,aşılamadan sonra gebelik belirtisi,aşılama sonrası hamilelik ne zaman belli olur Aşılama ile gebelik elde edilemezse (aşılama tutmazsa) adet kanaması sıklıkla aşılamadan 15-20 gün sonra başlar. Kendiliğinden adet kanaması (mens, regl) başlamazsa doktorunuza...
  5. Gebelik kesem görülmedi nedeni nedir?

Gebelik kesem görülmedi nedeni nedir?

Gebelik kesem görünmedi diyenlere nedenlerini bu konumuzda anlatıyoruz. Şimdi sizler ERKEN GEBELİK belirtilerini geçtiğinize ve hamile olduğunuza göre lütfen yazımızı takip ediniz. Bir çok kadının hayalidir anne olmak..Hamile olduğunu öğrenip buna inanamayan anne adayları hemen bir kadın doğum uzmanına koşar.Yapılan incelemeyle bebeğin kesesi bazen görülür bazen görülmez.Sağlıklı bir...

Sayfayı Paylaş