gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bebek Ve GÖbek TemİzlİĞİ

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

BEBEK VE GÖBEK TEMİZLİĞİ
    Bebeğinizin göbeği yaklaşık 10 gün sonra düşer. Bu sürede her gün bebeğinizin göbeğini temizlemelisiniz. Göbeğin mikrop kapmaması için göbek çevresini temiz bir pamukla dikkatli bir şekilde temizlemelisiniz. Göbek bağı düştükten sonra biraz kanaması normaldir. Eğer akıntı geliyorsa ya da şişerse doktara gitmelisiniz. GÖBEK DÜŞTÜKTEN SONRADA TEMİZLİĞE DİKKAT ETMELİSİNİZ.

Bebek Ve GÖbek TemİzlİĞİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin temizliği nasıl yapılmalı?

Bebeğinizin temizliği nasıl yapılmalı?

Bebeğinizin en önemli ihtiyaçlarından biri de banyodur. Hele de sevgi dolu sohbetlerle ve oyunlarla süslenmiş banyoları bebekler çok sever.Gerçi alışana kadar biraz zorluk çekersiniz ama daha sonra bu işten çok keyif alırsınız. Bebeğiniz büyüdükçe yıkanma ve temizlenme gereksinimi artacak,biraz daha pasaklı olacaktır. Yemekleri kendi yemeye başladığında saçlarına sürecek ,altını temizlerken...
  2. Yeni Doğan Bebeğin Temizliği

Yeni Doğan Bebeğin Temizliği

bebek kakası neden yeşil olur bebeğin kakası neden yeşil olur bebekler kaka yapar yenidoğan kaka bebek yaparsa BEBEĞİN TEMİZLİĞİ Bebeklerin altları dışında sık temizlenmeye ihtiyacı yoktur. Genellikle kordon düşünceye kadar bebeğin yıkanmaması önerilir. Banyo yerine vücudunu ıslak bezle silebilirsiniz. Bu sırada burun ve kulaklara kulak temizleme çöpü sokmayınız. İdrar ve kaka...
  3. bebeğim göbek fıtığı ne yapmalıyım

bebeğim göbek fıtığı ne yapmalıyım

göbek fıtığı ameliyatı kaç saat sürer göbek fıtığı ameliyatı ne kadar sürer 2 aylık bebekte bebeğimin göbeği dışarda Anne karnındayken, göbek halkasının içerisinden geçen damarlar, anne ile çocuk arasındaki bağı oluşturur ve çocuğun büyümesi için gerekli ihtiyaçları karşılarlar. Doğumla beraber bu damarlar, kendilerini saran...
  4. Kettle ve Temizliği

Kettle ve Temizliği

kettle, nedir, nasıl temizlenmelidir, modelleri, resimleri, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Kettle, yani elektrikli su ısıtıcısı günümüzde neredeyse her evde kullanılan bir mutfak eşyası. Elektrikli su ısıtıcılar, ısıtıcı aksamı direk olarak su ile temas ettiğinden dolayı suyu, ocak türü ısıtıcılardan çok daha hızlı kaynar hale getirir. Fakat suyun içinde bulunan...
  5. Banyo ve mutfak temizliği :((

Banyo ve mutfak temizliği :((

Selam melekler, bayram temizliğinin sonuna geldim sayılır. Banyo ve mutfak kaldı sadece :( Banyoda küvet ve duşakabin camı ayrı dert zemin ayrı dert :18: yer sürekli kirli gibi görünüyor rengi tam beyaz değil o yüzden sanırım.. neler neler kullandım memnun olamadım.. komşum cifin tüm yüzeylerini önerdi daha kullanma fırsatım olmadı kullanan varmı Siz neler kullanıyosunuz temizlik yaparken :grev:

Sayfayı Paylaş