gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bebekler ağlarken ne der

Konu, 'Bebek & Çocuk Hastalıkları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Araştırmalar, bebeklerin sıkıntı ve ihtiyaçlarına göre değişik şekillerde ağladıklarını gösteriyor * Acı çektiğinde: Keskin bir feryat, nefes almadan devam eden kısa periyod bir çığlık, içe doğru çekilerek ağlama. * Acıktığında: Düşen ve yükselen ses tonuyla kısa ağlama. Bebekler parmaklarını emer, yanaklarına vurur, annesi tarafından kucağa alınıncaya kadar bu ağlamasını kesmez.
    * Yorulduğunda: Uykusu geldiği zaman yumuşak şekilde, tıpkı şarkı söyler gibi ritmik bir şekilde ağlar.
    * Sıkıldığında: Yankı yapan bir ses tonu. Bu durumda ağlamasını kucağa alınıncaya kadar kesmez.
    * Rahatsız olduğunda: Huysuz ve aksi bir ses tonu. Bu ağlama türünde bebeğin altını ıslattığı, üşüdüğü, terlediği mesajları alınabilir.

Bebekler ağlarken ne der konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Toprak - Şu Dere Aka Aka

Deniz Toprak - Şu Dere Aka Aka

Şu Dere Aka Aka Gİdİn Gİdİn Dİbİnde Kum Kalmadi Ama YÜzÜne Baka Baka Gelİn Gelİn GÖzÜmde Nur Kalmadi Aman Bİrİlerİ Bİr Gerİ YavaŞ YavaŞ Gel Berİ Gerdandan Akan Terİ Koy Kadehe Ver Verİ ÖlÜyorum Yaniyorum Yandirma Gelİn Benİ Ördek İsen GÖle Gel Gelİn Gelİn Şahİn İse Kola Gel Aman Hakİkatlİ Yar İsen Gelİn Gelİn El EttİĞİn Yere Gel Aman Bİrİlerİ Bİr Gerİ YavaŞ YavaŞ Gel Berİ Gerdandan Akan...
  2. Ne Dersin ?

Ne Dersin ?

Sarılsam şöyle sımsıkı .. İçimi döksem biraz, rahatlarım belki .. Dinler misin beni ? Ağlarsam darılmak yok ama .. Kıyamazsın bilirim, bu seferlik izin ver .. Kalemimin ucuna dizildi cümleler .. Ve orada kaldı .. Tıpkı beynimden süzülüp, dilimin ucuna takılanlar gibi .. Onlar da oraya hapsoldu tarafımdan .. Susmak, kabullenmek sayılır ya bazen .. Susuyorum ben de, "...
  3. Neden Ağlarız

Neden Ağlarız

İlk kez doğduğumuzda ağlarız. Ağlarız çünkü karnımızın doyması ve rahatımızın sağlanması için tek yapabildiğimiz budur. Gözyaşı gerçeği Doğumlarda, ölümlerde, iyi veya kötü haberlerde, bazen bir film izlerken, gözyaşlarımız süzülür... Women’s Health dergisi, işte bu gözyaşlarıyla ilgili bilinen ve bilinmeyen bazı gerçekleri derledi. Vassar College Psikoloji Profesörü Randy Cornelius,...
  4. bebek sürekli ağlarsa neleri kontrol etmeli?

bebek sürekli ağlarsa neleri kontrol etmeli?

bebek hastalıkları bebekler neden ağlar Selam kızlar Bebekler herzaman boşa ağlamaz belkide bir rahatsızlığı vardır ve bize onu anlatmak istiyordur Peki ağlayan bir bebekte neleri kontrol etmek gerekir •Öncelikle bedensel güvenliğini ve solunumunu kontrol edin. •Parmaklarını kontrol edin, parmaklar pembe ve sıcak olmalıdır. Parmaklara dolanan kıl veya saç, ağrı kaynağı olabilir....
  5. Eski Kitaplığınızdan Kızınıza Bebek Evi Yapmaya Ne Dersiniz...

Eski Kitaplığınızdan Kızınıza Bebek Evi Yapmaya Ne Dersiniz...

Kitaplıktan Bebek Evi Yapımı Kitaplıktan Bebek Evi Nasıl Yapılır Kitaplıktan Barbie bebek evine Kullanmadığınız kitaplığınızdan kızınıza bir bebek evi yapabilirsiniz.Her kız çocuğunun bayıldıklarındandır Barbie ve Barbie bebek evi. Yıllar geçti ama hala her çocuğun sevdiği ve sürekli piyasası olan bir oyuncak olarak kaldı. Hal böyleyken kullanılmayan kitaplıktan bir Barbie bebek evi...

Sayfayı Paylaş