gebe
  1. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63

Bebekler ağrıyı daha çok hissediyorlar

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

bebek.jpg İngiltere'de yapılan bir araştırma, bebeklerin ağrıyı yetişkinlerden daha şiddetli bir şekilde hissettiklerini ve bu duruma ağlayarak tepki gösterdiklerini ortaya koydu.

Yenidoğan bebeklerin sık sık ağlamasının birçok nedeni olabiliyor. Ancak yapılan bir araştırma, henüz birkaç günlük bebeklerin ağrıyı yetişkinlerden daha şiddetli hissettiğini ve bu duruma da sadece ağlayarak tepki verdiklerinin ortaya koydu.

Dile getiremedikleri için ağlıyorlar

Herhangi bir ağrıyı yetişkinlere göre daha şiddetli hisseden bebekler, canlarının acıdığını söyleyemedikleri için tepkilerini ağlayarak veriyorlar. İngiltere'deki Oxford Üniversitesi’nde bir grup uzman, bebeklerin ağrı ve acıya karşı ne kadar hassas olduklarını bir araştırmayla mercek altına aldı. Araştırmaya 10 yetişkin ve 10 küçük bebek katıldı. Gelişmiş görüntüleme tekniklerinin kullanıldığı araştırmada, ağrı ve acıya karşı hassasiyetle beyin aktivesi arasında ilişki kurulmaya çalışıldı. Araştırmada birkaç günlük bebeklerin, düşünülenin aksine, ağrıyı yetişkinlerden daha şiddetli hissettiği sonucuna varıldı.

Bebekler ağrıyı daha çok hissediyorlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kendini çok kötümü hissediyorsun

kendini çok kötümü hissediyorsun

http://bygezgin.free.fr/eylence/yag.htm yazıya tıkla büyük harfle yaz
  2. Kendimi Çok Dişi Hissediyorum

Kendimi Çok Dişi Hissediyorum

demet şener kilo ibrahim kutluayın hayatı demet şener doğum yaptı hamilelikte kaç kilo aldı boyu Kendimi Çok Dişi Hissediyorum Milli basketbolcu İbrahim Kutluay’ın eşi eski Türkiye Güzeli Demet Şener Kutluay, 17 aylık kızı İrem ile birlikte objektifler karşısına geçti. Eski Türkiye güzeli Demet Şener Kutluay, 17 aylık kızı İrem ile Kelebek objektifinin karşısına geçti.Milli basketbolcu...
  3. kendimi çok yalnız hissediyorum :(

kendimi çok yalnız hissediyorum :(

off off melekler kendimi o kadar yorgun bıkmış yalnız hissediyorumki şu sıra sanki herşey üstüme geliyor gibi :( çevremde o kadar çok insan arkadaşım varken ben onların için de kaybolup kendimi yalnız hissediyorum.. hiç birşey yapmak istemiyorum saatlerce yatıp sadece duvarları seyrediyorum ve ne düşündüğümü bile bilmeden :( bu böyle daha ne kadar sürer bilmiyorum kendimi biran önce toplamam...
  4. Çok kötü hissediyorum

Çok kötü hissediyorum

. ben baştan anlatıyım olayı. birisinden hoşlanıyordm. ben hoşlandgmı belli ettim. oda belli etti gibi. geliince görüşelim dedi. geldi sınav zamanında sınavlara girdi gitti. mesajlaşırken tesadüf öğredm. ben şimdi gidiyorum tatil için dedi. çıldırdım. hani görüşecktk. bişiy demeden çekip gidickmiş. şimdi ben bunun üstüne ev arkisini ekledim. ama öylesi,ne ekledim yanlş alamış olabilirmi...
  5. Hangi Yaşta Hangi Ağrılar Daha Çok Görülür ?

Hangi Yaşta Hangi Ağrılar Daha Çok Görülür ?

yaşlara göre ağrılar,neden heryerim ağrıyor,hangi yaşta hangi ağrı olur,ağrılar yaşa göre değişiyor mu,baş ağrısı hangi yaşta daha sık olur,ağrı çeşitleri,ağrıların yaşla ilgisi var mı,vücut ağrıları yaşa göre değişir mi,hangi yaşta nasıl ağrı olur,yaşa göre ağrı çeşitleri,hangi yaşta en çok hangi ağrı olur, 30 Yaşından Sonra Görülen Ağrılar Baş ağrısı: 30 yaş döneminden sonra stres...

Sayfayı Paylaş