gebe
  1. sky35

sky35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

bebekler için ayakkabılar...

Konu, 'Bebeğimiz Ve Gelişimi' kısmında sky35 tarafından paylaşıldı.

bebekler için ayakkabı bebekler için ayakkabılar şirinler ayakkabı 6 aylık bebek ayakkabısı [​IMG]

Bebek için ayakkabı alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Bebek ilk adımını attığında yaklaşık 186.000 kilometrelik bir yolculuğa başlar! Bir insan ömrü boyunca yaklaşık bu kadar mesafeyi yürür. Bebeğin ayaklarına özen göstermek, bu uzun yolculuk sırasında sorunlar yaşamasını önlemeye yardımcı olur.

Uzmanlar ayakların normal bir şekilde gelişmesi ve güçlenmesi için küçük çocukların iç mekanlarda çıplak ayakla veya kaymaz çoraplarla dolaşmasını tavsiye ediyorlar.

Küçük ayaklara ayakkabı giydirme zamanı geldiğinde ise, anne-babaların esnek ancak ayak kemik ve kaslarının doğru gelişimini destekleyen ve aynı zamanda da rahatlık ve denge sağlayan ayakkabıları tercih etmeleri gerekiyor.

Doğru ayakkabı nasıl olmalı?

Yürümeyi zorlaştırabilecek sert, esnemeyen ayakkabılardan kaçının.

Çocukların ayakları hızla büyür; her üç-dört ayda bir ayaklarının ölçülmesi ve yeni ayakkabıların alınması gerekir.

Ayakkabı alırken her iki tekini de deneyin ve daha büyük olan ayağa en iyi uyan ayakkabıyı alın.

Denetirken ayağına ayakkabıları giydirirken kullanacağınız çoraplarla aynı türden bir çorap giydirin.

Çocuğunuz yeni bir ayakkabıyı bir süre giydikten sonra ayaklarında herhangi bir kızarıklık ya da hassasiyet olup olmadığını kontrol edin.

Parmak uçları ile ayakkabının burnu arasında parmakların hareket edebileceği, yaklaşık başparmak genişliğinde bir boşluk kalmalı.

Ayakkabının herhangi bir noktadan baskı ya da tahrişe yol açıp açmadığını anlamak için çocuğu mağazanın içinde biraz dolaştırın.

Deri ayakkabıları tercih edin. Naylon, plastik ya da kauçuk gibi sentetik malzemeler ayağın havalanmasına izin vermez ve bu da mantar enfeksiyonları ve tırnak sorunlarına yol açabilir.

Ayakkabının yüzünün çocuğun parmak ve tırnaklarına baskı yapmamasına dikkat edin

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bebekler için ayakkabılar...
    teşekkürler

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

bende oğluma alıcam bunlardan.teşşekürler paylaşım içinn

4. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

ay cok sirinler yazida cok guzel tesekkurler

5. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ayy çok tatlılar yaa:)

6. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]çok şiker yahu

7. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    hepside çok güzeller canım

8. jnevin

jnevin Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    0
bebekler için ayakkabılar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebekler için topuklu ayakkabılar

Bebekler için topuklu ayakkabılar

çocuklar için topuklu ayakkabı çocuk topuklu ayakkabı çocuk ayakkabıları ayakkabılar ayakkabılar ABD ve İngiltere'de altı aylık bebekler için üretilip satışa çıkarılan topuklu ayakkabı reklamı, bebekleri "seks objelerine dönüştürdüğü" gerekçesiyle ebeveynleri çileden çıkardı İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre bebekler için pembe ve siyah renklerin yanı sıra zebra ve leopar...
  2. Bebek Ayakkabıları

Bebek Ayakkabıları

bebek ayakkabıları çocuk ayakkabilari bebek ayakkabı ayakkabısı ayakkabilari Oyy yerim ben bunları giycek o bebeişleri.. çok şekerler ya küçücük baksanıza.. aklıma küçük emrahın kardeşi gülcanın kırmızı papuçları geldi :D hahaha bunlara bayıldım :D :) çok şekerler değil mi ama :)
  3. Bebeğinizin İlk Ayakkabıları...

Bebeğinizin İlk Ayakkabıları...

bebeğinizin ilk ayakkabıları, nasıl olmalı, özellikleri, şekli, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bebeğinizin ilk adımlarını atacağı ayakkabılarını seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları biliyor musunuz? • Günün sonuna doğru ayakkabınızı alın. Sabah ayakları daha rahatlamış olduğundan gün sonuna doğru %5 oranında genişlemiş...
  4. Bebekleriniz İçin İlk Adım Ayakkabıları 2012 Modelleri

Bebekleriniz İçin İlk Adım Ayakkabıları 2012 Modelleri

ilk adım ayakkabı modelleri ilk adım ayakkabısı bebek ayakkabıları Sevgili melekler, bebeğinizin ilkleri hiçbir zaman unutmayacağınız detaylar olacaktır. Bunun için kameranız elinizde gezer, ilk sözcüğünü yakalamak, ilk adımını kaydetmek için elinizden geleni yaparsınız. İşte o anlarda minik bebeğinizin ayağını rahat ettirecek ilk adım ayakkabı modelleri ile bu sayfamızda sizlerleyiz. İlk...
  5. Nike Bebek Ayakkabıları :)

Nike Bebek Ayakkabıları :)

2014 Yılının kış ayına girerken miniklerimizin ayaklarını Nike'lar ısıtsın isterseniz eğer bu ciciler tam bebeklerinize uygun diyorum :)) nike modelleri, bebekler için nike ayakkabılar, bebek ayakkabıları, bebek spor ayakkabıları, spor ayakkabılar

Sayfayı Paylaş