gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebekler için epilepsi belirtilerini sormak istiyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ailede epilepsi hastası var ve bu hastalık çok kötü. Bir arkadaşım epilepsinin genetik olduğunu söylüyor. Bilgim yok, acaba bebeklerde epilepsi varsa bekirtileri nasıl oluyor, lütfen yazın.. :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    En sık çocukluk çağında, özellikle de 0-1 yaş arasında ortaya çıkıyor. Çocukluk çağındaki epilepsi tüm vücutta kasılma/atma, çenenin kitlenmesi ve ağızdan köpük gelmesi gibi belirtilerle seyreden büyük nöbetlerle gerçekleşebileceği gibi; tanınması zor ve kısa süren küçük nöbetlerle de ortaya çıkabiliyor.
    Bebeklerde epilepsi neden olur:

Bebeklerde epislepsi için kesin nedenler vermek mümkün olmamakla beraber beyni etki eden bir çok rahatsızlık epilepsiye sebep olabilmektedir. Bunlar şöyle sıralanabilir. Birinci anne karnında başlayan risk faktörlerini tüm yaşam boyunca devam etmektedir. Doğumun zor geçmesi, travmatik durumlar, tümör, Alkol kullanımı, gebelik üzerinde olumsuz etkisi olan ilçalar.

Bunların yanında kalıtsal nedenler. Bebeklerde yüksek ateşin sebep olacağı beyinde doku bozuklukları epilepsi nöbetlerine neden olabilmektedir.

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Genetik degil genetik olsaydi bendede olurdu.Ayrica epilepsi bi zamana kadar sonra kendi kendine yavasliyor ve geciyor..Rabbim vermis iste..Bu hastalikla ilgili cok arastirdim annem epilepsiydi cok sükür atlattik insallah sizde atlatirsiniz gecmis olsun..

bebekler için epilepsi belirtilerini sormak istiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sormak

Sormak

Birine bir yer sormak iz peşinde olmaya, Bir konu sormak öğrenci olmaya ya da işte sebata, alçakgönüllü olmaya delalet eder.
  2. Birşey sormak istiyorum.

Birşey sormak istiyorum.

Benim nickimin altında Melek yazıyor.30 mesaja gelince melek oldum.Acaba uzman melek,profesyonel melek ve bizim melek ünvanları kaç mesajla sınırlıdır?:confused:
  3. epilepsi

epilepsi

mrb arkadaşlar ben ecrin 24 yaşındayım bende sizlerle başımdan geçen bi hastalığı paylaşmak istedim. 22 yaşındaydım (çalışıyorum bu arada özel bi firmada )sürekli baş dönmeleri dalıp gitmeler bi konuyu tartışırken konunun yarısında başlıyo konu bitiyo ben farkında değilim 1 böyle 2 böle derken nöbetler başladı.ilk başlarda umursamadım yorgunuktan deyip geçeiştirdim ama nöbetler sıklaştı...
  4. bir şey sormak istiyorum :(

bir şey sormak istiyorum :(

merhaba kızlar benim sorum şu erkek arkadaşınız hiç haber vermeden aniden ailesinin yanına memleketine gitse,orda size mesaj atıp 'aşkım ben senden gizli bişey yaptım söylemeye korkuyorum annemin yanına geldim' dese ne yapardınız? ne düşünürdünüz? nasıl bi tepkiniz olurdu? daha önceden de birtakım sorumsuz davranışları olan biri bu erkek arkadaş.
  5. Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım

Erkek bebek istiyorum ne yapmalıyım

Bir bebek sahibi olmak bazen yıllar alsa da bazen de kısa bir sürede hamilelik gerçekleşebiliyor. Eğer anne ve babanın herhangi bir sağlık sorunu yoksa gebelik istendiği zaman gerçekleşebiliyor. Tabi en başta Allah'ın izni ile demek en doğrusu olacaktır. Şu unutulmamalıdır ki bebeğinizin cinsiyeti ne olursa olsun öncelikle önemli olan bebeğinizin sağlığı ve hayırlı bir evlat olmasıdır. Ama...

Sayfayı Paylaş