gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Bebekler İçin Vitaminli Çorba

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çocuk çorbaları vitaminli çorbalar bebekler için kemik suyu çorbası bebeklerin sevdiği çorbalar vitaminli bebek çorbaları Kullanılacak Malzemeler 1 BARDAK KAYNATILMIŞ KEMİK SUYU
    1 KÜÇÜK PATATES
    1 KÜÇÜK HAVUÇ
    YARIM ENGİNAR
    1/4 KEREVİZ
    5-6 DAL MAYDANOZ (SAPLARI İLE)
    5-6 DAL DEREOTU (SAPLARI İLE)
    1 TATLI KAŞIĞI ZEYTİNYAĞI
    1 BARDAK ILIK SU
    1 YEMEK KAŞIĞI PİRİNÇ YADA BULGUR
    1 TATLI KAŞIĞI İRMİK
    Hazırlanma Şekli
    ILIK SU VE KEMİK SUYU TENCEREYE KONULUR. İÇİNE İYİ YIKANMIŞ VE TEMİZLENMİŞ PATATES,HAVUÇ,ENGİNAR,KEREVİZ,MAYDANOZ VE DEREOTU KONULARAK PİŞİRİLMEYE BIRAKILIR. KAYNAMAYA BAŞLAYINCA PİRİNÇ VE İRMİK KONULARAK KARIŞTIRILIRVE PİŞİRMEYE DEVAM EDİLİR. TÜM SEBZELER YUMUŞAYINCA ATEŞTEN ALINARAK ILINMASI BEKLENİR. UYGUN ILIKLIĞA GELDİĞİNDE EL BLENDIRI İLE PÜRE HALİNE GETİRİLİR. ÜZERİNE ZEYTİNYAĞI İLAVE EDİLEREK MİNİK MAMA KAVANOZLARINDA BUZLUKTA MUHAFAZA EDİLEBİLİR.
    BEN GENELDE 3 GÜNLÜK PİŞİREREK BUZLUKTA SAKLIYORUM. YEDİRECEĞİM GÜN SABAHTAN ÇIKARIP ÇÖZÜLMESİNİ BEKLİYORUM. TEKRARDAN ATEŞE KOYMAK YERİNE KAYNAR SU DOLU BİR KABIN İÇİNDE ISITARAK BEBEĞİME YEDİRİYORUM. EN SEVDİĞİ ÇORBA BU. HEM LEZZETLİ, HEM ÇOK BESLEYİCİ.
    BEBİŞLERE AFİYET, SAĞLIK OLSUN
    ALıntı

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebekler için hazırlanan sebze çorbası tarifleri içinde en aklıma yatan bu oldu. Beğendim, bu tarifi uygulayacağım dilerim fındık kızım da beğenir. Tarif için teşekkürler

3. klimasudanucuz

klimasudanucuz Forum Okuru

süperrrrrrr bende beğendim tarifi kuzuma yapıp yedireceğim inş benim oğlanda severek yer

Bebekler İçin Vitaminli Çorba konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğiniz için semizotu çorba tarifi

bebeğiniz için semizotu çorba tarifi

bebeklere semizotu bebekler icin semizotu çorbası çorbası bebeklere Semizotu Çorbası 200 gr semizotu 1 orta boy rendelenmiş patates 1 orta boy rendelenmiş domates 1 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1,5 su bardağı sıcak su 1 yemek kaşığı zeytinyağı...
  2. bebeğiniz için mercimek çorba çeşitleri

bebeğiniz için mercimek çorba çeşitleri

bebek çorba çeşitleri mercimek çorbası çeşitleri çorba resimli bebekler için Mercimek Çorbası-1- İçindekiler 1 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1 su bardağı su 1 çay kaşığı sıvı yağ Yapılışı Mercimek ayıklanır, yıkanır ve kaynamakta olan suya salınır....
  3. Bebekler İçin Harika Çorba Tarifleri

Bebekler İçin Harika Çorba Tarifleri

kemik suyu bebeklere ne zaman verilir bebeklere kemik suyu ne zaman verilir Sevgili meleklerim, bebeklerimizin beğener yediği çorbalardan sizlere tarifler vereceğiz. Dilerseniz yine kendi oluşturduğunuz özel çorba tariflerini diğer arkadaşlarımızın öğrenip bebeklerine yapması için bizlerle paylaşabilir, bu yazının altına yorum olarak atabilirsiniz. Sebze Çorbası-1- İlk haftadan sonra hafta...
  4. bol vitaminli 1 yaş çorbamız

bol vitaminli 1 yaş çorbamız

vitaminli bebek çorbaları 1 yaş çorbaları 1 yaş bebek çorbası ben bebişime bayadan beri bunu yapıyorum sizlede paylaşmak istedim 1 kilo ıspanak 1 kilo brokoli 5 tane patates 5 tane havuç 3 tane kabak 4 tane enginar yarım tavuk göğüsü yarım kilo kıyma 1 su bardağı prinç 1 su bardağı irmik 1 su bardağı bulgur 250 gram tereyağı bunları temizliyom doğruyom bir tutam şekilde buz dolabı...
  5. Bebekler İçin Vitaminli Elmalı Tatlı

Bebekler İçin Vitaminli Elmalı Tatlı

bebekler için tatlı tarifleri, bebek menüleri, bebek tatlıları Bebekler için en vitaminli besin kaynagı ilk 6 ay sadece anne sütüdür. Ek besine geçiş döneminden sonra bebekler için özel çorba ve tatlı tarifleri ile bebeğinizin beslenmesine takviye yapabilirsiniz. 8 ay ve üstü bebekler için vitaminli elmalı tatlı tarifi ile bebeğinizin de çok seveceği bir besini hazırlamış oluyorsunuz. Elmalı...

Sayfayı Paylaş