gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Bebekler için yoğurt nasıl yapılır?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

bebekler için yoğurt tarifi,bebekler için yoğurt yapma,bebeğe yoğurt nasıl yapılır,yoğurt nasıl yapılır,yoğurt tarifi,yoğurt hakkında bilgiler Sütün yeterince sıcak olmaması yoğurdun mayalanmasını engeller. Aynı şekilde süt çabuk soğursa mayalanma olmaz, dolayısıyla üstünü çok sıkı kapatmanız gerekir. Kışın radyatörlerin üzerinde bekletebilirsiniz, yazın da yavaş soğuması için çelik tencere kullanabilirsiniz. Sütü mayalanmaya bıraktıktan sonra hareket ettirmemek gerekir.

y.jpg

Tarif

100cc süt

1 çay kaşığı yoğurt mayası

Sütü kaynatın ve 36-37 dereceye kadar soğumasını bekleyin. Yoğurt mayasını 1-2 kaşık sütle sulandırarak ekleyin ve yavaşça karıştırın. Tencereyi hareket ettirmemeye özen göstererek kapağını kapatın, iki kat battaniyeye sarın ve sıcak bir ortamda mayalanmaya bırakın. Kımıldatmadan 3-4 saat bekletin. Daha sonra buzdolabında 2-3 saat dinlendirin.

Bir yaşa kadar inek sütü önerilmediği için yoğurdu mama ile hazırlayabilirsiniz.

100ml hazırlanmış hazır mama (3 ölçek toz mama ve 90cc su)

1 çay kaşığı yoğurt mayası

Hazırladığınız mama ılık iken (yaklaşık 43-44°C), biraz sıvı mama ile karıştırdığınız yoğurt mayasını ekleyin. 3-4 saat sıcak bir ortamda mayalanmaya bırakın.

Bebeğiniz 12. ayını doldurduktan sonra süt ile yoğurt hazırlayabilirsiniz. İnek sütü alerjisi olan bebek ve çocuklar için keçi sütü veya hipoalerjik özel mamalarla yoğurt hazırlayabilirsiniz.

Bebekler için yoğurt nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebekler İçin Yoğurt Tarifleri

Bebekler İçin Yoğurt Tarifleri

bebeklerde yoğurt kullanımı Biz insanların gelişimi için süt ve süt ürünlerinden yapılmış besinlerin kullanımı inanılmaz önem taşımaktadır. Özellikle bebeklerimizin sağlıklı beslenmesi ve gereken besinleri almasında yoğurt önemli bir rol oynamaktadır. Hani belki tek başına yoğurdu tüketemez bebekler ( genelde böyledir yemezler ) şimdi bebeklerin seveceği ve afiyetle yiyeceği yoğurt tarifini...
  2. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır?

yoğurt, evde nasıl yapılır, ev yapımı, mayalanması, anlatımı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yoğurt en faydalı gıdalardan biridir şüphesiz.Özellikle evde yapılan yoğurt katkısız olması açısından daha kıymetlidir.Şimdi sizlere doğal, katkısız ve lezzetli yoğurdun tadına varabilmeniz için ev yapımı yoğurdun tarifini veriyorum: Malzemeler 1 Litre Süt 1...
  3. Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır?

Yoğurt Maskesi Nasıl Yapılır? Arkadaşlar cildim için yoğurt maskesi yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum siz biliyorsanız yapılışını yazın
  4. Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır

Evde Yoğurt Nasıl Yapılır Evde Yoğurt Nasıl Mayalanır Evet Evde Yoğurt Yapılışı Yoğurdunu evde kendi yapmak isteyenler, kendi mayaladığı yoğurdu yemek isteyenler, işte size evde yoğurt yapmannı inceliklerini içeren bilgiler Melek'ler; Öncelikle aldığınız sütü güzelce kaynatıyorsunuz sütünüz kaynamaya başladığında taşmaması için içerisine çelik bir kepçe koyarsanız taşmaz diye biliyorum...
  5. kutu sütten yoğurt nasıl yapılır?

kutu sütten yoğurt nasıl yapılır?

selam herkese.... sorum şu: kutu sütten yoğurt mayaladım tutmadı, nerde hata yapmış olabilirim? açık sütten zaten hep yoğurt yapıyorum aslında,ama kutu sütle olmadı nedense ?

Sayfayı Paylaş