gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Bebekler mamayı neden reddeder

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

bebeğim mamayı reddediyor Bebeğiniz mamayı istemiyorsa işte yapmanız gerekenler
    Bunun nedeni yeni bir tat ya da sütten farklı yapıda bir yemek yemeğin sıcak olması bebeğin susaması ya da yalnızca dikkati çekmek istemesi olabilir.Bebeğe farklı biçimde hazırlanmış çeşitli yiyecekler verilerek farklı tatlara alışması sağlanmalıdır.

Bebekler mamayı neden reddeder konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek Yemeyİ Reddederse

Bebek Yemeyİ Reddederse

BEBEK YEMEYİ REDDEDERSE Katı yiyeceklere başlandığında genellikle bebekler şu bilinen kuralı izler; şüphedeyse, yediklerini kusar. Katı yiyeceklere yeni başlayanlar doğal olarak yeni tadlara, niteliklere ve katı beslenmenin metoduna değişken bir tavır sergilerler. Bir hafta isterler, diğer bir hafta istemezler. Böyle bir durumda size aşağıdaki önerileri sunuyoruz : Kaşık olarak parmak ucunuzu...
  2. Bebekler ek gıdayı neden reddeder

Bebekler ek gıdayı neden reddeder

Ek gıdaya başladığında bebekler ek gıdayı neden reddeder? Bebekler yeni gıdaları önceleri kusar, etrafa saçarlar hatta bazen inatlaşırlar. Besleme saatleri kabusa dönüşebilir. Sizin bebeğiniz de böyleyse şunları deneyiniz: Kaşıkla yemeyi istemiyorsa, kaşık yerine parmak ucunuzu kullanın, tabii iyice yıkayarak. Besini parmak ucunuza alıp parmağınızdan yediriniz. Bebek parmak ucunuzu memeye...
  3. Bebekler için mamalar

Bebekler için mamalar

sebze çorbası İlk haftadan sonra hafta hafta ilaveler yapılarak hazırlanır.3 fincan su, bir tutam tuz, 2 orta boy havuç, 1 orta boy patates 45-50 dakika ağzı kapalı kapta pişirilir. Düdüklü tencere kullanılıyorsa 1 fincan su ile 10-15 dakika pişirilmesi yeterlidir. Süzgeçten aktarılarak hiç ezmeden sebzelerin suyu bir kaba alınır. 1 çay kaşığı irmik ilave edilerek 5 dakika...
  4. Bebek mamalarında nelere dikkat etmek gerekir?

Bebek mamalarında nelere dikkat etmek gerekir?

Anne sütünün faydaları Mama ne zaman verilmeli Merhaba kızlar Tabiki hereyden önce anne sütü gelir Ama bazen anne sütü yetersiz kalır yada hiç gelmeyebilir Anne sütü olan durumlarda mutlaka il 6 ay anne sütü vermeli hem emzirmek annenin kilolarından kurtulmasınıda sebep oluyor Peki mama vermeye mecbuz kalırsak nelere dikkt edilmeli sizler için araştırdım beğine süt veremeyen ya da sütü...
  5. bebeğime hangi mamayı verebilirim?

bebeğime hangi mamayı verebilirim?

Merhabalar. Ben bı konuda kararsız kaldım bebeğime mama vericemde ona aptamil yoksa humana mı versem bu konuda tecrübeli annelere danışmak istedim.

Sayfayı Paylaş