Bebekler Neden Ellerini Emerler

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Bebekler Neden Ellerini Emerler
bebekler neden ellerini emerler
Bebekler Neden Ellerini Emerler yada neden emerler ? Hiç düşündünüz mü :)

Bu konu hakkında neti araştırdım ama çok fazla bir bilgiye ulaşamadım. Aslında bebeklikten çıkmış ve 3-10 yaş arasındaki çocukların ellerini emmesiyle ilgili bağzı açıklamalar olsada bebeklerle ilgili net bir bilgi yok.
14d6decde0a001.gif

Şimdi şöyle yapıyoruz. Katılımla bu konuya kendi aramızda açıklık getiriyoruz.

Bence yeni doğan bebek, hep aç olma içgüdüsüyle parmaklarını emer ? Ya sizce ?

Bence emzik nasıl çekiyorlarsa o nedenlede parmaklarını emiyorlar.Doğuştan verilen iç güdüsel birşey olsa gerek.Bide biraz büyüyüncede derler diş çıkarıyor ondan :) bende merak edıom aslında nie die.Tşkler paylaşım için katılım olsa anne adaylarından onlar çözmüştür işi belki :):)

Yeğenim Şara doğduğunda, hemşire ilk kucağımıza verdiğinde onu parmaklarını emiyordu cuk cuk cokkk diye :D:D Bir süre böyle emdi durdu, dokdor anne ayılmış mı diye kontrole geldiğinde hala emiyordu ama nasıl bir ses çıkıyor cuk cukk cukkk diye :D:D Dokdor bebeğide kontrol edince haliyle gördü ve gülümsedi bu minik çok aç, annesinin ayılmasını beklemeyin, iki kaşık şekerli su verin dedi :D:D

Kısacası; bebeklerin ellerini emmesi aç olmalarından kaynaklı, ben o yaşadığımız olaydan bunu anladım :)))

Gebelik kontrolü için doktora gidip ultrasona girdiğimde bebeğimin genel olarak elleri hep ağzında sanırım oda ellerini emiyor :Daç bırakmamaya çalışıyorum elimden geldiğince boğazım boş durmuyor ama artık nedense bebişim ne zaman ultrasonda görsek parmağını emiyor kuzucum benim:)

Benim bebeşim 3 aylıkve sürekli elini emiyor kilosuda gayet iyi ama neden emiyor

benim bebeğimde 6aylık ve yaklasık 1ay once basladı ellerini emmeye bence hem ac olduklarında hem dişleri oluşmaya başladığı için emiyorlar ama çok tatlı oluyorlar ya :):):)

Geri