gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bebekler TV İzlemeli mi?

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Bebekler TV İzlemeli mi? Son zamanlarda, TV’de bebeklere yönelik kanallar veya programlar, bebeğinizi olumlu etkilediği söylenen özel DVD’ler belki de anne baba olarak sizlerin de kafasını karıştırıyor olabilir. Acaba gerçekten bunları izlemek, bebek için yararlı mı? Bebeğinizi bunlardan mahrum bırakmamalı mısınız? Ya da bu tarz yayınları izlemesi olumsuz etkilere yol açabilir mi?
    [​IMG] Bu konuyla ilgili yapılan bir çalışma, geçenlerde ‘ The Journal of Pediatrics’ dergisinde yayımlandı. Buna göre; 8-16 aylık bebeklerden bu tarz yayınları izleyenler, izlemeyen akranlarına göre 6-8 kelime daha az bir kelime dağarcığına sahipler. 17-24 aylık bebeklerde ise izleyenler ve izlemeyenler arasında bir fark saptanmamış. Bebeklerin, tam da ilk kelimelerini öğreneceği aylarda olumsuz etkiye daha açık oldukları düşünülebilir. 2 yaş altı bebeklerin dil gelişimi için olmazsa olmaz şart diğer insanlarla iletişimde olmalarıdır. TV’den izlenen ne olursa olsun, bu hassas dönemde pek de olumlu etkisi olmayacağı açıktır. Bu tarz eğitici programlar, DVD’ler anaokulu çağında yararlı olabilir. Beyin gelişimi için çok önemli olan 0-2 yaş arası dönemde, bebeklerin TV ile hiç tanışmamaları en doğrusu olacaktır.’

alıntı

Bebekler TV İzlemeli mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinizi TV den uzak tutun

bebeğinizi TV den uzak tutun

Uzmanlar uyarıyor: “Gün içinde sürekli televizyon izlemek, bebeklerin gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.” Uzmanlar, televizyonlarda her geçen gün sayısı artan bebek kanallarının kısa süreli izlenebileceğini, ancak gün içerisinde uzun süre izlettirilmesinin bebeğin zihin gelişimini olumsuz etkileyebileceği uyarısında bulundu. Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği Yönetim Kurulu...
  2. fox tv ve bez bebek

fox tv ve bez bebek

Meleklerim bildiğiniz gibi fox tv de yayınlanan bezbebek dizisi iyice fox tv'yi rehin aldı:DArtık sabah akşam yayınlıyorlar.Ben kanalı her açtığımda diyorum ki tesadüf hep denk geliyor bana.Ama öyle değilmiş:):)Fox tvnin yayın akışını görünce şok oldum:D:DNasıl yani diyecekseniz işte aynen böyle::D:D Ben buna kanıt derim işte:piha::piha:
  3. Dolapta tv... Nasil mi olur ?

Dolapta tv... Nasil mi olur ?

TELEVİZYON ARTIK HAYATIMIZIN BİR PARÇASI HALİNE GELDİ ÖYLE Kİ EVE GİRER GİRMEZ ÇOĞUMUZUN YAPTIĞI ŞEY TELEVİZYONU AÇMAK OLUYOR :) BİR ZAMANLARIN TEK KANALLI EGLENCESİ TELEVİZYON ARTIK BİRÇOK KANLLA HİZMET EDER HALE GELDİ..EE GÖRÜNTÜSÜDE DEĞİŞTİ ARTIK İNCECİK PLAZMALAR LCD'LER TERCİH EDİLİR HALE GELDİ EVLERDE HEMEN HER ODAYA KONULUR OLDU HANIMLARDA MUTFAKLARINA İSTEDİLER YER KAPLAMASIN DEDİLER...
  4. Led Tv mi Lcd mi melekler

Led Tv mi Lcd mi melekler

led tv özellikleri fiyatları markaları lcd mi led tv mi daha iyi hakkında genel bilgiler burda melekler sevgili melek arkadaşlarımm ben tv almayı planlıyorummm lcd alacaktım ama birde baktım led tv çıkmışş biraz baktım ama ne olduğunu tamda anlayamadımm görüntüsü nasıl kalitesi özelliklerii falann kullanan melekler bana yardımcı olursa sevinirimm daha öncede derin dondurucu önerisi...
  5. Tüp Bebek Tv ????

Tüp Bebek Tv ????

site içersinde tüp bebek tedavileri ile ilgili bir çok konuya ulaştım sizlerlede paylaşmak istedim. www.tupbebektv.com

Sayfayı Paylaş