gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bebeklerde burun kanaması hakkında bilgi lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Komşumuzun bebeği var ve geçen gün burnu kanamaış, kadın çok korkmuş, eşi de nöbetçiymiş o gece dra götürememiş.Şimdi birşeyi yok bebeğin ama kafasında bir soru işareti kaldı tabi, bebeklerin burunları neden kanar ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Buruna parmak ya da yabancı cisim sokulması ile oluşan kanamalar Üst solunum yolu enfeksiyonları (sinüzit, gripal enfeksiyonlar)
    Alerjik rinit ( burun içi mukozasını tahriş ederek kanamaya yol açabilir)
    Hipertansiyon (çocuklarda nadiren görülebilir)
    Aşırı egzersiz sırasında kanama olabilir.
    Travma, düşme ve çarpma
    Kan hastalıkları, trombosit azlığı, lösemi gibi kan hastalıkları, pıhtılaşma hormonu eksikliği
    Burun damarlarındaki problemler, kitleler

Bebeklerde burun kanaması hakkında bilgi lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. burun kanaması!

burun kanaması!

Burun kanaması KBB alanındaki en çok görülen şikayetlerden biridir. Hemen herkes hayatında bir kezde olsa burun kanaması geçirmiştir. Genellikle basit nedenlere bağlı ve kolayca durdurulan bir durum olmasına rağmen bazen sebebi çok ciddi olup hayatı tehdit eden şiddette kanamalar olabilir. Burun Neden Sık Kanar: Burun içi oldukça yoğun ve yüzeyel damarlar içerir. Özellikle burun boşluğunu...
  2. gebelikte burun kanaması hakkında bilgiler lazım

gebelikte burun kanaması hakkında bilgiler lazım

4.5 aylık gebeyim ve arada bir burnum kanıyor. Başlarda önemsemedim ama birkaç kere olunca endişe ettim. Şimdi randevu aldım, doktoruma gidecem ama önce sizden bilgi almak istedim. Gebelikte burun neden kanar ? Tehlikeli birşey mi ?
  3. Burun Kanaması Sebepleri Hakkında Bilgiler

Burun Kanaması Sebepleri Hakkında Bilgiler

Bu konu; burun kanaması sebepleri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, zaman zaman hepimizin karşılaşabildiği sağlık sorunlarından biri burun kanamasıdır. Bir iki kere olmayla ciddiye almayı gerektirmeyen burun kanamaları tekrarı halinde takip edilmesi gereklidir.Bu sayfamızda sizlere burun kanaması sebeplrindne kısaca bahsetmek istiyoruz... Gençlerde ve çocuklarda sık...
  4. Almanya hakkında bilgi lazım

Almanya hakkında bilgi lazım

Dünya ülkeleri araştırmamda bana Almanya düştü, Almanya hakkında bilgi verebilirmisiniz bu sayfadan lütfen..
  5. Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler

Kahverengi Adet Kanaması Hakkın da Bilgiler

bu konu kahverengi adet kanaması hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Bazı bayanlar da adet dönemin de oluşan kahverengi adet kanaması hakkın da bilgi sahibi olmak isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Kahverengi Adet kanaması üreme çağındaki her kadında sıkça ortaya çıkan bir sorun olabiliyor.Ayrıca adetten önce kahverengi leke gelmesi,...

Sayfayı Paylaş