gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır kızlar ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar 5 günlük bir bebişim var göbek kordonu bakımını nasıl yaparım neler kullanmam gerekiyor yanımda kimsede yok 3 güne kız kardeşim gelecek ama ben bu sürede öğrenmek istiyorum bakımın nasıl yapıldığını. Anlatırsanız sevinirim. Neler kullanmam lazım. Sağlıcakla kalın.

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113
    Anne karnındayken bebeğin beslenmesini sağlayan yaklaşık 50 santimetre uzunluğundaki göbek bağı, doğumdan sonra 2-3 santimetrelik kısmı göbekte bırakılarak kesilir.

Kordonun bebeğin cildinde kalan kısmı uygun bakım yapılırsa 8 ile 10 gün içinde kuruyarak kendiliğinden düşer.

Bazı bebeklerde süre 12-15 güne uzayabilir.

Videoyu izleyin: Bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır?

Göbek bağının doğal zamanından önce veya sonra düşmesi sakıncalı olabilir. Bağ erken düşerse yeni doğan tetanosu, sepsis gibi çeşitli enfeksiyonlara işaret olabilir.

Yeni doğan bebeğe göbek bağı düşene kadar banyo yaptırılmamalı, göbek bölgesi kuru kalmalıdır. Göbek kordonu günde bir veya iki kere batticon vb. solüsyonlar veya yüzde 70’lik alkol kullanılarak, temiz bir pamukla silinmelidir. Temizlikte kullanılan ilaçlar yalnızca kordona sürülmeli, cilde bulaştırılmamalıdır.

Göbek çevresinde kızarıklık görülürse veya göbekten 1-2 damladan fazla kan gelirse, bölgenin iltihap kaptığının belirtisi olabilir. Ayrıca göbek bağının zamanından geç kopması da iltihap veya kordonun altındaki bölgede bir anormalliğin göstergesi olabilir. Bu durumlarda doktora danışılması gerekir.

bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır kızlar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek cilt bakımı nasıl yapılır buyrun öğrenelim

Bebek cilt bakımı nasıl yapılır buyrun öğrenelim

bebek cilt bakımı bebeklerde cilt bakım bilgileri önerileri burada arkadaşlar. Bebek gelişimi hakkında ki bir çok detaylı bilgilerimize bir yenisini ekliyor ve bebek cilt bakımı hakkında ki bilgilerler huzurlarınıza geliyoruz Melek'ler. Çocuk bakımında mini mini minicik bebeklerimizin cildini nasıl temizlemek gerekirmiş evet melek'ler bebeklerde cilt bakımı nasıl olurmuş buyrun öğrenelim:)...
  2. Bebeğin göbek bağı düşünce ne yapılır

Bebeğin göbek bağı düşünce ne yapılır

bebeğin göbek bağı ne zaman düşer göbek bağı ne zaman düşer bebeğin göbek bağı bakımı Anne adayları ve yeni anneler, bu sayfamızda sizi yakından ilgilendirecek bir konuya değiniyor ve bebeklerde göbek bağı bakımı hakkında ve göbek bağı düştükten sonra yapılacakalr hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Bebek yaşama annesinden kendisine uzanan göbek kordonuyla bağlıdır. Rahim içerisindeki...
  3. KIzlar Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

KIzlar Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Merhaba hanımlar saçlarımı boyattım rengi çok açık olmuştu yakışmadı bana koyulaştırdım bu seferde saç sağlığımı yitirdim. Evde saç bakımı yapmak istiyorum ama sizlerin uyguladığı yöntemleri önce bir göreyim istedim. Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır bu konuda yardım eder misiniz?
  4. Bebeklerde Göbek Bağının Geç Düşmesi

Bebeklerde Göbek Bağının Geç Düşmesi

bebeğimin göbek bağı düşmesi,bebeğin göbek bağının geç düşmesi zararlımıdır,bebeğin göbek bağının geç düşmesi sakıncalımıdır,bebeklerde göbek bağının geç düşmesi hakkında bilgiler Bebeğin bağlanmış olan göbeği 5 - 10. günlerde kendiliğinden düşer. Bu süre bazen 4 haftaya kadar uzayabilir. Göbek düştükten sonra bir kaç gün, günde 1 - 2 kez göbek yarasına alkol emdirilmiş bir gazlı bez ya...
  5. Yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır?

Yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır?

yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı,yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır,yeni doğan bebeklerde göbek bağı bakımı hakkında bilgiler Göbek kordonu, hamileliğiniz boyunca bebeğinizi, size bağlayan, dolaşımını ve beslenmesini sağlayan bir bağdır. Doğumdan hemen sonra, göbek bağının kesilmesi ile birlikte bebeğiniz sizden ayrılır ve solunumun da başlamasıyla birlikte dolaşım...

Sayfayı Paylaş