gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bebeklerde yürüme gecikmesi

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bebeklerde yürüme gecikmesi bebek yürüme bebekler kaç aylıkken yürür

Evet Melek'ler, bir misafirimizin sorusu üzerine bebeklerde yürüme gecikmesi ve bebeklerde yürümeye başlama dönemi hakkında bilgilere yer veriyoruz bu yazımızda.

Her çocuğun gelişimi kendine özeldir. Bebekler genellikle 12.-18. aylar arasında yürürler. Kimi bebek önce emekleyip sonra yürürken, bazıları direkt yürür. Bir şeylere tutunup ayağa kalkması ile yürümesi arasında oldukça uzun bir süre vardır. Önemli olan, çocuğu desteklemektir. Yürüteç konusu ise çocukta kafa karışıklığı yaratması ve tehlikeli olabilmesi nedeniyle, hâlâ bir sorundur. Ancak, uzun süre olmamak kaydıyla ve bebeğin yanında bulunduğunuz zamanlarda kullanılabilir.

Bu dönemde bir diğer önemli konu da, ayağa kalkıp tırmanmaya başladığı için, bebeğin yatağının korkuluğundan düşme ihtimalidir.
    Bu tehlike göz önünde bulundurulmalı ve gerekirse yatağa korkuluk takılmalıdır. Düşmeye karşı, yatağın kenarına minderler de konulabilir. Çocuğunuz 18 aylık olduğunda hâlâ yürümeye başlamadıysa, bu konuda doktorunuza danışmalısınız.

2. nisan yagmuru

nisan yagmuru Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebegim artik 6 yasinda bir delikanli oldu cevabim biraz off topic olacak ama bu guzel resmi gorunce dayanamadim.cok tatli cok sirin bir bebek nasil da anin keyfini cikariyor...

Bebeklerde yürüme gecikmesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuğun yürümesi neden gecikir? Bebeklerde yürüme bozuklukları

Çocuğun yürümesi neden gecikir? Bebeklerde yürüme bozuklukları

rüyada bebeğin yürümesi rüyada çocuğun yürümesi bebek görmek bebek bebeğin yürümesini görmek Çocuklar çoğunlukla 1 yaş dolaylarında yürürler. Ancak bu kural değildir. Eğer bebek sağlıklı ise, 1,5 yaşına kadar yürümemesinin önemi yoktur. Kalça çıkığı, raşitizm denen kemik hastalığı varsa ya da çocuk şişmansa, düşmekten korkuyorsa ya da zeka geriliği varsa yürüme gecikebilir. 1.5 yaşından sonra...
  2. Yürüme Yardımcım

Yürüme Yardımcım

yürüme yardımcım www.kangurum.com.tr: E-BEBEK , VIB Yürüme Yardımcım Bugün migros sanal markette denk geldim de ablama ve yeğenime hediye olarak aldım bakalım daha gelmedi ama çok güzel bişeye benziyor. sabırsızlıkla bekliyorum :bebiss: sizlere de tavsiye ediyim dedim belki almak isteyen olur :)
  3. Bebeklerde Yürüme/Emekleme

Bebeklerde Yürüme/Emekleme

bebeğim emeklemiyor 9 aylık bebeğim emeklemiyor 9 aylık Sevgili meleklerim, bebeğiniz doğduğu andan itibaren gelişimini sürekli izliyorsunuz.Artık zamanı geldi emeklemeli,yürümeli diyorsunuz ama bebeğinizde tık yok.:bebeğim:Bakalım bebeğiniz ne zaman emekler , ne zaman yürürmüş meleklerim. Bebeklerin doğduktan sonra yürüme süresi yaklaşık 18 ay sürer. Bebeğin ilk aydan itibaren sert,...
  4. adet gecikmesi

adet gecikmesi

herkese ii günler adetim 5 gün geçikti. geçen ayda 2 gün geç gelmişti. bu ayda 2 gün geçince doktora gittim kan testi yaptı ultrasyonla baktı bir sorun yok dedi. beta hcg de 5 çıktı acaba diyorum başka bir doktora tekrardan gitsem mi şuan 5 gün geçikti
  5. adet gecikmesi!!!!

adet gecikmesi!!!!

merhaba kızlar , benim sorum şu ; ağustos-eylül-ekim ayları 36 günde bir adet gordum.son ayımda (ekım ve kasım ayı arası) 32 günde yanı normal duzenınde geldı .yalnız bu ay daha adet görmedm.32 gun uzerınden hesaplarsam gecikmem var ama 36 gun uzerınden olma ıhtımalı kafamı karıstryo .acaba duzenım gene mı degıstı,bide adet gecıkmesı halınde adet belırtılerı devam eder mı

Sayfayı Paylaş