gebe
  1. demetdiler

demetdiler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bebeklere ek gıda

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında demetdiler tarafından paylaşıldı.

merhaba kızlar bebeklerinize 4.ayda verdiğiniz ek gıda neler acaba şuan bebeğim 2,5 aylık 4 ay olunca işe başlıycam yardımcı olursanız sevinirim tam da kış ayına denk geliyor.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

bebeklere ek gıda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeklerde Ek Besinlere Geçiş Dönemi

Bebeklerde Ek Besinlere Geçiş Dönemi

Ek besinlere başlamada gecikme, bebekte enerji ve demir sağlamada yetersizliğe neden olur, büyüme geriliği, vücut direncinde azalma Yenidoğan için en besleyici ve sağlıklı gıdanın anne sütü olduğu konusunda tüm uzmanlar hemfikir. Ancak 6. aya kadar bebeğin tüm besin gereksinimlerini karşılayan anne sütü, 6. aydan sonra özellikle bebeğin enerji gereksinimi karşılamaya yetmez. Bu durumda...
  2. ek gıda

ek gıda

benim 3,5 aylık oğlum var.hiç anne sütü veremedim.o yüzden çok üzgünüm.şimdi ek gıdalara geçmek istiyorum.ilk neyle başlamalıyım
  3. Bebeğime hangi ek gıdaları vermemi tavsiye ediyorsunuz

Bebeğime hangi ek gıdaları vermemi tavsiye ediyorsunuz

Selamlar kızlar, 92 günlük bir bebeğim var ve şu anda sadece anne sütü almakta. Bu bebeğime ek gıdaları kaçınca aydan itibaren başlamam gerekiyor. Ve eğer ayı tutuyorsa çocuğuma tam olarak hangi ek gıdaları takviye olarak vermem gerekiyor. Bu hususta bana değerli fikirlerinizi sunun lütfen.
  4. Bebeğin ek besinlere geçiş dönemi

Bebeğin ek besinlere geçiş dönemi

Gelişimleri normal olan ve anne sütü ile beslenen bebekleri 6 aydan önce ek gıdalara başlatmamak gerekiyor. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı anne sütünün az olduğu durumlarda mama takviyesi yapmak gerekebiliyor. Ek besinlere geçerken dikkat edilmesi gereken noktaları ve ek besine geçiş süresinde yaşanan dönüm noktalarını Diyetisyen Canan Aksoy anlatıyor. 0-6 Ay Dili uzatma ve çekme hareketleri...
  5. Bebekler ek gıdayı neden reddeder

Bebekler ek gıdayı neden reddeder

Ek gıdaya başladığında bebekler ek gıdayı neden reddeder? Bebekler yeni gıdaları önceleri kusar, etrafa saçarlar hatta bazen inatlaşırlar. Besleme saatleri kabusa dönüşebilir. Sizin bebeğiniz de böyleyse şunları deneyiniz: Kaşıkla yemeyi istemiyorsa, kaşık yerine parmak ucunuzu kullanın, tabii iyice yıkayarak. Besini parmak ucunuza alıp parmağınızdan yediriniz. Bebek parmak ucunuzu memeye...

Sayfayı Paylaş