gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

bebekleri konuşturma Uzmanlara göre, bebekler ikinci aydan itibaren bazı sesler çıkarmaya başlıyor. Zamanla bebeklerin çıkardığı sesin farkına varmaya başladığını ve bundan dolayı mutlu olduklarını ifade eden uzmanlar, bu dönemde bebeklerle konuşmanın sağlıklı gelişmeleri açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekiyor.
    İşte konuşmayı hızlandıracak öneriler!

* Anne ve babalar, bazı sesler çıkarmaya başlayan bebekleriyle konuşmalıdır.
    * İkinci aydan itibaren kendisi ile sürekli konuşulan bebek, konuşmayı daha kolay ve çabuk öğrenir. Ancak çok sayıda kişi bebeklerle onun diliyle konuşmaya, ilginç sesler çıkarmaya çalışır.
    * Bebek açısından anlaşılmayan bu tür seslerin bir fayda sağlaması imkansızdır. Bunun yerine normal şekilde konuşmak, sohbet etmek bebek için daha yararlı olur.
    * Özellikle sürekli bebekle birlikte olan annenin iletişim kurması, çocuğun ruhsal açıdan gelişmesi üzerinde olumlu etki yapar. Konuşma deyip geçmemeli. Bu durum çocuğun ilerleyen yaşlarda daha girişken bir kişilik kazanmasında önemli rol oynar, hayatında başarılı olmasını sağlar.

alıntı

2. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler
    evet benim oğlum 9 aylık ve onunla sohbet ettiğim zaman yüzünden çok hoşuna gittiği belli oluyor ve oda konuşmaya çalışıyor çok zevkli:)

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

paylaşım için teşekkürler canım

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ben teşekkür ederim güzel yorumlarınız için :)

Bebekleri Çabuk Konuşturan Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. diş çıkaran bebek daha çabuk hasta olur

diş çıkaran bebek daha çabuk hasta olur

Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Berkarda, çocukların diş çıkarma döneminde daha çabuk hasta olabileceğine dikkat çekti. Diş çıkarma belirtileri ve şiddetinin bebekten bebeğe değiştiğini belirten, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Berkarda, "Bebeğin ateşi 38 dercenin üzerinde ve ishali varsa, diş çıkartma ile aynı anda başlamış farklı bir hastalığın belirtileri olabilir. Bebekler...
  2. saçınızın çabuk uzamasını sağlıyacak öneriler

saçınızın çabuk uzamasını sağlıyacak öneriler

saçlarınız bir an önce uzasın istiyorsanız bu önerilieri dikkate alınız... SAÇLARIN UZAMASI İÇİN VE SAĞLIKLI GÖRÜLMESİ İÇİN MALZEMELER ZEYTİN YAĞI ELMA SİRKESİ YUMURTA SARISI BADEM YAĞI SARIMSAK YAĞI ÇEKİLMİŞ ISIRGAN TOHUMU(VARSA) YAPILIŞI SAÇIN UZUNLUĞUNA GÖRE HAZIRLANIR.ZEYTİN YAĞI VE ELMA SIRKESİNDEN İKİ ÖLÇÜ...
  3. Doğukan Asil Çabuk iyiki doğdun bebeğim

Doğukan Asil Çabuk iyiki doğdun bebeğim

Zaman ne kadar çabuk geçiyor oysa daha dün gibi herşey,herşeyin aklımda.Ne çok bekledim senin yolunu sen annenin ikinci baharı olacaktın yeniden doğuşum olacaktın ve oldunda seninle tekrar gülmeyi mutlu olmayı öğrendim Sen benim dünyama bir güneş gibi doğdun içimde yeşeren taze umutlar ektin yüreğime.Seninle gurur duyuyorum canım oğlum iyi ki doğdun iyiki bizim oğlumuzsun.Rabbim hayatın...
  4. Çabuk saç uzatan öneriler..

Çabuk saç uzatan öneriler..

saçı hızlı uzatan şampuan saç uzatan yağlar hızlı saç şampuanlar iyi şampuanlar kullanan Saçınızı hızlı uzatmak için bu formüllere kulak verin ve kısa sürede uzun ve sağlıklı saçlara sahip olun. Hızlı saç uzatmanın ilk formülünün de sağlıklı beslenmek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Saçınızı hızlı ve kısa sürede uzatmak için ve yaza uzun saçlarla girmek için öncelikle saçınızda kırıklar varsa...
  5. Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler

Çabuk Kilo Vermek İçin Meleklerimize Öneriler

çabuk kilo vermek çabuk kilo vermek için çabuk kilo vermenin yolları çabuk kilo verme yöntemleri ile ilgili bilgiler burada melekler. Fazla kilolar biz bayanların en büyük derdi melekler :) Aslında bu işi önce beynimizde bitirmeli ve diyet listesi uygulamaya kararlı bir şekilde başlamalıyız. Önümüze gelen bir dilim pastanın cazibesi bizi kendimizden alıp götürmemeli, irademize sahip olmalıyız....

Sayfayı Paylaş